برنامه تلویزیون در ایام اربعین 96  |  ویژه‌ برنامه‌تلویزیون در ایام اربعین | برنامه شبکه های تلویزیون در اربعین 96

شبکه های سراسری رسانه ملی در ایام داربعین حسینی به تدراک ویژه برنامه هاییزائران اباعبدالله الحسین ع را همراهی می کنند.

مراكز استانی صدا و سیما در ایام منتهی به اربعین با تدارک بیش از 14 هزار دقیقه برنامه، علاوه بر اطلاع‌رسانی كامل و جامع از راهپیمایی بزرگ اربعین عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) را از معارف وسیع این روز باشكوه بهره مند خواهند كرد. علاوه بر 14 هزار دقیقه برنامه مستند و تولیدی از راه پیمایی اربعین ویژه برنامه های متفاوتی در هفته منتهی به اربعین در شبكه‌های استانی و سراسری پخش خواهد شد.

برنامه تلویزیون در ایام اربعین 96  |  ویژه‌ برنامه‌تلویزیون در ایام اربعین | برنامه شبکه های تلویزیون در اربعین 96

برنامه تلویزیونی عطر اربعین

شبكه تلویزیونی قرآن و معارف سیما با ویژه برنامه «عطر اربعین» علاوه بر پوشش زنده مراسم پیاده‌روی اربعین؛ با ویژه برنامه‌های متنوعی مخاطبان را در طول روز همراهی می كند. عطر اربعین از ساعت 6 تا 23 به‌صورت زنده در زمان‌های مختلف از شبكه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود. این طرح به صورت متناوب در طول روز علاوه بر پخش ویژه برنامه های مربوط به اربعین و راهپیمایی مسیر عشق، اخبار و اطلاعات لازم مراسم پیاده‌روی امسال اربعین حسینی را در اختیار مخاطبان قرار دهد.

برنامه تلویزیونی جهان‌آرا

شبكه افق نیز با ویژه برنامه تلویزیونی «جهان‌آرا» با موضوع اربعین و حماسه میلیونی زائران حسینی، این هفته هر شب به صورت زنده با مخاطبان همراه می‌شود. این برنامه كه از شنبه 13 آبان آغاز شده است، تا پنجشنبه 18 آبان هر شب ساعت 22 به صورت زنده پخش می‌شود و در هر قسمت، به یكی از مباحث پیرامون اربعین و حماسه میلیونی حضور زائران حسینی از اقصی نقاط دنیا در پیاده‌روی اربعین می‌پردازد.

برنامه تلویزیونی نوای حسینی

اما در شبكه یك، به منظور پوشش تصویری حضور گسترده و میلیونی زائران به مناسبت اربعین امام حسین(ع)، ویژه برنامه «نوای حسینی» هر روز به طور زنده از شبكه یك سیما پخش می شود. «نوای حسینی» هر روز در سه بخش 10 دقیقه ای از طریق ارتباط زنده با كربلای معلی، حال و هوای راهپیمایان و شركت كنندگان ایرانی را به نمایش می‌گذارد. اولین ارتباط ساعت 12 و قبل از برنامه «سیمای خانواده»، ارتباط دوم ساعت 14:40 و بعد از بخش خبری نیمروزی و سومین ارتباط زنده ساعت 17 از شبكه یك سیما پخش می‌شود.

برنامه تلویزیونی پیاده آمده ایم

ویژه برنامه «پیاده آمده ایم» نیز از تداركات شبكه یك سیما برای ایام اربعین است. در این برنامه حجت‌الاسلام پناهیان درباره زیارت اربعین و ظهور حضرت مهدی صاحب الزمان (عج) صحبت می كند. برای تولید این برنامه، برای نخستین بار یك استودیوی كامل و مجهز در مسیر پیاده روی اربعین در عمود 1120 تاسیس شده است.پخش تصاویری از زائران پیاده امام حسین علیه السلام، تصاویری از بین الحرمین، برقراری ارتباط مردمی با عنوان «صدای‌تان در كربلا شنیده می‌شود» و سلام نیابتی از جمله بخش‌های برنامه «پیاده آمده ایم» است. این برنامه هر شب ساعت 20 پخش می‌شود.

برنامه تلویزیونی اقیانوس آرام

در شبكه دو؛ نخستین قسمت از برنامه تركیبی «اقیانوس آرام» به عنوان اولین برنامه زنده مختص نوجوانان كه در كربلا تولید می‌شود از پنجشنبه یازدهم آبان، ساعت 17:30، از شبكه دو سیما پخش شد. پخش این برنامه كه به مدت هشت شب تا پنجشنبه 18 آبان، مصادف با اربعین حسینی ادامه خواهد داشت در استودیوی عصر بر فراز ساختمان مشرف به گنبد طلایی حرم اباعبدالله الحسین (ع) به صورت زنده آغاز می‌شود.

«اقیانوس آرام» هر شب با دو میهمان تقدیم مخاطبان خواهد شد كه بخش اول آن با حضور یك میهمان در حوزه‌های ورزشی، فرهنگی و هنری اجرا می‌شود و در بخش دوم، یك نوجوان موفق، میهمان برنامه است و در خصوص نگاه نسل نوجوان به مسائل دینی و به طور خاص واقعه عاشورا؛ همچنین تجربیات قابل انتقال خود برای رسیدن به موفقیت با مجری برنامه به گفت‌وگو می‌پردازد.از دیگر بخش‌های این برنامه 45 دقیقه‌ای، پخش آیتم‌هایی جذاب با موضوع پیاده روی اربعین، همچنین شناخت بخش‌های مختلف و تاریخی شهر كربلا است كه به طور هم زمان با تلاش تیم سازنده برنامه در كربلا تصویربرداری و آماده پخش می‌شود.

برنامه تلویزیونی كوی محبت

برنامه «كوی محبت» در شبكه دو نیز در این ایام ویژه برنامه اربعین دارد . این برنامه گزارش هایی از حال و هوای زائران حرم سالار شهیدان حضرت حسین بن علی (ع) را در ایام منتهی به اربعین به نمایش می گذارد. افزون بر این گزارش ها و ارتباط های زنده و مستقیم، گفت و گو با كارشناسان مذهبی چون حجج‌الاسلام انصاریان، ماندگاری و فرحزاد درباره سیره و زندگی حضرت سیدالشهدا(ع)، شهادت و آموزه های زندگی ایشان و فلسفه پیاده روی اربعین در این برنامه در نظر گرفته شده است و در بخش‌های مختلفی از حضور شاعران و ذاكران اهل بیت (ع) بهره می‌برد.

برنامه تلویزیونی مخاطب خاص

شبكه سه سیما با «مخاطب خاص» شب‌های منتهی به اربعین را با مخاطبان همراه خواهد شد. برنامه تلویزیونی مخاطب خاص در ایام اربعین، هرشب زنده از كربلای معلی پخش می‌شود. علاوه بر كارشناسان نام آشنای مذهبی، هنرمندان، نویسندگان، مداحان و چهره‌های آیینی نیز در این برنامه حضور پیدا می‌كنند.مستند یاران اربعین نیز با موضوع پیاده روی اربعین حسینی، از چهارشنبه 10 آبان، هر روز ساعت 15:30 از شبكه سه سیما پخش می‌شود.

برنامه تلویزیونی یاران اربعین

مستند «یاران اربعین» كاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبكه سه سیماست كه در 9 قسمت 30 دقیقه‌ای، قصه عاشقانی است كه كیلومترها راه را به عشق امام حسین(ع) تا كربلا پای پیاده طی می‌كنند.این مستند جلوه‌های زیبای پیاده روی زائران اربعین و همچنین صحنه‌هایی ناب از مردمی كه از ابتدای ماه صفر موكب‌هایشان را در شهرها و بین راه ها آماده و از هزاران زائر اربعین پذیرایی می كنند و در خدمت زوار اربعین هستند را به نمایش می‌گذارد. همچنین در این مستند زندگی یاران اربعین در شهرهای مختلف ایران چون آزاد شهر، اصفهان، خرونیشابور و... روایت می‌شود.

برنامه تلویزیونی روبه روی ماه

در شبكه آموزش سیما، به مناسبت اربعین حسینی برنامه «روبه روی ماه» این هفته كتاب «پنجره‌های تشنه» را قرائت می ‌ند.«رو به روی ماه» در هفته پیش رو از شنبه 13 آبان، تا پنجشنبه به مناسبت اربعین حسینی به كتاب «پنجره‌های تشنه» كه روزنوشت‌های انتقال ضریح امام حسین علیه السلام از شهر قم به كربلاست، اختصاص دارد.برنامه «رو به روی ماه» هر شب ساعت 23 از شبكه آموزش سیما پخش می‌شود.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )