حایل مرزی بین مکزیک و ایالات متحده که به عنوان دیوار مرزی هم شناخته می شود، برای ممانعت از ورود غیرقانونی به خاک آمریکا طراحی شده و شامل سازه های مختلفی است.

به طور متوسط هر روز یک نفر هنگام عبور از این مرز ۲۰۰۰ مایلی کشته می‌شود. دهه‌ها بازی موش و گربه بین مهاجران مکزیکی و مقامات مهاجرت آمریکا، کشمکشی نسبتا یک‌طرفه بوده است. از هر ۱۰ نفر مکزیکی یک نفر در آمریکا زندگی می‌کند. کل جمعیت مکزیکی‌های مقیم آمریکا ۱۲ میلیون نفر است که نیمی از آنها مهاجر غیرقانونی هستند. این مساله، بزرگ‌ترین جامعه مهاجر جهان را به وجود آورده است. (جامعه وسیع‌تر مکزیکی-آمریکایی، شامل فرزندان متولد آمریکای مهاجران، حدود ۳۳ میلیون نفر هستند.) پس از مکزیکوسیتی، بیشترین تجمع مکزیکی‌ها در لس‌آنجلس است.

 
t1
t2t4t5t6
 

 اما این موج مکزیکی فروکش کرده است. بر اساس برآورد موسسه «پیو هیسپانیک سنتر» در واشنگتن، بین سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۰ حدود ۳ میلیون مکزیکی به ایالات متحده نقل مکان کردند که بسیار بیشتر از ۷۰۰ هزار نفری است که به مکزیک بازگشتند. اما در سال‌های ۲۰۱۰-۲۰۰۵ تعداد تازه‌واردان به ۱/۴ میلیون نفر افت کرده، ولی بازگشت به مکزیک به ۱/۴ میلیون نفر افزایش یافته است. این موسسه بر این باور است که اکنون مکزیکی‌ها بیش از آن که به آمریکا بیایند به کشورشان باز می‌گردند. مقامات مهاجرت نیز روند مشابهی را ذکر کرده‌اند. در سال ۲۰۰۰ گشت مرزی تلاش ۱/۶ میلیون نفر را برای عبور از مرز، خنثی کرد. اما در سال گذشته این رقم تنها ۲۸۶ هزار یعنی کمترین میزان ظرف ۴۰ سال گذشته بود. اکنون، بزرگ‌ترین مهاجرت جهان در حال معکوس شدن است.

t8t9t10t11t12t13t14t23t18t19t21t7

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
آیا آمریکا به ایران حمله نظامی خواهد کرد؟ | پیش بینی حمله نظامی آمریکا به ایران
آیا آمریکا به ایران حمله نظامی خواهد کرد؟ | پیش بینی حمله نظامی آمریکا به ایران
جزییات برهم زدن سخنرانی ترامپ
جزییات برهم زدن سخنرانی ترامپ
چه کسانی در ایران طرفدار بن سلمان هستند؟! | طرفداران بن سلمان در ایران
چه کسانی در ایران طرفدار بن سلمان هستند؟! | طرفداران بن سلمان در ایران
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )