متن کامل سخنرانی دونالد ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل متحد 2017 | ترامپ در سخنرانی سازمان ملل چه گفت

متن کامل سخنرانی دونالد ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل متحد 2017 | ترامپ در سخنرانی سازمان ملل چه گفت

این اولین حضور آقای ترامپ در این سازمان از زمان احراز مقام ریاست جمهوری آمریکا است.سخنرانی آقای ترامپ امروز در جلسه اصلاحات در این سازمان بین‌المللی خواهد بود. دولت آقای ترامپ درنظر دارد تا آنچه را که بوروکراسی در این سازمان می‌خواند سامان دهد و همچنین از کشورهای عضو بخواهد تا مقادیر بیشتری از هزینه‌های این سازمان را تامین کنند. آمریکا بیشترین مشارکت مالی را در سازمان ملل متحد دارد و آقای ترامپ گفته است که کشورش بیش از اندازه پول در این سازمان هزینه می‌کند؛ اما در عین حال مقامات سازمان ملل متحد از آمریکا خواسته‌اند تا از هزینه سازمانهایی مانند آژانس پناهندگان سازمان ملل نکاهد.پیشتر آقای ترامپ با انتقاد از سازمان ملل آن را "کلوپی از افرادی خوانده بود که خوش می گذرانند."

 

 

بیشتر بخوانید: 

سخنرانی کامل حسن روحانی در واکنش به سخنرانی ترامپپ

واکنش مردم ایران به خلیج عربی گفتن دونالد ترامپ | واکنش توییتری و اینستاگرامی مردم به سخنرانی ترامپ

واکنش متقابل ایران به سخنرانی ترامپ در مقابل ایران | واکنش متقابل ایران به سیاست‌های ترامپ در مقابل ایران

واکنش دکتر روحانی و اعضای کابینه به سخنان امروز ترامپ | واکنش چهره ها و افراد سیاسی به سخنرانی ترامپ

سخنان تند و بیشرمانه دونالد ترامپ در سازمان ملل مهر تاییدی بر فرمایش آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب بود که از دست آهنینی در زیر دستکش مخملین خبر داد. دونالد ترامپ بعد از سال ها که آمریکا با ایران مدارا نموده و سعی می کرد خود را آرام نشان دهد اینبار ترامپ چهره واقعی سیاست های آمریکا را نشان داد.

 «دونالد ترامپ» روز سه‌شنبه برای اولین بار به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کرد.

ترامپ در آغاز سخنرانی خود به دستاوردهای اقتصادی دولتش اشاره کرد. وی گفت ارتش آمریکا به زودی عظیم‌تر از آنچه تا کنون بوده خواهد شد.

رئیس‌جمهور آمریکا با بیان اینکه «ما در زمانی آکنده از نویدها و مخاطرات گردهم آمده‌ایم» گفت: «ما می‌توانیم جهان را به سکوهایی جدید ارتقا دهیم یا اجازه دهیم که آنها در دره ناامیدی سقوط کنند.»

وی در ادامه تصریح کرد: «رژیم‌های سرکش و خودکامه که نمایندگان آن‌ها در این مجمع حضور دارند، تلاش می‌کنند ارزش‌های ما را با خطرناک‌ترین تسلیحات، به چالش بکشند.»

ترامپ گفت: «در آمریکا ما به دنبال تحمیل روش زندگی خودمان به هیچ کس نیستیم، بلکه می‌خواهیم کاری کنیم که [آن روش] برای همگان به عنوان یک الگو بدرخشد.»

رئیس‌جمهور آمریکا گفت که او همانند آنچه بایستی برای سران سایر کشورها روال باشد، به دنبال آن است که کشور خودش را در اولویت قرار دهد.

ترامپ تصریح کرد تا زمانی که در کاخ سفید به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا حضور دارد به دنبال پیشبرد منافع کشور خودش خواهد بود.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت که کشورهای دارای حاکمیت مستقل می‌توانند در کنار یکدیگر همزیستی داشته باشند و سرنوشت خودشان را کنترل کنند.

