احمدی نژاد، روحانی، رئیسی، یک رقابت تمام عیار

تحلیلی سیاسی تیم سیاسی نت شهر

ابراهیم رئیسی نیز وارد کارزار انتخابات شد. حضور سه رقیب اصلی در این انتخابات بسته به شورای نگهبان دارد. محمود احمدی نژاد مردی است که همیشه تازگی ها را دوست دارد. او خودش خالق تجدد و تازگی در سیاست های ایران است.

در کارنامه وی حرکات و رفتارهایی وجود دارد کهفقط مخصوص به خودش بوده و در نظام 40 ساله جمهوری اسلامی ایران واحد است. نام بردن آقای رفسنجانی و ناطق نوری و خانواده های ایشان در مناظرات انتخاباتی کاری بود که تا به ان روز کسی به فکرش نیز خطور نکرده بود.

با وجود توصیه های موکد مقام معظم رهبری در مورد ثبت نام نکردن محمود احمدی نژاد در اتخابات وی در انتخابات ثبت نام نمود و در جواب این حرکتش گفت آقای خامنه ای به من توصیه نمودند.

نام احمدی نژاد با اولین ها گره خورده است. اولین رسوایی رئیس جمهور در مجلس نیز مخصوص اوست. بعداز ماجرایی که در یکشنبه سیاه رخ داد و دعوای لفظی که بین احمدی نژاد و علی لاریجانی در صحن مجلس رخ داد نیز از همین اولین هاست.

اما مهم ترین اولینی که احمدی نژاد در انتخابات امسال ایجاد نموده است خارج کردن جو انتخابات از دوقطبی بودن است. انتخابات ریاست جمهوری امسال سه قطبی است. روحانی، رئیسی و احمدی نژاد به احتمال زیاد سه کاندیدی هستند که بیشترین رای را در میان بقیه نامزدها در بر دارند.

سوال مهمی که مطرح است این است که کدام یک پیروز میدان انتخاباتی خواهند بود. هر سه مهره از وزنه سنگینی برخوردارند. ابراهیم رئیسی کسی است که به صورت همه جانبه مورد تایید شخص مقام معظم رهبری است و تولیت حرم رضوی را در اختیار دارد و برای روحانی مهمترین و سخت ترین رقیب به شمار میرود.

احمدی نژاد را نیز نباید دست کم گرفت، وی بی شک برای خودش طرفداران بسیاری دارد که وارد صحنه انتخاباتی شده است. وی با معرفی حمید بقایی تمامی حواس ها را به سمت وی منحرف نمودتا خودش بتواند از تریبون ها به عنوان حامی وی سخن گفته و در روز ثبت نام همه را غافلگیر کند.

و اما روحانی، رئیس جمهور محبوب مردم است  که با وجود تمامی کمی ها و کاستی هایی که دولت وی در 4 سال داشت اوضاع کشور ثبات لازم را داشت و توانست با برنامه ریزی در زیر ساخت ها جلوی تورم را بگیرد. روحانی تا حدی گزینه رهبر نیز می تواند باشد.

باید دید با شروع تبلیغات چه روندی در بین آرا به وجود خواهد آمد و صحنه انتخاباتی و مناظره های انتخاباتی سنگینی را به کدام سمت خواهد برد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )