مجید خدابخش کیست | بیوگرافی و زندگینامه مجید خدابخش | سوابق اجرایی و مدیریتی مجید خدابخش

مجید خدابخش کیست | بیوگرافی و زندگینامه مجید خدابخش | سوابق اجرایی و مدیریتی مجید خدابخش

مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی در دولت دوازدهم شد. در این مقاله بدین موارد می پردازیم که مجید خدابخش کیست و بیوگرافی و زندگینامه مجید خدابخش چیست و سوابق اجرایی و مدیریتی مجید خدابخش کدام است.

بیوگرافی و زندگینامه مجید خدابخش

مجید خدابخش (زاده ۱۳۳۵ در اردبیل)، استاندار استان اردبیل در دولت یازدهم است.

تحصیلات و فعالیت‌های دانشجویی مجید خدابخش
وی تحصیلات خود را در اردبیل گذراند و در رشته ریاضی دیپلم گرفت. او تحصیلات عالی خود را در دانشگاه شیراز در رشته مهندسی برق و الکترونیک ادامه داد و مدرک کارشناسی ارشد خود را در این رشته اخذ کرد.

در دوران دانشجویی خدابخش در پای درس اخلاق استاد شهید آیت الله دستغیب حاضر می شد و با نزدیک شدن ایام انقلاب وی انجمن اسلامی دانشجویان فعال شد.

فعالیت‌ها و سوابق اجرایی مجید خدابخش
خدابخش در زمان انقلاب به اردبیل آمد و در جمع انقلابیون اردبیل با هدایت معنوی آیت‌الله مروج و علامه محمدتقی جعفری به فعالیت پرداخته و پس از پیروزی انقلاب نیز برای مدتی عضو افتخاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اردبیل بود. وی اسفند ماه سال ۱۳۵۹ رئیس مخابرات اردبیل شد و بدنبال آن در سال ۱۳۶۲ بعنوان معاون مدیر کل مخابرات استان آذربایجان شرقی منصوب شد. در دوران استانداری مهندس زین العابدین عطایی در آذربایجان غربی وی در پست های معاون برنامه ریزی و سپس معاون عمرانی خدمت کرد.

پس از درگذشت مهندس عطایی استاندار آذربایجان غربی ، مهندس خدابخش در سال ۶۹ به آذربایجان شرقی رفته و در دوران استانداری مهندس اکبر پرهیزگار و علی عبدالعلی زاده در دولت های اکبر هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی معاون عمرانی استانداری بود.

در دوران تصدی استانداری مهندس یحیی محمدزاده در آذربایجان شرقی خدابخش معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی شد و مدتی را هم به عنوان سرپرست استانداری آذربایجان شرقی فعالیت نمود. وی سپس برای ادامه تحصیل به تهران رفته و دکترای خود را در رشته مدیریت دولتی دریافت کرد ، ضمن اینکه همزمان با تحصیل با نهادهای اقتصادی و صنعتی نیز همکاری می کرد.

او پس از اخذ مدرک دکترای مدیریت دولتی از مرکز آموزش مدیریت دولتی ایران (مرکز تهران) با حضور در راس مدیریت کارخانه ها و صنایع بزرگ ازقبیل آلومینیوم المهدی، ایران پویا، موتورسازان تراکتورسازی ایران، ماشین سازی تبریز، صنایع تجهیزات نفت و شرکت پتروامید آسیا به کوله باری از تجربه و مدیریت در نظام سرمایه گذاری و مدیریت واحدهای اقتصادی و صنعتی بزرگ کشور دست یافت. مجيد خدابخش به عنوان مديرعامل گروه صنعتی ( ماشين سازی تبريز ) به سال 1386 دستور به تعطيل شدن هميشگی و انحلال ديرينه ترين باشگاه ورزشی شمال غرب کشور ( باشگاه ورزشی ماشين سازی تبريز ) داد و در زمان مديريت وی تمامی امکانات سخت افزاری و ساختمان باشگاه ورزشی ماشين سازی از بستر کارخانجات زدوده و ديرپای ترين تيم فوتبال آذربايجان (ماشين سازی) نيز از چارچوب گروه صنعتی ماشين سازی برون رانده شد.

همچنين در زمان حضور وی در قامت مديرعامل قطب صنعت شمالغرب کشور و نخستين کارخانه بزرگ صنعتی آذربايجان، بدليل عدم توانايی پرداخت هزينه بيمه کارکنان کارخانجات، ساختمان مرکزی گروه صنعتی ماشين سازی تبريز واقع در خيابان اميرآباد تهران به مبلغ بسيار پايين تر از ارزش واقعی به يکی از شرکت های بزرگ بيمه واگذار شد.

پس از واگذاری ساختمان بلندمرتبه و پر وسعت ماشين سازی به شرکت بيمه در تهران، مجيد خدابخش دستور به تخليه واحدهای مسکونی گروه صنعتی ماشين سازی واقع در جاده شاهگلی تبريز داده و در نظر داشت چندين هکتار از زمين های واحدهای مسکونی پرسنل کارخانجات ماشين سازی را از برای تامين کسری بودجه و ديرکرد پرداخت دستمزد دست اندرکاران کارخانجات ماشين سازی به فروش برساند که در پی اين تصميم مديران ارشد استان آذربايجانشرقی از فروخته شدن زمين های آپارتمانهای مسکونی از سوی مديرعامل وقت گروه صنعتی آذربايجان به سرمايه داران انبوه ساز پيشگيری بعمل آوردند.

زمين های چندين هکتاری متعلق به گروه صنعتی ماشين سازان در يکی از گرانقيمت ترين نقاط شهر تبريز واقع شده و از هنگام دستور مجيد خدابخش مبنی بر خارج نمودن خانواده های پرسنل ماشين سازی از خانه های سازمانی در درازای نزديک به 10 سال گذشته صدها واحد آپارتمان مسکونی ماشين سازی واقع در منطقه شاهگلی تا به اکنون فاقد سکنه و بی هيچگونه مراقبت و نگهداری در وضعيت نامطلوبی قرار گرفته و با توجه به گستردگی فضای سبز پيرامون خانه های مسکونی و نزديک بودن محل به دشتهای منتهی به ارتفاعات شمالی دامنه سهند بسياری از ساختمانهای فاقد سکنه ماشين سازی امروزه تبديل به مامن و آشيانه انواع حيوانات وحشی شده.روز یکشنبه دوم مهر ۱۳۹۶ مجید خدابخش بعنوان استاندار آذربایجانشرقی برگزیده شد

تگ ها:
مطالب مرتبط
سخنان عبدالصمد خرم‌آبادی در مورد رفع فیلتر توئیتر و یوتیوب  |  فیلتر شدن شبکه های فضای مجازی د ر سال 97
سخنان عبدالصمد خرم‌آبادی در مورد رفع فیلتر توئیتر و یوتیوب | فیلتر شدن شبکه های فضای مجازی د ر سال 97
واکنش عراقچی به تحریم‌های تازه اروپا علیه ایران | پاسخ عراقچی به تحریم های جدید از سوی اروپایی
واکنش عراقچی به تحریم‌های تازه اروپا علیه ایران | پاسخ عراقچی به تحریم های جدید از سوی اروپایی
واکنش کدخدایی به تلفظ اشتباه نام موزه لوور در مجلس  | واکنش شورای نگهبان تلفظ اشتباه نماینده مجلس
واکنش کدخدایی به تلفظ اشتباه نام موزه لوور در مجلس | واکنش شورای نگهبان تلفظ اشتباه نماینده مجلس
تبلیغات
loading...
نظرات