هشدار انگلیس به گوگلانگلیس روز گذشته به گوگل هشدار داد که باید تا 35 روز دیگر تمامی اطلاعات شخصی افرادی که از طریق سرویس نمای خیابانی جمع آوری کرده را پاک کند.

به گزارش فارس به نقل از ساینس مانیتور، کمیسیونر اداره رگولاتوری انگلیس با ارسال اخطاریه‌ای برای گوگل به این شرکت اعلام کرده که باید تمامی آدرس‌های ایمیل، محتوای ایمیل‌ها، کلمات عبور، اطلاعات مربوط به نحوه استفاده کاربران از اینترنت و ... را از سرورهای خود به طور کامل پاک کند.

 

گوگل در 5 سال اخیر از طریق سرویس نمای خیابانی که تصاویری دقیق از شهرهای بزرگ تهیه می کند اطلاعات خصوصی کاربران را جمع آوری کرده است. گوگل برای تهیه تصاویر مورد نیاز در این سرویس با اتومبیل‌های بزرگی به عکاسی در خیابان‌های مختلف می‌پردازد و با نفوذ به شبکه ‌ای اینترنت بی‌سیم ناایمن اطلاعات خصوصی کاربران آنها را جمع آوری می‌کند.

 

این مساله تا مدتها افشا نشده باقی مانده بود تا آنکه با افشای موضوع در سال 2010 صدها شکایت در دهها کشور جهان علیه گوگل مطرح شد و در موارد متعددی گوگل به پرداخت جریمه و پاک کردن اطلاعات شخصی کاربران محکوم شد.

 

گوگل ابتدا مدعی شد این اطلاعات به طور خودکار و غیر عمدی جمع آوری شده اند، اما بررسی‌های بیشتر نشان داد این شرکت برای سرقت اطلاعات شبکه‌های اینترنت بی‌سیم نرم افزار خاصی را طراحی کرده و با برنامه‌ریزی قبلی دست به قانون شکنی زده است.

 

این شرکت تاکنون به بهانه های مختلف از پاک کردن اطلاعات خصوصی به سرقت رفته خودداری کرده و انگلیس برای آخرین بار به گوگل هشدار داده که در صورت تخلف به پرداخت جریمه نقدی محکوم خواهد شد. گوگل پیش از این به علت تخلف در آمریکا به پرداخت 7 میلیون دلار جریمه محکوم شده بود.

تگ ها:
مطالب مرتبط
وقتی مسی دیگر بی‌خیال جام جهانی می‌شود (عکس)
وقتی مسی دیگر بی‌خیال جام جهانی می‌شود (عکس)
هتل طلاکوب پوتین بر فراز آسمان + عکس
هتل طلاکوب پوتین بر فراز آسمان + عکس
نتانیاهو اوقات بیکاری خود را در پارلمان اسرائیل چطور پر می‌کند؟
نتانیاهو اوقات بیکاری خود را در پارلمان اسرائیل چطور پر می‌کند؟
تبلیغات
loading...
نظرات