متن سخنرانی علی مطهری در همایش اصول گرایان معتدل / مطهری: دویار بین اصول گرایان و اصلاح طلبان باید از بین برود

به گزارش تیم سیاسی نت شهر، همایشی ازفعالان ستاد اصول گرایان معتدل حسن روحانی تشکیل شد. دراین همایش نایب رئیس مجلس، معاون اجرایی رئیس جمهور، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس و جمعی از نمایندگان فعلی و ادوار مجلس و اعضای ستاد اصولگرایان معتدل نیز حضور داشتند.

علی مطهری در این همایش با بیان اینکه معتدلین هر دو جناح کشور حلقه پیوندی به نام اعتدال دارند که با تمسک به آن همانند انتخابات اخیر مجلس و ریاست ‌جمهوری در همه زمینه‌ها می‌توانند به موفقیت دست یابند گفت: گفتمان عقلانیت و اعتدال بهترین مسیر برای انقلاب اسلامی است.

 

 او با بیان اینکه اگر بخواهیم ریشه اصولگرایان معتدل را بررسی کنیم باید به مجلس هشتم برگردیم، اظهار داشت: در مجلس هشتم با گروهی از اصولگرایان تندرو مواجه بودیم که اجازه انتقاد و تذکر به دولت سابق را که پیاپی قانون‌شکنی می‌کرد، نمی‌داد اما ما و جمعی از اصولگرایان معتدل به عنوان نماینده مردم وظیفه داشتیم با این قانون‌شکنی‌های دولت قبل مبارزه کنیم. 

نایب رئیس مجلس با تاکید براینکه دیواری که بین اصلاح‌طلبان و اصولگرایان وجود دارد باید از بین برود، اظهار داشت: گفتمان اعتدال و عقلانیت باید ادامه‌دار باشد، چرا که تندروی در مجلس و دولت به کشور آسیب می‌رساند. 

مطهری پدیده مبارکی که در این انتخابات اتفاق افتاد را پیدا کردن راه توسط مردم دانست و تصریح کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی روزی گفته بودند که دیگر نگران نظام نیستند چرا که مردم راه خود و انقلاب را درک کرده‌اند و این فرموده را همه در روز ۲۹ اردیبهشت به چشم دیدیم. 

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه طرف مقابل از همه نیروهای خود در انتخابات استفاده کرد اما به نگرش مردم باخت، خاطرنشان کرد: طی چهار سال عمر دولت تدبیر و امید تندروها حملات وسیعی به آن کردند، همچنین در جریان انتخابات علاوه بر هجمه و تهمت‌های سنگین نیروهای خود را به روستاها و شهرهای مختلف برای تضعیف دولت به کار بستند اما همه این کنش‌ها در نهایت با نگرش، تفکر و انتخاب مردم از بین رفت. 

هر اختلافی بود با پایان انتخابات تمام شده است

 محمد شریعتمداری، معاون اجرایی رئیس جمهور نیز در همایش تجلیل از فعالان ستاد اصولگرایان معتدل حسن روحانی با بیان اینکه رفتارهای افراط‌گرایانه صدمات جبران‌ناپذیری به کشور وارد می‌کند، ابراز داشت: امروز کشور را بدون تدبیر و خرد جمعی نمی‌توان اداره کرد، تصمیم‌های یک نفره و آنی ضربان جبران‌ناپذیری به کشور وارد می‌کند که اگر به گذشته رجوع کنیم اثرات آن را در هشت سال دولت قبلی به وضوح می‌توانیم ببینیم.

 او با بیان اینکه اداره کشور با افراط و تفریط امکان‌پذیر نیست، عنوان کرد: کشور با عقلانیت و اعتدال در حال حرکت رو به جلو است و با تندروی چیزی جز صدمات غیرقابل جبران نصیب کشور نمی‌شود. 

رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه گرفتن امید و نشاط از جامعه خیانت به مردم محسوب می‌شود، یادآور شد: برخی رسانه‌ها برای مخالفت با دولت این حس را به جامعه و جوانان القاء می‌کنند که آینده روشن نیست که همین امر موجب فرار جوانان به خارج از کشور و از بین رفتن نشاط و امید جامعه می‌شود که امری بسیار خطرناک است. 

شریعتمداری با تاکید بر اینکه با ورود اصولگرایان معتدل به فضای انتخابات شاهد رنگین‌کمانی از تفکرها بودیم، بیان کرد کرد: تفکر اعتدال موجب شد تا برخی بزرگان اصولگرا با ورود به انتخابات همچون مردم هدف خود را پیروزی عقلانیت، تدبیر و اعتدال به عنوان هدف مشترک قرار دهند. 

او با بیان اینکه ستاد اصولگرایان معتدل توانست نمایندگان ادوار مجلس با طیف‌های مختلف فکری را زیر یک سقف جمع کند، گفت: مردم در این انتخابات نشان دادند مسیر درست انقلاب و اداره کشور را درک کرده‌اند، این بار در لایه‌های عمومی جامعه سکوت حکم‌فرما بود که البته ناشی از تصمیم‌گیری قبلی برای انتخابات بود.

 معاون اجرایی رییس‌جمهور با اشاره بر اینکه در کارزار انتخابات هر اختلافی بود با پایان انتخابات تمام شده است، اظهار داشت: پیشرفت و توسعه نیازمند وفاق و وحدت است از همین رو دست رقبا با تمامی تفکرها را می‌فشاریم و خواستار حضور جوانان برای کمک به اداره کشور هستیم.

 تقسیم جامعه به فقیر و غنی پیامدهای خطرناکی دارد 

علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در همایش تجلیل از فعالان ستاد اصولگرایان معتدل حسن روحانی با بیان اینکه مهمترین دستاورد انتخابات تداوم عقلانیت است، تصریح کرد: به واقع مردم در این انتخابات به ادامه مسیر عقلانیت، آرامش، ثبات و اخلاق رای دادند.

 او با بیان اینکه انتخابات برشی است تا به لایه‌های ذهنی مردم توجه کنیم، خاطرنشان کرد: انتخابات ٢٩ اردیبهشت دایره نظام را بزرگ کرد و مردم در این انتخابات به تقسیم‌بندی جامعه رای منفی دادند. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه جامعه را به فقیر و غنی تقسیم کردن پیامدهای خطرناکی دارد، ابراز داشت: مردم ایران به نبود شکاف‌ها رای دادند؛ مردم به عقلانیت سخت‌کوشی و مدارای بزرگ پاسخ مثبت دادند. 

ربیعی ادامه داد: در این سال‌ها توانستیم تورم را مهار کنیم و نرخ رشد اقتصادی را از منهای ۶.۸ درصد افزایش دهیم؛ اگر روند افزایش نرخ تورم و رشد منفی اقتصادی ادامه می‌یافت، معلوم نبود امروز با چه مصائبی مواجه بودیم. 

او با تقدیر از مشارکت کم نظیر مردم در انتخابات به نقش موثر و ارزشمند اصولگرایان معتدل عنوان کرد: شما عزیزان ستاد اصولگرایان معتدل با طرح گفتمان اعتدال نقش موثری را در این انتخابات ایفا کردید. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تشکر از نقش موثر بزرگان اصولگرا در انتخابات یادآور شد: با روشنگری‌های بزرگان خصوصا پاسخی که رییس مجلس در مورد برخی وعده‌های دروغین مطرح کردند به مردم نشان داده شد که این وعده‌ها هیچ مبنای اجرایی ندارد. 

جمنا نماینده همه اصولگرایان در کشور نیست

 بهروز نعمتی، رییس ستاد اصولگرایان معتدل حسن روحانی با بیان اینکه مردم با حضور میلیونی خود در انتخابات خواهان ادامه اعتدال و دوری از تندروی در کشور هستند، گفت: حضور موثر اصولگرایان معتدل و نتیجه انتخابات نشان داد که جمنا نماینده همه اصولگرایان در کشور نیست و اصولگرایان معتدل با نگاهی عقلانی توانستند مسیر صحیحی را برای کشور و انقلاب انتخاب و هدف‌گذاری کنند.

 او با بیان اینکه جریان ریشه دار اصولگرایی معتدل از تندروی‌ها تبری می‌جوید، اظهار داشت: حال که عقلانیت و تدبیر در انتخابات پیروز شده است باید به سمت آرامش، ثبات و حل مشکلات در کشور حرکت کنیم. 

سخنگوی هیات رئیسه مجلس ادامه داد: توقع مردم با انتخاب دوباره روحانی این است که فضای رقابتی انتخابات پایان پذیرد و همه تفکرها دست در دست هم اخلاق‌مدارانه شروع به کار و حل مشکلات کنند. 

نعمتی با بیان اینکه باید از همه پتانسیل موجود برای اداره کشور استفاده شود، تصریح کرد: باید از تمامی افرادی که دل در گرو ایران اسلامی دارند در اداره کشور و حل مشکلات کمک گرفت تا پاسخی خوب به اعتماد مردم داده شود.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )