میوه های که باید با پوست خورد |  پوست کدام میوه ها مفید است |  خواص پوست میوه

میوه های که باید با پوست خورد ؟ در این مطلب ما می خواهیم در مورد پوست میوه های که برای شما مفید است را بگویم تا شما آن ها رو را دور نریزید و استفاده کنید که فواید پوست بعضی از میوه ها از گوشت میوه بیشتر است.

 پوست کدام میوه ها مفید است

سیب: پوست سیب به اندازه نیم از کل این میوه  فیبر دارد یک سیب متوسط محتوی 9 میلی گرم ویتامین ث و 100 واحد بین المللی ویتامین آ و 200 گرم پتاسیم است که با کندن  پوست آن  حدود  یک سوم این مواد مغذی را دور میریزید همچنین پوست سیب چهار برابر بیش از گوشت  آن ویتامین کا دارد .

موز : پوست موز بیش از گوشت آن فیبر و پتاسیم دارد پوست موز همچنین محتوی لوتئین است که یک  آنتی اکسیدان محسوب مس شود این  آنتی اکسیدان در حفظ سلامت چشم  نقش مهمی ایفا می کند همچنین  اسید  آمینه تریپتوفان بیش از آنکه در خود میوه موز باشد  در پوست  آن  وجود دارد.

  خواص پوست میوه

سیب زمینی :  پوست  سیب زمینی محتوی مواد مغذی بیشتری است  پوست  سیب زمینی بسیار بیش از گوشت آن آهن و کلسیم و پتاسیم و منیزیم و ویتامین ب 6 ویتامین ث دارد  به عنوان مثال 100 گرم پوست سیب زمینی نسبت به همین  وزن سیب زمینی  هفت برابر کلسیم  بیشتر و17 برابر آهن بیشتر دارد وبا دور انداختن پوست سیب زمینی 90 درصد از آهن و نیمی از فیبر موجود درآن را دور می اندازید.

انبه: پوست انبه محتوی ترکیباتی مشابه رزوراترول است که به سوزاندن و جلوگیری از تشکیل چربی های اشباع کمک می کنند در این مطالعه گوشت  میوه انبه نیز مورد  آزمایش قرار گرفت است اما نتایج حاصل  از آن  به اندازه  پوست این میوه نبود محققان می گویند افرادی که می خواهند از خواص انیه بهرمند شوند باید  این میوه را با پوست بخورند .

خاصیت پوست میوه

آناناس : آناناس محتوی بروملین است این ترکیب یک آنزیم  کاهند التهاب به ویژه  در بینی و سینوس هاست نتایج یک مطالعه نشان می دهد میزان بروملین موجود در هسته و پوسته آناناس بیش از گوشت آن است  از آنجا که هضم هسته و پوسته آناناس برای دستگاه گوارش انسان  دشوار است آن داخل مخلوط کن قرار دهید    

کیوی : حتما شما هم سال ها پوست کیوی را بریده و کنار گذاشته اید و فقط  گوشت کیوی را میل کرده اید اما باید  بدان ید  پوشش کرکی کیوی  نیز خوراکی است  در واقع  پوست  کیوی بیش  از گوشت آن فلاونوئید   آنتی اکسیدان  ویتامین  ث دارد همچنین فیبر موجود در پوست کیوی دو برابر گوشت آن است .

هندوانه : تمام هنداونه محتوی سیترولین هستند  که خاصیت  آنتی اکسیدانی دارد  این ماده یک اسید آمینه است  که برای قلب سیستم  ایمنی و سیستم ایمنی و سیستم گردش خون  مفید است اما جالب است بدانید  که بخش اعظم این سیترولین در پو ست  هندوانه وجود دارد  همچنین  می توان  پوست  هندوانه را همراه با گوشته آن مخلوط کنید ودرون مخلوط کن بریزید.

آیا پوست میوه مفید است

بادمجان : این صیفی بنفش رنگ محتوی آنتی‌اکسیدان بسیار قدرتمند ناسونین است. این آنتی‌اکسیدان از گسترش سرطان به‌ ویژه در مغز و سایر بخش‌های سیستم عصبی جلوگیری می‌کند. پوست بادمجان همچنین محتوی اسید کلروژنیک است. این ترکیب شیمیایی ضمن افزایش خواص آنتی‌اکسیدان و ضد التهابی، تحمل گلوکزی را نیز افزایش می‌دهد.

پوست کدام میوه ها رو استفاده کنیم

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید
با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید
با اینکار مدفوع روی مسواک می نشیند!
با اینکار مدفوع روی مسواک می نشیند!
این نوشیدنی قبل از رابطه، فرزندتان را پسر می کند
این نوشیدنی قبل از رابطه، فرزندتان را پسر می کند
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )