نگاه MSN به ایران در عراق / پیروزی ایران بر آمریکا در عراق

نگاه MSN به ایران در عراق / پیروزی ایران بر آمریکا در عراق

وب سایت ام اس ان امروز با انتشار مقاله ای به این نام به تسلط کامل ایران بر کشور عراق بعد از آمریکا می پردازد. در ادامه این مقاله را بخوانید.

تقریبا به هر سوپرمارکتی که در بغداد وارد شوید در قفسه ها کالاهای ایرانی مشاهده می کنید. مرغ، شیر، ماست همه و همه اجناسی از برندهای ایرانی هستند.

تلویزیون را روشن کنید تمامی کانال ها یکی پس از دیگری مدح ایران را می گویند. به ساختمان های جدید نگاه کنید تمامی سیمان ها و اجرها از ایران آمده اند. همچنین در صورت خسته شدن جوانان عراقی داروهای مخدر غیر قانونی از مرزهای ایران وارد عراق می شود. (البته چنین چیزی وجود نداشته و تنها ادعایی از سوی نویسنده این سایت است).

و تنها موارد گفته شده در بالا نیمی از تسلط ایران در حال حاضر عراق است.

نیروهای نظامی که توسط ایرانی ها حمایت می شوند به سختی در حال کار کر دن بر روی احداث جاده ای است تا افراد و لوازم جنگی بتواند به سوریه و لبنان برود. تقریبا اکثر مقامات رسمی عراق نیز توسط حکومت ایران انتخاب می شوند.

14 سال پیش ایالات متحده آمریکا برای نبرد با صدام حسین وارد عراق شد و بعد از پیروزی بر آن جنایتکار پتانسیل های داشتن یک حکومت دموکراسی را در عراق مشاهده نمود. عراق می توانست یک کشور با چهره غربی در خاور میانه باشد. کشور آمریکا در حدود 4500 نیروی خود را درعراق از دست داد و بیش از 1 میلیارد دلار در این زمینه هزینه نمود.

در حقیقت آمریکا باخت و ایران پیروز شد.

یادداشت ما:

تمامی مواردی در مقاله بالا به جز موارد اندکی با صراحت کامل به صورت یک طرفه نوشته شده بود. تنها موضوعی که ما با نویسنده این مقاله موافق هستیم بث پیروزی ایران در عراق بر آمریکا بود.

عراق با وجود 8 سال جنگ سخت تحمیلی همسایه ماست و به لحاظ استراتژیک برای ما بسیار مهم است. کمک به همسایه در اصل کمک به مرزهای خودمان است.

در جایی حرف از کارهای و اقدامات آمریکا در عراق به میان آمده است اما گفته نشده است که چرا آمریکا ارتش عراق را منحل نمود. بامنحل شدن ارتش عراق، این کشور بسیار ضعیف شد و نیروهای اخراجی به داعش ملحق شدند.

اگر کمک ایران در جنگ با داعش نبود الان عراقی هم وجود نداشت.

تگ ها:
مطالب مرتبط
هشدار محسن رضایی به اسرائیل | سخنان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درمورد اقدام  تل‌آویو
هشدار محسن رضایی به اسرائیل | سخنان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درمورد اقدام تل‌آویو
متن نامه استیضاح آخوندی به هیأت رئیسه مجلس |   جزئیات نامه برای استیضاح  وزیر راه و شهرسازی
متن نامه استیضاح آخوندی به هیأت رئیسه مجلس | جزئیات نامه برای استیضاح وزیر راه و شهرسازی
واکنش قاطع دکتر رضایی به ادعاهای نتانیاهو | تهدید اسرائیل توسط ایران | تلاویو را با خاک یکسان می کنیم
واکنش قاطع دکتر رضایی به ادعاهای نتانیاهو | تهدید اسرائیل توسط ایران | تلاویو را با خاک یکسان می کنیم
نظرات