سید عباس صولتی | مردی که زلزله را پیش بینی می کند | فیلم و بیوگرافی سید عباس صولتی | سید عباس صولتی کیست

هفته پیش زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر در استان کرمانشاه و در نزدیکی مرز ایران و عراق به وقوع پیوست که بسیاری از هموطنان ما را داغدار نمود. اما آیا می توان زلزله را پیش بینی نمود. بشنوید در مورد سید عباس صولتی مردی که می تواند زلزله را پیش بینی کند. در مقاله زیر می پردازیم به اینکه سید عباس صولتی و مردی که زلزله را پیش بینی می کند و فیلم و بیوگرافی سید عباس صولتی و سید عباس صولتی کیست؟

سید عباس صولتی، پژوهشگری است که سه دهه از عمر خود را به پژوهش در مورد زلزله ها و چگونگی رخ داد آن ها اختصاص داده است. وی که با علوم خود توانسته حتی زلزله هایی با درصد تخریبی کم را پیش بینی کند، امروز پس از سی سال و در میانسالی از عدم حمایت مسئولین مربوطه سخن می گوید.

در اینجا مصاحبه ای با سید عباس صولتی را می خوانید. مردی که زلزله را پیش بینی می کند . در قسمت اول مجموعه "حقیقت، همین نزدیکی من بیش از صدها زلزله بسیار شدید در جهان را پیش بینی کرده ام 

 

خودتان را معرفی کنید و بفرمایید که چند سال است که مشغول پژوهش هستید

بنده سید عباس صولتی هستم و بیش از 30 سال است که تحقیق و پژوهش می کنم.

روش شما برای رسیدن به پیش بینی ها به چه ترتیب است ؟

روش من برای رسیدن به پیش بینی هایم کاملاً علمی و تخصصی می باشند. ببینید من ابزارآلات پیشرفته ای برای تحقیقات خودم نیاز داشته و دارم بنابراین چون هیچ سازمان و ارگان و هیچ جایی این ابزارآلات را در اختیارم نگذاشته مجبور شدم از حداقل امکانات موجود استفاده بکنم مثلاً من برای دیدن چیزی نیاز به قوی ترین دوربین های موجود در جهان دارم که برابر با خواسته من ساخته شده باشند نه آنچه موجود در جهان است.

امکانش هست روش کارتان را بیشتر توضیح بدهید ؟ مثلا این که از چه ابزار هایی یا یه چه علمی استفاده می کنید ؟

روشهای بسیاری است که همه این روش ها بصورت تجربی و بصورتی علمی دنبال شده اند و هر کدام امروزه شاخه خاصی از علم را بخودشان اختصاص داده اند و هر کدام ابزارآلات خاص خودشان را می طلبند، این روش ها به علومی خاص مربوط می شوند که به هر کدام از آنها در اصطلاح عامه علوم مادر تخصصی هم گفته می شود و هر کدام محاسبات خاص خودشان را دارند و محاسبات هر کدام با دیگری فرق دارد مثلاً "عدد mx12350" ، این عدد انرژی خورشیدی است که با فاصله 150 میلیون کیلومتری از زمین انعکاس و انتقال می دهد جهت اطلاع شما عزیز بزرگوارم پس اینجا چه ابر باشد و یا نباشد خورشید هست و انرژی ان هم انتقال پیدا می کند و گرما و نور خورشید از 150 میلیون کیلومتر آنطرف تر به ما می رسد و جالب است بدانید با وجود همین فاصله بسیار زیاد باز هم مردم کره زمین از گرما و یا از سرما کشته می شوند حال شما حساب بفرمائید این خداوند خالق بزرگوار ما چقدر توانا و چقدر دانا هستند که این محاسبات فاصله و نتیجه گیری مضرات را در نظر گرفتند و انسانی را خلق کردند و آفریدند و دمای بدن او را روی عدد 37 درجه سانتیگراد قرار دادن که اگر این درجه از 37 کمتر و یا بیشتر بشود دگرگونی و شوک در این بشر خاکی بوجود می آید؛ حال بشر چه ابزارآلاتی باید بسازد که بتواند بفهمد که دمای مرکزی و لحظه انفجارات خورشیدی چقدر می باشد و با چه دستگاهی می توانند آن را اندازگیری کنند و از چه فاصله ای . با این وجود آیا آن عدد بدست آمد واقعیت دارد یا خیر در حد حدس و گمان است.

آیا تا به حال سعی کرده اید فعالیت خودتان را رسانه ای کنید ؟

بله تا بحال به روزنامه های کثیر الانتشار در سراسر ایران مکاتباتی داشته ام و همچنین رسانه های ارتباط جمعی ولی همه قبلاً بر این عقیده بودن که زلزله قابل پیش بینی نیست و اینکه من مستنداتی را داشتم مثلاً من در سازمانی که کار می کردم چندین مدت بیش از یک ماه فقط مدیر عامل سازمانم از من اطلاعات علمی مرا دریافت کرد و بعد بنام خودش امتیازی از وزارت کشور گرفت بنابراین برایم مشخص شده که اطلاع اصلی را کمتر فاش کنم

آیا تاکنون کسی هم از شما حمایت کرده است ؟

خیر تا کنون هیچ شخص و نهاد و ارگانی از بنده حمایت نکرده است

چرا از فعالیت های شما حمایتی نمی شد ؟

همه کسانی که با من برخوردی داشتند می گفتند زلزله که قابل پیش بینی نیست پس از چه چیزی حمایت بکنیم در صورتی که وقتی شما علمی را ندارید قادر هم نخواهید بود تجزیه و تحلیلی در مورد آن علم داشته باشید.

آیا از پژوهشگران امر زلزله شناسی کسی تا به حال مطالب شما را تایید کرده است ؟

من با آقای پرفسور بهرام عکاشه (پدر علم زلزله ‌شناسی ایران ) مکاتبات زیادی داشته ام و گمان نمی کنم ایشان شخصی بنام اینجانب سید عباس صولتی را نشناسند ولی هیچکسی مهر تائید بر حرفهای من نزد الا خداوند و ائمه معصومین (ع). من با افراد صاحب نام در رشته و تخصص زلزله بسیار صحبت کرده ام اما کسی که تائید بکند خیر تا الان کسی نه مرا و نه حرفها و تحقیقات مرا تائید نکرده است می گویند علم هنوز به آن درجه ای نرسید که بخواهند پیش بینی زلزله را انجام بدهند

تا کنون چه زلزله ها و وقایع مهمی را پیش بینی کرده اید ؟

من در طول زندگی و عمرم زلزله های بسیار زیادی را زمان و شدت آنها را پیش بینی کردم و بعضی از زلزله های بسیار شدید را هم مکان آنها را بدست آوردم از زلزله طبس، زمان و شدت زلزله رودبار زمان و شدت آن، زلزله بلده مازندران زمان، مکان و شدت، زلزله بجنورد زمان و شدت و تا حدودی مکان، زلزله حاجی آباد قائن زمان، شدت و مکان، زلزله آوج قزوین زمان و شدت و تا حدودی مکان، زلزله جویم فارس زمان و شدت و مکان، زلزله بم کرمان از 6 ماه قبلش زمان و مکان و شدت، زلزله بروجرد زمان و شدت تا حدودی مکان، زلزله آذربایجان (ورزقان) زمان، مکان و شدت، زلزله بسیار شدید بوشهر، سراوان، گوهران زمان و شدت و مکان جنوب کشور، زلزله برازجان بوشهر و فارس شدت و مکان و زمان، زلزله مورموری ایلام و خوزستان زمان و شدت و مکان، زلزله های بسیار شدید خارج از کشور شیلی ، پرو، هایتی ، ژاپن، چین، تایوان، پاکستان، هندو کش افغانستان، زلزله مراکش، زلزله های روسیه شرق دورش و سیبری و مغولستان، زلزله ایتالیا، زلزله های وان و ازمیر ترکیه، زلزله کالیفرنیا، زلزله مکزیک و ... سیلها و طوفان ها و ...

در آخر اگر مطلبی مانده است، ذکر بفرمایید

زلزله و نیروی زلزله ها همیشه فعال هستند در تمامی سطح کره زمین و تنها با شناخت صحیح زمان رخداد زلزله ها میشود مانع تلفات و خسارات جانی و در آخر مالی شد، هدف من خدمت به کشورم ایران و این مردم و این آب و خاک است و هیچ کسی هم نمی تواند برای من تعیین و تکلیف بکند که نه تو نباید کمک بکنی و نیازی به تو نیست که بخواهی کمک بکنی چون این مسئله توسط خداوند و ائمه معصومین (ع) تعیین و مشخص شده است و از عهده شخص و اشخاص خارج است با تشکر.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
فشار آمریکا برای بازدید از تورقوزآباد
فشار آمریکا برای بازدید از تورقوزآباد
جاذبه های گردشگری اصفهان | اصفهان کجا برویم | مکان های تاریخی و توریستی اصفهان
جاذبه های گردشگری اصفهان | اصفهان کجا برویم | مکان های تاریخی و توریستی اصفهان
واتساپ دوم چیست | دانلود OGWhatsApp 6.30 او جی واتس اپ | دو اکانت بر روی یک واتس اپ | GBWhatsApp جی بی واتس آپ:
واتساپ دوم چیست | دانلود OGWhatsApp 6.30 او جی واتس اپ | دو اکانت بر روی یک واتس اپ | GBWhatsApp جی بی واتس آپ:
نظرات
  • زلرله :

    عباس صولتی دیگه کیه مگه میشه زلزله رو پیش بینی کرد؟ هر چی دستشون بیاد که نمی تونیم ما باور کنیم


    1396/09/01 01:55:33

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )