ریال لبخند زدسقوط آزاد دلار ، طلا وسکه روز یکشنبه هم ادامه یافت ؛ به نحوی که صرافان اعلام کردند پس از انتخابات پرشور ریاست جمهوری دلار کاهش 700 تومانی را تجربه کرده است.

امیر روحپرور: بدین ترتیب دلار پس از ماه‌ها به زیر 3000 تومان سقوط کرد ؛ سقوطی که کارشناسان پیش بینی کرده اند همچنان در روزهای آینده ادامه خواهد داشت. البته این تمام ماجرا نیست، زیرا هرگرم طلا هم به تبع کاهش 15 دلاری در بازار جهانی و نیز سقوط 20 درصدی دلار، پس از مدتها برای مدتی به زیر 95 هزار تومان سقوط و در ادامه در مدار 102 هزار تومان تثبیت شد.
این موضوع سبب شد طلافروشی‌ها شب عید پررونقی داشته باشند ، زیرا مشاهدات عینی نشان می‌دهد در روزهای اخیر حجم معاملات طلا افزایش قابل توجهی یافته است.اما گزارش رسانه‌های خارجی حاکی است قیمت جهانی طلا در معاملات دیروز به روند کاهشی خود ادامه داده و هر اونس طلا با کاهشی دوباره به یکهزار و 284 دلار رسیده است.
این در حالی است تداوم سقوط قیمت جهانی طلا در روز دوشنبه، احتمال کاهش دوباره قیمت طلا و سکه در بازار داخلی در روز سه شنبه را افزایش داده است.
از سوی دیگر گزارش‌ها حاکی است شمار زیادی از فروشندگان عادی به مرکز ارز و سکه مراجعه کرده اند، این افراد که طی ماه های اخیر به خرید سکه و ارز اقدام کرده بودند برای اینکه ضرر کمتری متوجه آنها شود، برای فروش به بازار هجوم آورده اند.
دلالان بازار ارز می‌گویند حجم فروشندگان ارز بویژه دلار نسبت به روزهای گذشته افزایش یافته است؛ «دلارهای خانگی وارد بازار شدند» عبارتی است که تقریباً از دهان تمام دلالها و فعالان بازار ارز این روزها بیرون می‌آید.با این حال شنیده ها حاکی است : قیمت ارز در روزهای بعد هم ریزش خواهد داشت و به همین دلیل مردم ترجیح می‌دهند دلارهایشان را بفروشند.
بر این اساس قیمت سکه طرح جدید با 80 هزار تومان کاهش یک میلیون و 40 هزار تومان و طرح قدیم با 60 هزار تومان افت قیمت، یک میلیون و 20 هزار تومان شد.همچنین نیم سکه با 15 هزار تومان کاهش 555 هزار تومان، ربع سکه با 5 هزار تومان نزول 355 هزار تومان قیمت‌گذاری شد.
در حالی که قیمت دلار در بازار یکشنبه به 2850 تومان هم رسیده بود، در عصر یکشنبه به حدود3000 تومان تثبیت شد.
در همین حال عضو شورای پول و اعتبار پیش‌بینی عدم تحقق سود مورد انتظار، تحولات سیاسی اخیر و کاهش تقاضا برای واردات کالا را از عوامل اصلی کاهش قیمت ارز عنوان کرد و گفت: نشانه هایی که هم‌اکنون در بازار وجود دارد روند را به صورت کاهشی نشان می‌دهد.

تگ ها:
مطالب مرتبط
آیا سود سهام عدالت سال 97 را می دهند |  آیا سود سهام عدالت امسال افزایش می‎یابد
آیا سود سهام عدالت سال 97 را می دهند | آیا سود سهام عدالت امسال افزایش می‎یابد
احتمال ورشکستگی قطعه‌سازان خودرو، با ادامه‌ی شرایط فعلی
احتمال ورشکستگی قطعه‌سازان خودرو، با ادامه‌ی شرایط فعلی
قیمت مرغ  امروز 26 تیر 97 |   افزایشی قیمت مرغ امروز
قیمت مرغ امروز 26 تیر 97 | افزایشی قیمت مرغ امروز
تبلیغات
loading...
نظرات