بریتانیا سایت های جنسی را تهدید به فیلتر کرد / قانون جدید برای سایت های جنسی در بریتانیا

بریتانیا سایت های جنسی را تهدید به فیلتر کرد / قانون جدید برای سایت های جنسی در بریتانیا

وب‌سایت‌های که مسائل جنسی را ارائه می‌دهند در بسیاری از کشورهای دنیا فیلتر بوده و یا محدود هستند. دولت بریتانیا با وضع قانونی جدید به محدود کردن وب‌سایت‌های مستهجن پرداخته است.

 دولت بریتانیا روز دوشنبه اعلام نمود که در صورت مطابقت نداشتن سایت‌های مربوطه با تنظیمات و قوانین جدیدی که دولت بریتانیا برای آن‌ها وضع نموده است، این سایت‌ها فیلتر خواهند شد.

بر طبق محاسباتی که از سوی مرکز آمار بریتانیا اعلام‌شده است ماهانه بیش از میلیون‌ها کودک به سایت‌های مستهجن دسترسی دارند.

بر اساس مراکز اجتماعی بریتانیا، دسترسی کودکان به چنین سایت‌هایی باعث پاره شدن حریم روابط آن‌ها و همچنین خطر افزایش رفتارهای ناهنجار از سوی کودکان و ظهور انتظارات غیرمعقول از عملکرد آن‌ها می‌شود.

همچنین دولت بریتانیا یک سامانه پلیس در این وب‌سایت‌ها قرار داده است. منابع توزیع فیلم در بریتانیا محدودیت‌های سنی را برای محصولات عرضه‌شده خود قرار می‌دهد. بدین‌صورت که بر روی تمامی دی‌وی‌دی‌ها، بازی‌های کامپیوتری رده سنی درج می‌شود.

یکی از مقامات وزارت فناوری انگلستان گفت: "تمام تلاش خود را می‌کنیم تا کنترل تشخیص سن برای کسانی که وارد چنین وب‌سایت‌هایی می‌شوند به‌صورت کاملاً هوشمند وجود داشته باشد و این موضوع را به‌صورت کاملاً قانونی اجرا خواهیم نمود."

وی ادامه داد: "تمامی این قوانین نشان‌دهنده این است که فرد می‌تواند از آزادی در اینترنت لذت ببرد، بریتانیا قوی‌ترین محاط اینترنتی برای کودکان را در کل دنیا در اختیار دارد."

در کشور اسلامی ما نیز باید دولتمردان به فکر جلوگیری از ورود کودکان به حریم چنین سراچه‌هایی داشته باشند. چیزی که امروزه در کودکان 7 تا 15 سال به‌صورت عادی در حال انجام است.

تگ ها:
مطالب مرتبط
کلاب رنتر: بزرگترین مرجع اجاره کنسول های بازی و تجهیزات الکترونیکی و پزشکی در ایران
کلاب رنتر: بزرگترین مرجع اجاره کنسول های بازی و تجهیزات الکترونیکی و پزشکی در ایران
عجیب ترین خودروی  دنیا رونمایی شد | خودروی الکترومغناطیسی | خودروی فولکس واگن که پرواز می کند
عجیب ترین خودروی دنیا رونمایی شد | خودروی الکترومغناطیسی | خودروی فولکس واگن که پرواز می کند
تلگرام ایکس از فروشگاه گوگل پلی استورحذف شد | هک شدن  نسخه دسکتاپ تلگرام
تلگرام ایکس از فروشگاه گوگل پلی استورحذف شد | هک شدن نسخه دسکتاپ تلگرام
نظرات