بازتاب زلزله کرمانشاه در رسانه‌های خارجی | واکنش رسانه‌های خارجی به زلزله غرب ایران

بازتاب زلزله کرمانشاه در رسانه‌های خارجی |  واکنش رسانه‌های خارجی به زلزله غرب ایران

همزمان با وقوع زلزله مهیب 7.2 ریشتری در استان کرمانشاه و چند استان دیگر، رسانه‌های خارجی اقدام به رصد و انتشار گسترده اخبار مرتبط با این حادثه کرده‌اند.

 رسانه‌های انگلیسی زبان از ساعات اولیه وقوع زلزله مهیب در غرب ایران اخبار تلفات و مجروحان این حادثه را به نقل از رسانه‌های داخلی منتشر کردند.

خبرگزاری رویترز به نقل از رسانه‌های دولتی در ایران و عراق به وقوع این زلزله مهیب در مناطقی از این دو کشور اشاره کرده و روزنامه گاردین نیز در تازه‌ترین گزارش خود آمار قربانیان این زلزله را بیش از ۳۲۰ تن اعلام کرده است.

وال استریت ژورنال هم با تیتر زلزله ۷.۳ ریشتری مرز ایران-عراق را به لرزه درآورد اقدام به پوشش خبری مربوط به این زمین لرزه کرد. روزنامه وال استریت ژورنال با اشاره به تلفات این زمین لرزه در ایران نوشته‌ است که دولت عراق از تلفات و خسارت‌های احتمالی این زلزله اطلاعاتی منتشر نکرده‌ است.

شبکه خبری سی‌ان‌ان هم با تیتری از شمار تلفات زمین لرزه عراق-ایران اعلام کرد: لرزش‌های این زلزله در کشورهای دیگری از جمله پاکستان، لبنان، کویت و ترکیه هم احساس شده‌ است.

شبکه خبری فاکس نیوز هم در خبری به انتشار تعداد تلفات و مجروحان زلزله غرب ایران پرداخت.

شبکه خبری بی‌بی‌سی نیز با مرگبار خواندن این زمین لرزه که در مرز ایران-عراق رخ داد، به نقل از منابع داخلی اعلام کرد: بیشتر قربانیان این حادثه از استان کرمانشاه بوده‌اند.

همچنین روزنامه بلومبرگ در خبری به انتشار آمار تلفات و مجروحان زلزله کرمانشاه پرداخت و به تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های داخلی اشاره کرد که حاکی از ترس و وحشت ساکنان مناطق زلزله‌زده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس، فرانسه، NBC News و CBS News از دیگر رسانه‌های انگلیسی زبان هستند که اخبار مرتبط با زلزله غرب ایران را پوشش داده‌اند.

منبع: ایسنا

تگ ها:
مطالب مرتبط
جریان قطع برق کانکس‌ها در مناطق زلزله زده  | جزئیات پس گرفتن کانکس‌ها در مناطق زلزله زده شهرستان دالاهو
جریان قطع برق کانکس‌ها در مناطق زلزله زده | جزئیات پس گرفتن کانکس‌ها در مناطق زلزله زده شهرستان دالاهو
فیلم کتک زدن داور در بازی جیرفت و کهنوج کرمان
فیلم کتک زدن داور در بازی جیرفت و کهنوج کرمان
صحبت های امدادگران چینی از لحظه ورود به نفتکش ایرانی سانچی| آخرین خبر از عملیات در نفتکش سانچی
صحبت های امدادگران چینی از لحظه ورود به نفتکش ایرانی سانچی| آخرین خبر از عملیات در نفتکش سانچی
نظرات