سید ضیا هاشمی کیست / بیوگرافی و زندگینامه دکتر سید ضیا هاشمی / سوابق مدیریتی و اجرایی دکتر سید ضیا هاشمی وزیر پیشنهادی علوم

در مقاله زیر بدین موضوع می پردازیم که سید ضیا هاشمی کیست و بیوگرافی و زندگینامه دکتر سید ضیا هاشمی چیست و سوابق مدیریتی و اجرایی دکتر سید ضیا هاشمی چه می باشد.

سید ضیاء هاشمی پژوهشگر، استاد دانشگاه، سیاستمدار ایرانی و معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. او دارای مدرک دکترای جامعه‌شناسی از دانشگاه تهران و دانشیار دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران است.

زندگی نامه سید ضیا هاشمی
سید ضیاء هاشمی در سال ۱۳۴۶ در یاسوج به دنیا آمد و سال‌های کودکی را در یاسوج گذراند. او در سال ۱۳۶۷ دیپلم ریاضی فیزیک گرفت، در سال ۱۳۶۹ با کسب رتبه اول در رشته علوم اجتماعی کنکور سراسری وارد دانشگاه تهران شد و در سال ۱۳۷۲ موفق به کسب دانشنامه کارشناسی علوم اجتماعی شد. سید ضیاء هاشمی در سال ۱۳۷۳ با کسب رتبه اول کنکور کارشناسی ارشد در رشته علوم اجتماعی وارد دوره کارشناسی ارشد شد و در سال ۱۳۷۵ از رساله کارشناسی ارشد خود با نام «تغییرات اجتماعی درنهج البلاغه» دفاع کرد. او مدتی بعد وارد دوره دکتری علوم اجتماعی در دانشگاه تهران شد و در سال ۱۳۸۳ از رساله دکتری خود به نام «گروه‌های مرجع جوانان در تهران» دفاع کرد.وی تحصیلات حوزوی هم دارد.

مسوولیت‌ها سید ضیا هاشمی
دکتر سید ضیاء هاشمی دانشیار گروه جامعه‌شناسی دانشگاه تهران است و پیش از این ریاست مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران را برعهده داشته‌است. عضویت در شورای پژوهشی دانشگاه تهران، ریاست گروه علوم اجتماعی شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی، عضویت در کمیسیون تخصصی شورای عتف و عضویت در کمیسیون اجتماعی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی از دیگر سوابق وی به شمار می‌رود. وی در حال حاضر معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم است. در تیرماه ۱۳۹۶ او به عنوان یکی از کاندیداهای اصلی ریاست سازمان ملی جوانان مطرح شد. نام او به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی تصدی وزارت علوم در دولت یازدهم هم مطرح است. در روز ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ وب سایت‌های خبری اعلام کردند که او به عنوان سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی می‌شود.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات
 • کاربر میهمان :

  سید ضیا هاشمی چند ویژگی دارد که او را گزینه ای مطلوب برای وزارت علوم مطرخ می کند
  طلبه [...]


  1396/06/19 02:08:27
 • کاربر میهمان :

  سید ضیا هاشمی چند ویژگی دارد که او را گزینه ای مطلوب برای وزارت علوم مطرخ می کند
  طلبه [...]


  1396/06/19 01:58:25

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )