نکاتی برای رابطه بهتر والدین با کودکان | چگونه با کودکان خود ارتباط برقرار کنیم

نکاتی برای رابطه بهتر والدین با کودکان | چگونه با کودکان خود ارتباط برقرار کنیم

والدین همیشه نگران این هستند که نتوانند با کودکان خود ارتباط خوب و مثبتی برقرار کنند. اما این تنها نگرانی والدین امروزی نیست. با تغییر دنیای امروز از طریق فضای مجازی والدین کار سخت تری نسبت به گذشته ها دارند.

حضور در فضای مجازی نه تنها برای بزرگترها، بلکه برای کودکان نیز لذت بخش بوده و آن ها را به دنیای خودشان فرو می برد. بچه های امروزی علاقه مند تنهایی و سر کردن در دنیای مجازی را دارند. اما چگونه می توان با فرزندان خود ارتباط برقرار کنیم؟

 

در این مقاله به راه های ارتباط برقرار نمودن والدین با کودکان و بهبود روابط آن ها سخن می گوییم.

همیشه در دسترس بچه های خود باشید

اوقاتی را که کودکانتان علاقه نشان می دهند که با شما صحبت کنند مثل قبل از خواب، بعد از شام و در ماشین را شناسایی نمایید. با کودکان در مورد مسائل شخصی زندگیش صحبت کنید تا به وی اطمینان ببخشید که زندگی وی برای شما مهم است. در طول هفته مدت زمان را به صورت تکی به فرزند خود احتصاص بدهید و در آن به فعالیتی که وی دوست دارد پرداخته و هیچ گونه برنامه ریزی دیگری را انجام ندهید.

به کوکان خود اطمینان بدهید که در حال شنیدن حرف هایشان هستید

زمانیکه کودکتان در حال سخن گفتن با شما در خصوص مشکلات و نگرانی هایش می باشد هر کاری را که دارید کنار گذاشته و با تمام وجود به حرفهایش گوش دهید. بدون شتاب زدگی نشان دهید که به موضوعاتی که وی در حال سخن گفتن است علاقه مند هستید.

لحن پاسخ دادن خود به کودکانتان را تغییر دهید

از واکنش نشان دادن به کودک خود در حالت سخت خودداری کنید. به هیچ عنوان با وی در حالت عصبانیت و خشونت رفتار نکنید. به محض عکس العمل های خصمانه و تند کودکتان دیگر به حرف شما گوش نخواهد داد. تنها عقیده خود را در مورد یک موضوع بیان کنید و اذعان کنید که مخالف بودنتان در مورد یک موضوع عادی بوده و طبیعی است.

فراموش نکنید که از کودکان خود بخواهید که نیازهایشان را به شما بازگو کنند. از وی بپرسید که چه نیازی در حال حاضر به وی دارند مانند دادن یک پیشنهاد، تنها شنیدن سخنانشان، کمک کردن در حل یک مشکل و یا صحبت نمودن در مورد یک احساس.

 

تگ ها:
مطالب مرتبط
رد تورم بر نذری؛ غذا‌های مختلف برای ۱۰۰ نفر چقدر در می‌آید؟
رد تورم بر نذری؛ غذا‌های مختلف برای ۱۰۰ نفر چقدر در می‌آید؟
چرا مدیریت کسب‌وکار برای زنان سخت‌تر است
چرا مدیریت کسب‌وکار برای زنان سخت‌تر است
توهم ناشایستگی چگونه شکل می‌گیرد
توهم ناشایستگی چگونه شکل می‌گیرد
تبلیغات
loading...
نظرات