چگونه کودک خود را بخوانیم | تنظیم خواب کودک 2 ساله | روش های خواباندن کودک 1 ساله

بسیاری از والدین در دروان بعد از بارداری مشکلی که با آن دست و پنجه نرم می کنند. خواباندن کودک یک از مهمترین مسائلی است که خانواده ها با آن درگیر هستند. بدلیل بیدار ماندن والدین کودکان نیز با آن ها بیدار مانده و ساعت خوابشان از تنظیم خارج می شود. و در زمانی که می خواهند بخوابند نمی توانند به رختخواب بروند.

بسیاری از کودکان از خوابیدن ممانعت می کنند. در این مقاله شیوه هایی را برای شما توضیح می دهیم که می توانید با روش و شیوه هایی صحیح کودک خود را بخوابانید. زمان خواب زمانی برای آرامش و به اصطلاح ریلکس کردن است.

 به کودک خود جدی بگویید که زمان خوابیدن است
به کودک خود به صورت شفاهی هشدار دهید که زمان خواب فرا رسیده است. تنها یکبار آن را بزبان بیاورید و این یکبار هم باید با قاطعیت باشد. این گونه سخن گفتن باعث می شود که کودک شما درک کرده و بفهمد که زمان خوابیدن فرا رسیده است. بعد ا اینکه خواستید وی را برای خوابیدن آماده کنید می توانید اقدامات مختلفی برای خواباندن وی صورت دهید.

عادت عادت عادت
تمام زندگی ما انسان ها بر محور عادتهایمان می چرخد. اگر نگاهی گذرا به زندگی خود داشته باشیم متوجه خواهیم شد که تمامی کارهای ما در طی روز از یک عادت و روتین بودن خاصی پیروی می کند. فراموش نکنید که همین قوانین برای کودکان نیز صادق است. باید ساعت خوابیدن کودکان را تبدیل به یک عادت برایشان بکنید. همچنین شیوه هایی از خوابیدن را برای کودکان انتخاب نموده و همان گونه همیشه رفتار نموده و وی را بخوابانید. می توانید آهنگ مورد علاقه وی را خوانده و یا برایش کتاب داستان بخوانید. زمانی که وی به این ماجراها عادت نمود با شروع هر کدام این سیگنال را به وی می رسانید که زمان خواب فرا رسیده است.

وی را آرام نموده و برای خواب حاضر کنید
کودک خود را به فعالیت هایی قبل از خواب بگمارید که آرامش بخش باشند. می توان از این اقدامات آرامش بخش به ماساژ بعد از حمام که با انگشتان دستتان صورت می گیرد باشد. همچنین می توانید یک داستان را به صورت شعر وار برای وی خوانده و وی را برای خوابانیدن آماده کرده و ریلکس کنید.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات ارسال بو از طریق اینترنت | ارسال بو از طریق اینترنت ممکن می‌شود؟!
جزییات ارسال بو از طریق اینترنت | ارسال بو از طریق اینترنت ممکن می‌شود؟!
سؤال‌هایی که قبل از شروع کد نویسی باید از خود پرسید
سؤال‌هایی که قبل از شروع کد نویسی باید از خود پرسید
مکان های مناسب برای عاشورا و تاسوعا |  مکان های برای مراسم های عزاداری روز عاشورا
مکان های مناسب برای عاشورا و تاسوعا | مکان های برای مراسم های عزاداری روز عاشورا
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )