واکنش فلور نظری به قتل آتنا اصلانی دختر 7 ساله پارس آبادی

واکنش فلور نظری به قتل آتنا اصلانی دختر 7 ساله پارس آبادی

تیم فرهنگ و هنر نت شهر، قتل آتنا اصلانی و انگیزه قتل این دختر 7 ساله برای همه ما ایرانی ها هفته ای پر از اندوه را به ارمغان آورد. در این زمینه و درباره نحوه آگاه ساختن مردم با فلور نظری به گفتگو نشستیم.

وی در مورد کمین کودکان بدسرپرست می گوید: "حدود یک سال پیش کمپین کودکان بدسرپرست را با شعار بدسرپرست تنهاتر است راه اندازی کردیم و در آن از مسئولان، هنرمندان، پزشکان، روان شناسان، جامعه شناسان و... بسیاری دعوت کردیم تا با ما همکاری داشته باشند.
الان چندروزی است که موضوع آتنا اصلانی دختر خردسالی که مظلومانه کشته شد سرزبان هاست! نمی خواهم در اینجا دنبال مقصر بگردم، چون تک تک ما به عنوان شهروندان این جامعه در ماجرای آتنا و امثال او مقصریم. فقط می خواهم بگویم که بیاییم و نگذاریم که آتناهای دیگری قربانی شوند.
آتنا و خیلی از کودکان ما نمی دانند که چگونه باید از خود مراقبت کنند، نمی دانند که باید در مواجهه با غریبه ها محتاط باشند، نمی دانند که چطور باید بچگی کنند! از آن طرف خانواده هایشان هم نمی دانند که چطور کودکانشان را بزرگ و آنها را وارد جامعه کنند."

وی ادامه داد: "عملکرد مثبت سینما را در انتقال پیام های اجتماعی نفی نمی کنم، اما متاسفانه ما به برخی از مسائل بیخود و بی جهت انگ تابو می زنیم و در چگونگی بیان آن واهمه داریم. در صورتی که اینها نیاز جامعه است. فیلم های ما باید بتواند نکات مهمی را به خانواده ها آموزش دهد و در وهله اول آنها را توجیه کند. سینما فقط یک فیلم نیست بلکه آموزش فرهنگ نیز هست و کمک به سلامت جسم و روح مردم یک کشور با آموزش در فیلم های سینمایی بسیار ممکن است. سکوت و سرپوشی در بیان چنین معضلات اجتماعی آنها را بزرگ تر و پررنگ تر می کند. بیاییم و قبل از وقوع یک حادثه به فکر چاره ای برای آن باشیم و به این فکر کنیم که اگر آتنا از این واقعه زنده بیرون می آمد چطور می توانست با این درد و غم زندگی کند؟"

تگ ها:
مطالب مرتبط
علت پشیمانی مجید صالحی از بازی در «ما خیلی باحالیم» چه بود؟
علت پشیمانی مجید صالحی از بازی در «ما خیلی باحالیم» چه بود؟
متلک بهنوش بختیاری به مسئولین در پی سقوط هواپیما | واکنش  بهنوش بختیاری به سقوط هواپیما
متلک بهنوش بختیاری به مسئولین در پی سقوط هواپیما | واکنش بهنوش بختیاری به سقوط هواپیما
واکنش هنرمندان به صانحه هواپیمای یاسوج | واکنش اینستاگرامی هنرمندان و بازیگران به سقوط هواپیمای یاسوج
واکنش هنرمندان به صانحه هواپیمای یاسوج | واکنش اینستاگرامی هنرمندان و بازیگران به سقوط هواپیمای یاسوج
نظرات