یارانه نقدی 97 چقدر است | یارانه 97 حذف خواهد شد؟ | داستان ادامه یا حذف یارانه 97

یارانه نقدی یکی از مهمترین موضوعات و چالش های دولت های آقای احمدی نژاد و آقای روحانی بوده است. در جدیدترین اخباری که در مورد یارانه مطرح می شود حذف شدنیارانه نقدی از سال 1397 خواهد بود. البته فراموش نکنید که حذف نمودن یارانه نقدی 97 باید زیر ساخت های مناسب خود را داشته باشد.

این طرح توسط برخی از نمایندگان مطرح شده است و آن ها به دولت گوشزد نموده اند که بستر سازی نموده تا کسانی که به یارانه نقدی احتیاحی ندارند از لیست یارانه حذف شوند. در این مقاله در مورد یارانه نقدی 97 اجرایی خواهد شد.

تکلیف حذف یارانه نقدی چه خواهد شد؟
محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگاران با انتقاد از دولت در حذف نکردن یارانه پردرآمدها، گفت:براساس آنچه که در مجلس، در بودجه های سنواتی سال های قبل و امسال به دولت تکلیف شده، می بایست یارانه پردرآمدها و افرادی که نیازی به مبلغ یارانه های نقدی برای گذران زندگی شان ندارند، حذف شود.
وی افزود:در بودجه امسال ضوابطی قرار دادیم که دولت بتواند براساس آن، یارانه پرردررآمدها را حذف کند، آنچه که در مجلس رأی گیری شده و اکثریت نمایندگان رأی داده اند، می توان استنباط کرد که نظر مجلس بر حذف یارانه افراد پردرآمد است.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به تعریفی از افراد پردرآمد برای حذف یارانه های نقدی پرداخت و گفت:تعریف ما از افراد پردرآمد این است که نیازی به گذاران زندگی شان با مبلغ یارانه نقدی ندارند، که دولت طبق اختیاری که مجلس برایش تکلیف کرده، می تواند نسبت به حذف یارانه این افراد اقدام و مقداری از مبالغی که به دست می آید را صرف افزایش یارانه افراد نیازمند کند.

 

پیشنهاد مجلس برای حذف یارانه نقدی
مفتح تأکید کرد:طبق تکلیفی که در بودجه امسال و سال های قبل برعهده دولت قرار داده ایم، می بایست بخشی از مبالغ حذف یارانه پر در آمدها صرف کارهای عمرانی و اتمام طرح های نیمه تمام شود.

وی ادامه داد:دولت می بایست در برنامه ها و تصمیماتی که اتخاذ می کند، موضوع حذف یارانه پردرآمدها را به سمت عملیاتی شدن پیش ببرد و کسانی را که نیازی به یارانه های نقدی ندارند را حذف کند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان خاطرنشان کرد:پیشنهاد ما به دولت برای تدوین بودجه سال آینده نیز این است که نسبت به حذف یارانه پردرآمدها اقدام کند و مبالغ آن را صرف افراد نیازمند و اتمام طرح های نیمه تمام کند.

در مطلب بالا می خوانید یارانه نقدی 97 چقدر است و یارانه 97 حذف خواهد شد؟ و داستان ادامه یا حذف یارانه 97 کدام است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
زن دستگیر شده در حادثه تروریستی اهواز کیست؟ | جزییات دستگیری زن مرتبط با حادثه تروریستی اهواز
زن دستگیر شده در حادثه تروریستی اهواز کیست؟ | جزییات دستگیری زن مرتبط با حادثه تروریستی اهواز
احمد بن عبدالعزیز کیست | بیوگرافی و زندگینامه احمد بن عبدالعزیز جانشین بن سلمان
احمد بن عبدالعزیز کیست | بیوگرافی و زندگینامه احمد بن عبدالعزیز جانشین بن سلمان
نقشه بعدی ترامپ درباره ایران؟ | آیا  نقشه «ترامپ» درباره ایران تغییر کرد؟
نقشه بعدی ترامپ درباره ایران؟ | آیا نقشه «ترامپ» درباره ایران تغییر کرد؟
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )