درآمد عربستان از حج چقدر است / درآمد عربستان از حجاج امسال / میزان درآمد عربستان از حجاج

درآمد عربستان از حج چقدر است / درآمد عربستان از حجاج امسال / میزان درآمد عربستان از حجاج

طبق کارشناسان اقتصادی عربستان امسال به لطف برگزاری حج و عمره بیش از 70 هزار میلیارد تومان درآمد خواهد داشت.

 در حالی که کمتر از یک ماه تا آغاز حج امسال مانده، بحث درآمدهای چشمگیر دولت عربستان از بابت ورود حجاجِ کشورهای مختلف بار دیگر مورد توجه محافل اقتصادی قرار گرفته است. در همین راستا، عبدالله المرزوق استاد دانشکده حج در دانشگاه ام‌القراء مکه در گفت‌وگویی با اشاره به فراهم بودن زمینه برای سودهای کلان از برگزاری حج، پیش‌بینی کرد درآمدهای دولت عربستان امسال از بابت برگزاری تمتع و عمره به بیش از 70میلیارد ریال سعودی 70 هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

وی اظهار کرد: این میزان درآمدِ چشمگیر به لطف ورود 9 میلیون زائر خواهد بود که امسال مناسک حج و عمره را به جا خواهند آورد. وی با این حال درخواست کرد با توجه به این حجم گسترده از درآمدهای حج، فرصت‌های شغلی بیشتری برای شهروندان عربستانی ایجاد شود.

عبدالخالق الکاشف رئیس مرکز تحقیقات حج عربستان نیز در این رابطه تأکید کرد: شرکت‌های خدماتی حج در این کشور بدون شک از مراسم امسال حج، سود فراوانی به دست خواهند آورد.وی با اشاره به اینکه بازار فروش محصولات تولید عربستان از جمله سوغاتی در ایام حج رونق چشمگیری خواهد یافت، اظهار کرد: محصولات تولیدی در عربستان از سوی اجناس چینی با رقابت سنگینی مواجه شده‌اند.

در همین حال، خالد رمضان مدیر یکی از شرکت‌های خدمات‌دهی حج و عمره در ریاض با اشاره به تعداد بالای زائران حج از کشورهای مختلف اظهار کرد: مردان و زنان سعودی باید خلاقیت بیشتری برای ساخت سوغاتی‌های جدید نشان دهند تا در مکه و مدینه میان زائران توزیع و به آن‌ها فروخته شود. وی معتقد است، تنها از محل فروش سوغاتی به حجاج خارجی، عربستان می‌تواند سالانه بین 500 تا 800 میلیون ریال سعودی درآمد کسب کند.

تگ ها:
مطالب مرتبط
هشدار محسن رضایی به اسرائیل | سخنان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درمورد اقدام  تل‌آویو
هشدار محسن رضایی به اسرائیل | سخنان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درمورد اقدام تل‌آویو
علت سقوط هواپیما یاسوج از دید فنی | تحلیل یک خلبان از سقوط پرواز تهران- یاسوج
علت سقوط هواپیما یاسوج از دید فنی | تحلیل یک خلبان از سقوط پرواز تهران- یاسوج
پست احساسی مسعود ده نمکی در مورد کودکان سرطانی
پست احساسی مسعود ده نمکی در مورد کودکان سرطانی
نظرات