31 فروردین طرح ترافیک تمام می شود/ 20 هزار تومان جریمه هر ساعت تردد

به گزارش تیم اجتماعی نت شهر، رئیس پلیس راهنمایی رانندگی تهران بزرگ گفت: طرح ترافیک سال 95 تا پایان روز 31 فروردین ماه اعتبار دارد.

علی اصغر شریفی تصریح کرد: طرح ترافیک سال 95 برای محدوده زوج و فرد تا ساعت 19 روز 31 فروردین و محدوده طرح ترافیک اصلی تا ساعت 17 روز 31 فروردین ماه اعتبار خواهند داشت.

وی با بیان این مطلب که از روز اول اردیبهشت ماه رانندگان باید با طرح‌های جدید سال 96 در محدوده زوج و فرد یا طرح ترافیک تردد کنند، اعلام کرد: نداشتن طرح ترافیک سال 96 موجب دریافت جریمه برای این دسته از رانندگان خواهد شد.

سرگرد شریفی به ماده 18 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی اشاره و اظهار داشت: در صورت عدم دریافت طرح ترافیک جدید، راننده‌ای که در محدوده زوج و فرد یا طرح ترافیک تردد کند، از طریق سامانه هوشمند و دوربین‌های موجود به مبلغ 20 هزار تومان جریمه می‌شود.

وی در پاسخ به دیگر پرسش فارس در مورد میزان جریمه برای هر ساعت تردد غیرمجاز در محدوده زوج و فرد و ترافیک خاطرنشان کرد: به استناد همان ماده 18 در صورت ادامه تخلف و تردد در محدوده طرح ترافیک به ازای هر یک ساعت تردد، راننده متخلف یک برابر جریمه خواهد شد.

اما آیا این محدودیت ها برای کسانی که وارد طرح می شوند اهمیت دارد؟ هدف پلیس برای اعمال چنین قوانین سخت گیرانه ای چیست؟ آیا باز هم با اعمال چنین محدودیت هایی قوانین رعایت می شود؟

 

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
عیدی سال ۹۷ چقدر است؟ | عیدی 97 کارگران | عیدی کارمندان 97
عیدی سال ۹۷ چقدر است؟ | عیدی 97 کارگران | عیدی کارمندان 97
جزییات انفجار در مولوی تهران | انفجار امروز در تهران بر اثر ترقه
جزییات انفجار در مولوی تهران | انفجار امروز در تهران بر اثر ترقه
«یاشار سلطانی» به ۵ سال حبس محکوم شد
«یاشار سلطانی» به ۵ سال حبس محکوم شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )