آیا می شود به جای شام  میوه خورد|  برای کم کردن وزن می شود به جای شام میوه خورد | آیامیوه و سبزیجات ما را چاق می کند

در این بخش ما به شما  روش برای کم کردن وزن آموزش می دهیم  تا شما دوستان بتوانید  وزن خود را به راحتی کم کنید برای کم کردن وزن از رژیم  میوه  و سبزی استفاده کنید و به جای شام یک بشقاب میوه میل کنید.

آیا می شود به جای شام  میوه خورد

آیا می شود به جای شام  میوه خورد|  برای کم کردن وزن می شود به جای شام میوه خورد | آیامیوه و سبزیجات ما را چاق می کند

امام مصرف زیاد میوه هم چاق کننده است و هم مضر می باشد پس باید به اندازه مصرف کنید. تفاوت بین میوه و سبزی ها از نظر کالری و قند  میزان مصرف و چاق کننده بودن شان می باشد. شام  وعده غذایی است که متخصصان  تغذیه  خوردن زیاد آن را توصیه نمی کنند ولی بسیاری از افراد  همیشه  در خوردن  شام زیاده روی می کنند  اما برخی  دیگر نیز دوست دارند با حذف وعده شام زیاده روی  می کنند اما برخی دیگر نیز دوست دارند   با حذف وعده شام وزن خود را کم کنند پرسش اینجاست که آیا خورد ن میوه می تواند جای وعده شام را بگیرد . که در این باره با پزشکی گفتگو کردیم .

برای کم کردن وزن می شود به جای شام میوه خورد

میوه و سبزی ها  باهم تفاوت دارند یا از نظر خصوصیات تغذیه ای دقیقا مانند هم هستند  مواد مغذی یکسانی دارند  اما کاملا مشابه هم نیستند  به همین د لیل مصرف 3 واحد یا حتی بیشتر سبزی در روز توصیه می شود اما میزان  مصرف  میوه باید  حدود 2 واحد در روز باشد میوه هی سبزی ها  حاوی  فیبر و آب هستند و تفاوت آنها در میزان قد شان است  سبزی ها قند  بسیار پایینی دارند  در حالی که قند میوه ها  قند  ساده است نه پیچیده پس میوه و سبزی ها هم کالری دارند. البته کالری سبزی نصف میوه هاست  مثلا یک واحد میوه  مانند یک سیب کوچک  حدود 50 کیلوکالری انرژی دارد  در حالی که  انرژی یک گوجه فرنگی متوسط 20 تا 25 کیلوکالری است . برای مصرف میوه ها هم محدودیه وجود دارد.

بسیاری از افراد  برای کم کردن  وزن به جای  شام میوه می خورند آیا این کار می تواند باعث بروز مشکل شود  انجام این کار  هفته ای یکی دو بار اشکالی ندارد  اما نباید هر شب شام حذف شود و به جای آن میوه مصرف کرد  زیرا قند ساده  میوه ها  باعث بالارفتن قند خون و افزایش  غلاظت  انسولین  و بعد از آن پایین آمدن  قند خون و گرسنگی بیشتر می شود ضمنا کسانی که جای شام میوه می خورند  ممکن است  یکی دو ساعت  بعد تصمیمشان عوض شود و به دلیل  گرسنگی شام مفصل تری بخورند.

 آیا میوه و سبزیجات ما را چاق می کند

برای کم کردن وزن  بهتر است در این ساعت ها میوه مصرف کنید.نکته مهم  این است  که با توجه به انرژی دریافتی 2 تا 3 واحد  میوه در روز دریافت  کنیم  بهتر است  صرف  این  3 واحد میوه در ساعت  های  روز تقسیم  شود  یعنی هر 3 واحد دریک  وعده  خورده  نشود  تا قند ساده موجود در انها  در طولانی  مدت مشکلی به وجود نیاورد.

 

 

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
اهمیت تامین آب بدن در وعده سحری
اهمیت تامین آب بدن در وعده سحری
چرا دستم می لرزد؟ | علت لرزش دست چیست
چرا دستم می لرزد؟ | علت لرزش دست چیست
موهای فر را چگونه آرایش کنیم؟
موهای فر را چگونه آرایش کنیم؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )