راه های مقابله با بیماران جنسی / فیلم اینکه چگونه بیماران جنسی را در خانواده تشخیص دهیم / فیلم آموزش به کودکان برای رهایی از دام بیماران جنسی

راه های مقابله با بیماران جنسی / فیلم اینکه چگونه بیماران جنسی را در خانواده تشخیص دهیم / فیلم آموزش به کودکان برای رهایی از دام بیماران جنسی

بیماران جنسی در همه‌جا حضور دارند: در خانواده، دوستان، اقوام و همسایگان. ما خودمان باید مراقب کودکانمان باشیم. هیچ‌گاه کودکان خود را صرفا بر این مبنا که طرف مقابل آدم خوبی است با شخصی تنها نگذارید.

کودک‌آزاری موضوعی نیست که تنها مربوط به کشور ایران باشد و در تمامی دنیا چنین موضوعی وجود دارد. کشورهای مدرن دنیا برای حل این معضل راه‌حل‌های اساسی را در پی گرفته‌اند و این موضوع را تا حدودی کنترل نموده‌اند.

در فیلمی که پیش رو دارید برای شما مشخص می‌شود که کودک‌آزاری چه تاثیرات مخربی می‌تواند بر روی روحیه کودک بگذاردتا جایی که تا آخر عمر این فرد از مردان به‌طورکلی فراری خواهد بود و در تمامی مراحل زندگی اعم از ازدواج و غیره با مشکلات روحی عدیده‌ای روبرو خواهد شد.

کودک‌آزارها در کل دنیا معمولا با شیوه‌های مختلفی یا کودکان ارتباط برقرار می‌کنند اما در حالت کلی نیت و قصد تمامی آن‌ها با یکدیگر یکسان است.

برای روشن شدن این موضوع با دختر خانمی به نام الهه که در کودکی دچار کودک‌آزاری شده بود مصاحبه‌ای انجام دادیم. این خانم در مورد این ماجرا می‌گوید: "برای اولین بار توسط شوهر عمه خود در سن 10 سالگی مورد تجاوز جنسی قرار گفتم. تا مدتی به خانواده خود اطلاع ندادم اما مادرم از رفتارهای من در میان جمع فامیل متوجه موضوع شد و مجبور به بازگویی ماجرا شدم."

وی ادامه داد: "مادرم به پدرم ماجرا را اعلام نمود ولی پدرم به دلیل مصالح خانواده و فامیل از این ماجرا چشم‌پوشی نمود. من الان 25 سال دارم و قرص اعصاب مصرف می‌کنم. چند وقت پیش برآن شدم تا ماجرا را در فامیل افشا کنم. توقع داشتم که همه حرفم را باور کنند اما با سرزنش خانواده روبرو شدم. هیچ‌کس حال من را درک نمی‌کند. به هیچ‌کس نمی‌توانم اعتماد کنم. شب‌ها هنوز هم کابوس آن روز را می‌بینم."

همان‌طور که در مطالب بالا گفته شد کودک‌آزاری موضوعی نیست که بتوانید به‌راحتی از کنار آن عبور کنید. فرزندان شما که برای بزرگ نمودنشان سختی‌ها و تلاش‌های بسیاری را تحمل نموده‌ایم نیازمند مراقبت بسیار هستند. درهرحال و هر مکانی آن‌ها را نزد خود نگه‌دارید و نگذارید که تنها بمانند.

به کودکان خود آموزش بدهید که چگونه کودک‌آزارها را شناسایی کند و چگونه از حریم خود دفاع کنند. همان‌طور که در فیلم بالا مشاهده نمودید باوجود خطرناک بودن این موضوع راه‌حل‌های بسیار ساده‌ای وجود دارد که می‌توان با انجام آن‌ها از این حادثه هولناک پیشگیری نمود.

الهه نمونه‌ای از خانواده هزاران نفری است که تحت تجاوز جنسی در کودکی قرار گفته‌اند ولی موضوع را پنهان می‌کنند. آتنا اصلانی که هفته پیش تمامی اخبار را تحت پوشش خود گرفته بود نمونه‌ای از جامعه هزاران بچه‌ای است که در طی سال مورد اذیت و آزار جنسی قرارگرفته ولی هیچ‌گاه به پدر و مادر خود حرفی نمی‌زنند.

کیمیا نیز دختری کرجی است که امروز 25 تیر مشخص شد که توسط ناپدری خود 70 بار مورد تجاوز جنسی قرار گفته است. دیگر زمان آن رسیده تا این مشکلات را از سر راه برداریم.

از هر 4 دختر به‌طور متوسط 2 دختر و در میان پسران از هر 6 پسر یک نفر مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند پس تنها دخترها نیاز به مراقبت نداشته و پسران نیز نباید تنها رها شوند.

 

تگ ها:
مطالب مرتبط
فیلم لحظه انفجار جایگاه CNG تهران  | مصدومیت ۵ نفر بر اثر انفجار در جایگاه CNG فتح تهران امروز | فیلم انفجار گاز امروز
فیلم لحظه انفجار جایگاه CNG تهران | مصدومیت ۵ نفر بر اثر انفجار در جایگاه CNG فتح تهران امروز | فیلم انفجار گاز امروز
علت انفجار خودروی نیسان در جایگاه CNG | 5 مصدوم در انفجار امروز کرج | ماجرای انفجار امروز در کرج
علت انفجار خودروی نیسان در جایگاه CNG | 5 مصدوم در انفجار امروز کرج | ماجرای انفجار امروز در کرج
جزئیات سقوط پژو 206 به گودال 12 متری در ولنجک | علت حادثه سقوط 206 در ولنجک
جزئیات سقوط پژو 206 به گودال 12 متری در ولنجک | علت حادثه سقوط 206 در ولنجک
نظرات