ترامپ گفت: «ما بیش از این نمی‌توانیم اجازه دهیم از ما بهره‌کشی شود یا وارد توافق‌هایی شویم که آمریکا حاصلی از آنها به دست نمی‌آورد.»

وی سپس به مسائل کره شمالی اشاره کرد و با توصیف این کشور به عنوان «رژیمی واپس‌گرا» که احترامی برای حقوق ملت‌های دیگر قائل نیست، گفت که برنامه موشکی و هسته‌ای این کشور تمام دنیا را تهدید می‌کند.

ترامپ گفت: «ایالات متحده صاحب قدرت و صبری عظیم است، اما اگر مجبور شود از خودش یا متحدانش دفاع کند، ممکن است ما چاره‌ای جز نابودی کره شمالی نداشته باشیم.»

رئیس‌جمهور آمریکا اضافه کرد: «وقت آن است که کره شمالی درک کند که خلع سلاح‌های هسته‌ای تنها سرنوشت مسئولانه‌ای است که در انتظار آن کشور است.»

ترامپ همچنین با استفاده از لقب «مرد موشکی» برای کیم یونگ اون، رهبر کره شمالی گفت: «او وارد مأموریتی برای کشتن خودش شده است.»

وی سپس به تکرار ادعاهای بی‌پایه و اثبات‌نشده درباره ایران پرداخت.

ترامپ گفت: «وقت آن فرا رسیده که ملل دنیا با یک رژیم خطرناک دیگر هم مقابله کنند؛ رژیم دیگری که آشکارا از کشتار جمعی سخن می‌گوید، وعده مرگ آمریکا و نابودی اسرائیل می‌دهد. حکومت ایران، یک دیکتاتوری فاسد را پشت نقابی از دموکراسی دروغین پنهان می‌کند.»

وی در ادامه این ادعاها اضافه کرد: «حکومت ایران، یک کشور ثروتمند و صاحب یک تاریخ و فرهنگ غنی را به یک کشور سرکش و ضعیف از لحاظ اقتصادی تبدیل کرده که صادرات اصلی‌اش خشونت، خونریزی و هرج و مرج است.»

ترامپ مدعی شد: «رنج‌دیده‌ترین قربانیان سران ایران، در واقع مردم خود این کشور هستند. حکومت ایران به جای استفاده از منابعش برای ارتقا زندگی مردم، سودهای نفتی را صرف تأمین مالی حزب‌الله و سایر تروریست‌هایی می‌کند که مسلمانان بی‌گناه را می‌کشند و به همسایگان صلح‌جوی عرب و اسرائیلی‌شان حمله می‌کنند.»

وی اضافه کرد: «این ثروت که در حقیقت متعلق به مردم ایران است، همچنین برای حمایت از بشار اسد، شعله‌ور کردن آتش جنگ داخلی یمن و تضعیف صلح در سراسر خاورمیانه صرف می‌شود.»

ترامپ گفت: «نمی‌توانیم اجازه بدهیم این حکومت قاتل همزمان با ساخت موشک‌های خطرناک، به این فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ادامه دهد.»

وی سپس به موضوع توافق هسته‌‌ای ایران و گروه 1+5 (برجام) پرداخت و گفت: «و اگر توافقی در انتها پوششی برای ساخت یک برنامه هسته‌ای [برای ایران] فراهم آورد، ما نمی‌توانیم به آن پایبند بمانیم.»

ترامپ گفت: «توافق هسته‌ای ایران یکی از بدترین و یک‌سویه‌ترین توافقاتی است که ایالات متحده تا کنون وارد آن شده است. به کلام صادقانه، این توافق مایه شرمساری برای ایالات متحده است.»

وی اضافه کرد: «وقت آن است که تمام جهان همراه شده و از ایران بخواهند به تعقیب مسیر مرگ و نابودی پایان دهد.»

ترامپ گفت: «وقت آن است که این حکومت، تمامی آمریکایی‌ها و شهروندان سایر کشورهایی که ناعادلانه بازداشت شده‌اند را آزاد کند. و فراتر از همه اینکه حکومت ایران بایستی حمایت از تروریست‌ها را متوقف کرده و خدمت‌رسانی به مردم کشور خودش و احترام به حق حاکمیت همسایگانش را آغاز کند.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ضمن «شرم آور» خواندن توافق برجام به طور تلویحی به احتمال خروج ایالات متحده از این توافق اشاره کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در اولین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل بدون اشاره به تصمیم نهایی خود در مورد برجام اظهار داشت: «فکر نکنم هنوز حرف آخر را در این مورد [برجام] شنیده باشید.»

دونالد ترامپ توافق برجام را «بدترین توافقی» دانست که ایالات متحده تاکنون در آن مشارکت کرده است. سخنرانی ترامپ در سازمان ملل: تنها در چند ماه دولت من به اندازه چند سال اخیر علیه #داعش موفقیت کسب شده است. ترامپ در سخنرانی اش در سازمان ملل، حکومت کوبا را " کلاهبردار" توصیف کردو

ترامپ در سازمان ملل: رژیمی مثل ایران که علیه ما، متحدان مان و حتی مردم خود است، نمی تواند به تسلیحات اتمی دست یابد.

رئيس جمهور آمريکا:توافق هسته ای ايران بدترين توافق در طول تاريخ آمريکا بوده است. اگر مجبور شويم کره شمالي را به طور کامل نابود خواهيم کرد. کره شمالی کل جهان را معرض تهديد قرار داده است

ایران مدعی است که می‌خواهد با فروش منابع نفتی‌اش برای مردم کشورش شرایط بهتری فراهم کند اما عملا پولی که به دست می‌آورد صرف تغذیه حزب‌الله می‌کند که آن هم صرف کشتار مردم بیگناه از مسلمان و غیر مسلمان در کشورهای عربی و اسراییل می‌شود.

او در سخنان خود ایران را کشوری ثروتمند و با تاریخی غنی خواند که به گفته وی به دلیل تصمیم های دولت آن از نظر اقتصادی ناتوان است. دونالد ترامپ افزود که ایران در حال صدور «خشونت، حمام خون و اغتشاش» است.

ترامپ با این سخنرانی موجبات تنفر هر جچه بیشتر دنیا از آمریکا را فراهم ساخت.

 

 

مطالب مرتبط:

جزییات و متن کامل سخنرانی امروز روحانی در سازمان ملل

واکنش چهره ها و مقامات سیاسی به سخنرانی ترامپ در مجمع سازمان ملل 2017

توییت های دونالد ترامپ بعد از سخنرانی در مجمع سازمان ملل

واکنش های جالب توییتری مردم آمریکا در برابر سخنرانی تند ترامپ

متن کامل سخنرانی دونالد ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل متحد 2017 | ترامپ در سخنرانی سازمان ملل چه گفت

تگ ها:
مطالب مرتبط
پرده برداری از ابهامات درباره سفر رئیس جمهوری به نیویورک
پرده برداری از ابهامات درباره سفر رئیس جمهوری به نیویورک
توهین به سران سه قوه توسط مداح در جلسه عزاداری
توهین به سران سه قوه توسط مداح در جلسه عزاداری
متن پیام روحانی در پی حادثه دلخراش اتوبوس در نطنز
متن پیام روحانی در پی حادثه دلخراش اتوبوس در نطنز
تبلیغات
loading...
نظرات
  • هانیه آقایی :

    باید بگم واقعا متاسفم برای ترامپ چون با این حرف هایش تنها مرگ خود را امضا کرده و من با اینکه 13 سال بیشتر ندارم ولی برای خدمت به کشورم و نابودی آمریکا پیشقدم میشوم .


    1396/09/09 14:18:55