درآمد بالای نفتی ،مدیران خواب ایرانی

بار مالی سنگینی که مدیران دولتی بر اقتصاد تحمیل می کنند،عدم پذیرش اشتباه در عملکرد اقتصادی وسیاسی وفرهنگی همگی باعث شده است معاون اول رئیس جمهور به صدا در آید.در آمد بالای نفتی در کشور باعث شده است مدیران ما خواب باشند.

او معتقد است تعدادی مدیر بی انگیزه،ناتوان ،ترسو هستند که نه می توانند کاری انجام دهند نه می گویند که ما نمی توانیم کاری انجام می دهیم وکنار می رویم ونه کسی جرات کنار زدن آنها را دارد.

جهانگیری در این مصاحبه افزود:«من گاهی اوقات ناراحت می‌شوم که می‌بینم یکسری مدیران کم‌انگیزه یا بی‌انگیزه همین‌جوری آویزان کشور شده‌اند که نه شجاعت دارند که بگویند ما نمی‌توانیم کار بکنیم و کنار بروند و نه کسی جرأت کنارزدن آنها را دارد و لذا انگاری جهیزیه جمهوری اسلامی هستند که باید تا آخر حفظ شوند.»

معاون اول رئیس‌جمهوری درحالی این اظهارات را مطرح می‌کند که بسیاری از مدیران دستگاه‌های دولتی هیچ پاسخگوی اشتباهات خود نیستند و بار مالی سنگینی را به اقتصاد ایران تحمیل می‌کنند.

با این وجود این عضو کابینه دوازدهم بر این باور است که مدیریت‌های کشور باید خلاق و توانمند بشوند و همچنین باید شجاع و توانمند شده و پای کار بایستند و از تمامی توان‌، نیرو و آبروی خود مایه بگذارند تا کشور به خوبی اداره شود و به واقع اگر توانستیم به چنین نقطه‌ای برسیم، حتما خواهیم توانست از چالش‌های موجود عبور کنیم که البته من ایمان دارم که این توانمندی‌ها در کشور وجود دارد.

او با بیان این‌که ما به‌عنوان مسئولان جمهوری اسلامی گاهی فراموش می‌کنیم در چه نظامی مسئولیت پذیرفته‌ایم، خاطرنشان کرد: ایران کشور پرنفوذ و بزرگی است که امروزه یا عده‌ای براساس بغض و کینه نسبت به آن دشمنی می‌ورزند یا یک عده‌ای هم در سراسر دنیا به آن امید بسته‌اند؛ لذا ما مسئولیت قبول کرده‌ایم که در چنین نظامی انجام‌وظیفه بکنیم.

پس باید متناسب با این نظام حرکت و کار بکنیم.معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: اگر چه دولت با محدودیت منابع دست به گریبان است ولی لازم بوده که کارهای مهم اقتصادی را در کشور انجام دهد. لذا باید دنبال راهکاری بگردیم که علیرغم داشتن محدودیت‌های منابعی که اکنون در پیش‌رو داریم، بتوانیم مشکلات کشور را که برای رفع آنها به اعتبارات زیادی نیاز داریم مرتفع سازیم.

او در ادامه به اذیت‌شدن مردم از گرانی موجود اشاره کرد و افزود: حتما به دلیل کم‌شدن قدرت خرید مردم، رفاه آنها مورد آسیب قرار گرفته و نیز حتما مشکل بیکاری موجود تعداد زیادی از جوانان کشور خصوصا نوع تحصیلکرده آن را اذیت و آزار کرده که این مسأله اشتغال هم به یک استان مربوط نمی‌شود بلکه در تمامی کشور حقیقتا وجود داشته ولی امکان بالا و پایین‌بودن نسبت نرخ آن است.

جهانگیری با بیان این‌که ما ملت یکپارچه‌ای هستیم و به صورت جزیره‌هایی جدا از هم نیستیم، خاطرنشان کرد: لذا ما باید برای کل کشور ایران فکر کرده و راهکارهای اساسی بیابیم تا بتوانیم موجبات حل مشکلات این ملت عزیز را فراهم بکنیم ولی در کل من در توان جمهوری اسلامی می‌بینم که از این مشکلات عبور کند.

معاون اول رئیس‌جمهوری به کوچکی مشکلات کشور در مقابل توانمندی‌های موجود اشاره کرد و افزود: از آن‌جایی که ما کشوری با درآمدهای نفتی بالا و نیز جمعیت بالقوه جوان هستیم که منابع طبیعی بالا و زیربنایی خیلی خوبی هم داریم. مطمئنا می‌توانیم بر مشکلات موجود در آینده فایق شویم.

 

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )