کاهش کمردرد در دوران بارداری | درمان کمر درد در بارداری | علت درد پشت در بارداری

درمان درد پشت در بارداری
کمر درد یکی از مهمترین و شایع ترین دردهای دوران بارداری است. کمتر خانمی وجود دارد که در دوران بارداری خود کمردرد را تجربه نکرده باشد. اما روش های بسیاری وجود دارد که می توان این درد را کاهش داد. تمامی روش هایی که در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد چیزی بغیر از استفاده از مسکن ها و داروهایی برای کاهش درد است.
قبل از اینکه روش های کاهش کمردرد در دوران بارداری را توضیح دهیم خوب است پیش از آن بگوییم که درد کمر در دوران بارداری یک امر شایع بوده و به دلیل تغییر هورمون، افزایش وزن، جابچایی مرکز ثقل بدن و دلایل بسیاری است که خیلی نباید برای آن احساس نگرانی کنید اما اگر درد کمر شما در دوران باردای زیاد شده است با روش های زیر قابل درمان است.

 در این راستا در این مقاله روش هایی را برای شما بیان می کنیم که می توانید برای درمان کمردرد انجام داده و از شدت آن بکاهید:

ورزش
ورزش منظم تقویت عضلات و انعطاف پذیری را افزایش می دهد. ورزش در دوران بارداری می تواند فشار بر ستون فقرات شما را کاهش دهد. فراموش نکنید که تمرینات حتما باید زیر نظر پزشک صورت پذیرد و به هیچ عنوان نباید به صورت خودسر به اجرای تمرینات سنگین بپردازید. از مهمترین ورزش ها برای زنان باردار می توان به پیاده روی، شنا و دوچرخه ثابت اشاره نمود. پزشک یا فیزیوتراپ شما می تواند تمرینات را برای تقویت پشت و شکم توصیه کند.

کاهش کمردرد در دوران بارداری | درمان کمر درد در بارداری | علت درد پشت در بارداری

سرد و گرم کردن
اعمال گرما و سرما به کمر شما می تواند ا ز دردهای کمر شما جلوگیری نموده و درد آن را کاهش دهد. اگر ارائه دهنده خدمات بهداشتی شما موافق باشد، با قرار دادن فشرده های سرد (مانند کیسه ای از یخ یا سبزیجات یخ زده بسته بندی شده در یک حوله) را در ناحیه دردناک به مدت 20 دقیقه چند بار در روز شروع کنید. بعد از دو یا سه روز، به گرم شدن تغییر دهید - یک پد حرارتی یا بطری آب گرم روی ناحیه دردناک قرار دهید. مراقب باشید که گرما را در شکم خود در حین بارداری نگذارید.

وضعیت نشستن و خوابیدن خود را بهتر نمایید
همانطور که می دانید یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در کمر درد بارداری تغییر وضعیت ستون فقرات شما و یا همان مرکز ثقل بدن است. افزایش وزن در دوران بارداری ستون فقرات شما را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین استفاده از حالت مناسب هنگام کار، نشستن یا خوابیدن یک روش مناسب و عالی در کاهش کمر درد شماست. به عنوان مثال، خوابیدن در کنار شما با یک بالش بین زانو، استرس را از پشت خود برمی دارد. هنگام نشستن روی یک میز، حوله پشتی خود را برای پشتیبانی نگه دارید؛ پای خود را روی یک پشته کتاب و یا مدفوع ببندید و به طور مستقیم با شانه های خود نشستن. پوشیدن کمربند پشتیبانی نیز ممکن است کمک کند.

کاهش کمردرد در دوران بارداری | درمان کمر درد در بارداری | علت درد پشت در بارداری

مشاوره
در بسیاری از موارد کمر درد در دوران بارداری عصبی است. استرس و مشکلات روحی می تواند تشدید کننده کمر درد در دوران بارداری باشد. اگر مطمئن هستید که کمر درد شما مربوط به استرس است، صحبت کردن با یک دوست یا مشاور قابل اعتماد ممکن است مفید باشد.


طب سوزنی
طب سوزاری یک نوع از طب چینی است که در آن سوزن های نازک در مکان های خاصی قرار می گیرند. مطالعات نشان داده اند که طب سوزنی می تواند در کاهش درد کمر درد در دوران بارداری مؤثر باشد. اگر شما علاقه مند به آن هستید، با ارائه دهنده مراقبت های پزشکی خود مشورت کنید.
 

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
مضرات کلسترول | کلسترول بالا چه چه بلایی سر بدنتان می آورد
مضرات کلسترول | کلسترول بالا چه چه بلایی سر بدنتان می آورد
تاثیر  ضدآفتاب بر باروری | آیا ضد آفتاب بر باروری تاثیر منفی دارد
تاثیر ضدآفتاب بر باروری | آیا ضد آفتاب بر باروری تاثیر منفی دارد
جزییات و علایم سرطان دهان | سرطان دهان در انتظار شهرنشینان
جزییات و علایم سرطان دهان | سرطان دهان در انتظار شهرنشینان
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )