قاسم سلیمانی دشتکی کیست | بیوگرافی و زندگینامه قاسم سلیمانی دشتکی | سوابق اجرایی و مدیریتی قاسم سلیمانی دشتکی

قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام در دولت دوازدهم شد. در این مقاله بدین موارد می پردازیم که قاسم سلیمانی دشتکی کیست و بیوگرافی و زندگینامه قاسم سلیمانی دشتکی چیست و سوابق اجرایی و مدیریتی قاسم سلیمانی دشتکی کدام است.

بیوگرافی و زندگینامه قاسم سلیمانی دشتکی

قاسم سلیمانی دشتکی (زاده ۱۳۳۴، دشتک)، فعال سیاسی کارگزاران سازندگی، از طرفداران علی اکبر هاشمی رفسنجانی و استاندار استان چهارمحال و بختیاری در دولت یازدهم بود. وی تحصیلکرده کارشناسی روانشناسیِ دانشگاه اصفهان است. وی در ۲ مهر ۱۳۹۶ توسط هیئت دولت به عنوان استاندار ایلام منصوب و معرفی گردید.

وی بیست‌ویکمین استاندار چهارمحال و بختیاری و سومین استاندار بومی این استان به شمار می‌رود. قاسم سلیمانی دشتکی پس از علی مبینی دهکردی و رجبعلی صادقی سفیددشتی، به عنوان سومین استاندار بومی در چهارمحال و بختیاری است.

قاسم سلیمانی، متولد 1334 در شهر دشتک و از فعالان فرهنگی و سیاسی استان ایلام است که پس از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی از دانشگاه اصفهان، در سال 1357، فعالیت خود را در آموزش و پرورش استان زادگاه خویش آغاز و از سال 1358 تا 1376 علاوه بر تدریس، ریاست دبیرستان‌های مختلف و همچنین دبیر گروهی رشته روانشناسی را نیز عهده دار بود.

سوابق اجرایی و مدیریتی قاسم سلیمانی دشتکی

سلیمانی از سال 1376 تا 1379، مدیرکل تعاون استان چهارمحال و بختیاری، از سال 79 تا 82 مدیرکل تعاون استان اصفهان و از سال 82 تا 1383 نیز در سمت مدیرکل کار و امور اجتماعی استان اصفهان بوده است.

استاندار جدید ایلام از سال 1383 تا 1385 به مدت دو سال نیز معاونت برنامه‌ریزی، اداری و مالی استانداری خراسان جنوبی را در کارنامه کاری خود دارد.

قاسم سلیمانی از سال 1392 تا 1396 استاندار چهارمحال و بختیاری بود.

سوابق اجرایی قاسم سلیمانی دشتکی


قاسم سلیمانی، فعالیت خود را از سال ۱۳۵۷ در آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری آغاز کرد. وی ابتدا دبیر و مدیر دبیرستان‌های اردل و شهرکرد بود. وی در مناصب اجرایی و مدیریتی مختلف ازجمله؛ رئیس گروه آموزشی روانشناسی استان چهارمحال و بختیای، مدیرکل تعاون استان چهارمحال و بختیاری (از ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹)، مدیرکل تعاون استان اصفهان (از ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۲)، مدیرکل کار و امور اجتماعی استان اصفهان (از ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۳) و معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی استانداری خراسان جنوبی در کارنامه خود دارد.

اقدامات قاسم سلیمانی دشتکی


فرمانداران و بخشداران
انتصاب بخشدار زن در استان چهارمحال و بختیاری برای اولین بار بعد از انقلاب، در زمان استانداری سلیمانی انجام شد.

بخشداران زن در زمان استانداری وی عبارتن از

سامیه علایی، بخشدار مرکزی شهرستان بروجن در ۲۸ خرداد ۱۳۹۳
پریسا مالکی، بخشدار مرکزی شهرستان فارسان در ۱۵ تیر ۱۳۹۳
سفر روحانی به چهارمحال و بختیاری
طی سفر حسن روحانی و هیئت دولت به استان چهارمحال و بختیاری در ۱۵ مرداد ۱۳۹۳، قاسم سلیمانی استاندار چهارمحال و بختیاری، نصب هرگونه پلاکارد و بنرهای تبلیغاتی دولتی برای استقبال از رئیس‌جمهور و هیئت‌دولت را ممنوع و خلاف قانون دانست. او این کار را فقط بر عهده مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد دانست. سلیمانی چاپ و نصب بنرهای خیر مقدم در ادارات و مسیرهای استقبال و تجمع مردمی به رئیس‌جمهور و وزرا با استفاده از امکانات دولتی و بیت‌المال را ممنوع اعلام کرد.

انتصابات سمتهای مدیریتی استان چهارمحال و بختیاری
از مجموع انتصابات استانی او، انتصاب بیش از ۵ نفر از همشهریان او در سمتهای مدیریتی استان چهارمحال و بختیاری است و از جمله سیامک سلیمانی دشتکی، برادر همسر او که معاونت اجتماعی او را می‌توان نام برد.

سیامک سلیمانی دشتکی معاونت ارشد، معاونت پشتیبانی و معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری
ملک محمد قربانپور دشتکی مشاور برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری استانداری
خدابخش قربانپور دشتکی سرپرست پردیس فرهنگیان منصوب
شجاع قربانی دشتکی معاون امور اداری مالی دانشگاه شهرکرد

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )