شلواری برای شارژ تلفن همراهمحققان شلوار و کیسه خوابی طراحی کرده اند که با استفاده از گرمای بدن و حرکت فرد، تلفن همراه را شارژ می کند.

به گزارش دیلی میل، این شلوار و کیسه خواب با استفاده از فناوری تبدیل انرژی حرارتی به الکتریسته، انرژی حرارتی بدن فردی که این شلوار را پوشیده است و یا در کیسه خواب خوابیده است ، می گیرد و باتری تلفن همراه وی را شارژ می کند.
این شارژر توسط محققان شرکت تلفن همراه ودافون با کمک محققان دانشگاه ساتمتون در آمریکا طراحی شده است.
در شلوار طراحی شده توسط این محققان جیبی به نام جیب انرژی طراحی شده که حاوی موادی شبیه به فوم است. این مواد شبه فوم حاوی حفره های زیادی است .سطح این حفره ها دائما با فشار شارژ می شود و بدین ترتیب دارای خواص پیزوالکتریک می شوند . پیزوالکتریک به معنای تولید الکتریسیته ناشی از فشار است.
زمانی که این مواد تحت فشار قرار می گیرند الکتریسته تولید می کنند. به این ترتیب هنگامی که اندازه و شکل این حفره ها تغییر می کند، الکتریسیته مورد نیاز برای شارژ تلفن همراه که درون جیب انرژی قرار گرفته است، تامین می شود.
همچنین این محققان کیسه خواب شارژی طراحی کرده اند که با استفاده از انرژی حرارت بدن فردی که درون آن خوابیده است، الکتریسیته مورد نیاز را برای شارژ باتری تلفن همراه وی تامین می کند.
بر روی این کیسه خواب جیبی به نام جیب انرژی تعبیه شده است که تلفن همراه و تبلت برای شارژ درون آن قرار می گیرد.
این جیب به پارچه هوشمند متصل است و شارژ را به تلفن همراه و یا تبلتی که درون آن قرار گرفته است، هدایت می کند.
کف ( نمد ) این کیسه خواب از موادی درست شده است که خواص پیروالکتریسیته دارند بنابراین زمانی که گرم و یا سرد می شوند می توانند یک شارژ موقت تولید کنند.
در مورد کیسه خواب روند تغییر درجه حرارت از طریق یک مدول ترموالکتریک که در کف ( نمد ) کیسه خواب تعبیه شده است، کنترل می شود.
در این کیسه خواب گرمای بدن فردی که درون آن خوابیده در مدول تعبیه شده در نمد این کیسه جریان می یابد.
نمد نیز حاوی نوارهای پلیمری و دو نیمه هادی است که با گرم شدن، الکتریسیته لازم را برای شارژ تولید می کند.

تگ ها:
مطالب مرتبط
استرس گرمایی تهدیدی فراروی انسان ها
استرس گرمایی تهدیدی فراروی انسان ها
ظروف مسی و آهنی خواص درمانی ندارند
ظروف مسی و آهنی خواص درمانی ندارند
بیماری‌هایی که از مادرتان به ارث خواهید برد
بیماری‌هایی که از مادرتان به ارث خواهید برد
تبلیغات
loading...
نظرات