متهم اصلی کمردرد شناخته شدافرادی که توانمندی عضلاتشان بسیار پایین است باید از منابع پروتئینی مانند گوشت، لبنیات و حبوبات استفاده نمایند.

مریم سجادپور، متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: یکی از شایعترین دردهایی که مسن ها و حتی جوانان امروزی به آن دچارند کمردرد است.


وی افزود: بعضی از افراد با حرکات اشتباهی که در روز انجام می دهند فشارهایی بر روی عضلات بدنشان می آورند که باعث کمردرد شده و نیز سوء تغذیه که نرسیدن مواد مغذی خاص به بدن می تواند آغاز گر کمردرد باشد.


وی در ادامه گفت: افرادی که توانمندی عضلاتشان بسیار پایین است باید از منابع پروتئینی مانند گوشت، لبنیات و از جمله حبوبات منبع غنی از پروتئین هستند و بسیار درتقویت و قدرتمندی عضلات نقش ایفا می کند استفاده نمایند.


وی خاطرنشان کرد: مصرف قندهای ساده در مقادیر بالا بسیار مضر است هرچه مقدار قندهای ساده در رژیم غذایی بیشتر باشد، احتمال به کمردرد بیشتر است بدلیل اینکه زمانی قندهای ساده وارد بدن می شود ذخایر عضلانی گلیکوژن را تأمین و اضافی آن ها تبدیل به چربی در بدن می شود.


وی در خاتمه گفت: به جای اینکه عضلات منبع غنی از پروتئین شود، پر از چربی می شود و این چربی ها قدرت عضلانی را تحت تأثیر قرار می دهد و باعث می شود، عضله در شرایط مختلف رفلکس های خوبی از خود نشان دهند.

تگ ها:
مطالب مرتبط
بیماری‌هایی که از مادرتان به ارث خواهید برد
بیماری‌هایی که از مادرتان به ارث خواهید برد
چگونه از مرگ تدریجی سلول‌های مغز پیشگیری کنیم؟
چگونه از مرگ تدریجی سلول‌های مغز پیشگیری کنیم؟
مگس‌ها جذب چه آدم‌هایی می‌شوند؟
مگس‌ها جذب چه آدم‌هایی می‌شوند؟
تبلیغات
loading...
نظرات