چگونه سرماخوردگی خود را با پیاز درمان کنید | پیاز برای درمان سرماخوردگی

چگونه سرماخوردگی خود را با پیاز درمان کنید | پیاز برای درمان سرماخوردگی

در این مطلب علمی ما به شما روش خاص برای درمان سرماخوردگی به شما آموزش می دهیم که استفاده از پیاز خام برای درمان سرما خوردگی استفاده می کنیم .


برخی از مردم بر این باروند که قرار دادن پیاز خام داخل جوراب و خوابیدن با آن درمانی برای سرماخوردگی یا آنفلوآنزا است اما سوال این است که این شواهد علمی تایید کننده این دعا هستند .
ادعای تایثر گذاری پیاز خام در درمان آنفلوآنزا فرضیه است که به دهه 1500 بازمی گردد در این سال ها اخیر در بسیاری از مطالعات آنلاین بر تاثیر گذاری این روسش درمانی تاکید شده است مفهوم هوای سمی پیش از انکه محققان به نظریه میکروبی بیماری پی ببرند وجود داشته است امروز نقش میکروب ها در بیماری دیگر نظرریه نیست وشواهد علمی ان راتایید می کنند.
پیش از آنکه محققان میکروب ها را به عنوان عامل بیماری شناسایثی کنند افراد بر این باورند که وقتی پیاز دا خل جوراب گذاشته وپوشیده شود با این کار می توان خون را پاکسازی کرد افراد این ادعا را مطرح می کرده ا ند که این فرآیند پاکسازی می تواند در درمان سرماخوردگی یا آنفلوآنزا موثر باشد

در بررسی‌های جدید هم این ادعا مورد تایید قرار گرفته که ترکیب‌های سولفوریک (Sulfuric acid) در پیاز دلیلِ خواص درمانی آن است.در بازبینی انجام گرفته در سال 2002 میلادی روی خواص پیاز آمده است اگرچه پیاز سرشار از ترکیب‌های سولفوریک بوده و خوردن آن برای سلامتی مفید است اما شواهد علمی برای تایید روش درمان خانگی گذاشتن پیاز داخل جوراب وجود ندارد. به گزارش مدیکال نیوز تودی Medical News Today، اگرچه روش قرار دادن پیاز خام داخل جوراب برای درمان سرماخوردگی هیچ اساس علمی ندارد اما خوردن آن برای سلامتی مفید است. پیاز کالری پایینی دارد سرشار از فیبر است و میزان فراوانی ویتامین C در آن وجود دارد.

تگ ها:
مطالب مرتبط
بهترین روغن ضدپیری برای پوست چیست؟ | خواص  روغن کندر
بهترین روغن ضدپیری برای پوست چیست؟ | خواص روغن کندر
کاهش عفونت گوش کودکان با راهکاری ساده
کاهش عفونت گوش کودکان با راهکاری ساده
بیماری‌هایی که از مادرتان به ارث خواهید برد
بیماری‌هایی که از مادرتان به ارث خواهید برد
تبلیغات
loading...
نظرات