نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پنجمین روز از رسیدگی به لایحه بودجه سال 92،
امروز‌ به بررسی بخش‌های مربوط به نظام اداری و مدیریت بودجه و نظارت پرداخت و بخش‌های درآمدی لایحه را به پایان رساند.

به گزارش «تابناک»، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در هشت جلسه گذشته رسیدگی به لایحه بودجه سال جاری، بخش‌های مهمی از بند‌های درآمدی از جمله درآمد‌های مربوط به هدفمندسازی یارانه‌ها، نظام مالیاتی، تعرفه و عوارض توسعه منطقه‌ای، ایثارگران، امور حمایتی و علم و فناوری و حوادث غیرمترقبه و امداد را بررسی و نزدیک به همه آنان این بندها را ‌تصویب کردند.

از مهمترین بند‌های به تصویب رسیده، افزایش سقف معافیت مالیاتی قشرهای حقوق‌بگیر به 833 هزار تومان در ماه و تعیین سقف درآمد حاصل از اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها تا پنجاه هزار میلیارد تومان می‌توان اشاره کرد.

چهار بند از بخش‌های درآمدی لایحه بودجه در نشست صبح امروز ‌رسیدگی ‌و پس از آن مجلس وارد بند‌های الحاقی به ردیف‌های درآمدی می‌شود.

تأمین بودجه بازنشستگی پیش از موعد از محل واگذاری اموال دولتی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به بخش‌های درآمدی لایحه بودجه سال جاری، محل تأمین اعتبار بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت را مشخص کردند.

با تصویب مجلس، بودجه بازنشستگی پیش از موعد کلیه مشمولان قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت از محل واگذاری اموال دولتی و منابع دستگاه‌ها قابل پرداخت است.

مخالفت مجلس با معافیت دولت از پرداخت هزینه دادرسی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با معافیت دستگاه‌های اجرایی از پرداخت هزینه دادرسی مخالفت کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد یکی از نمایندگان مبنی بر بازگشت بند 85 لایحه بودجه مبنی بر اینکه دعاوی راجع به حفظ حقوق اموال بیت‌المال از قبیل دعاوی مربوط به اراضی ملی، محیط زیست، منابع طبیعی، املاک اموال دولتی و عمومی از پرداخت هزینه دادرسی در مراحل گوناگون معاف است، مخالفت کردند.

از 201 نماینده حاضر در جلسه، کمتر از هشتاد نفر از نمایندگان با این پیشنهاد موافق بودند.

تعرفه‌های جدید گذرنامه، کارت پایان خدمت و پلاک خودرو

تعویض پلاک خودرو 40 هزار تومان شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به جزییات لایحه بودجه 92 در نشست علنی صبح امروز (شنبه)، تعرفه‌های مربوط به صدور گذرنامه، کارت پایان خدمت، پلاک خودرو و دعوی شوراهای حل اختلاف را تعیین کردند.

نمایندگان مجلس در بندهای الحاقی به ماده واحده لایحه بودجه 92 به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اجازه دادند به ازای صدور هر برگ سند مالکیت حدنگاری (کاداستری) سی هزار تومان بگیرند.

اما به موجب مصوبه دیگری، به نیروی انتظامی هم اجازه داده شد بابت صدور، تعویض و تمدید هر جلد گذرنامه بیومتریک برای کلیه شرایط سنی، ‌75 هزار تومان دریافت کرده و به خزانه واریز کند.

در بند الحاقی دیگری،‌ به نیروی انتظامی اجازه داده شد به ازای تعویض و تبدیل هر قطعه کارت پایان خدمت عادی به هوشمند، دوازده هزار تومان دریافت کرده و به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز کند.

مجلس در بند الحاقی دیگری به نیروی انتظامی اجازه داد به ازای واگذاری پلاک خودرو اعم از نو شماره، نقل و انتقال و تعویض پلاک مبلغ چهل هزار تومان دریافت و به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز کند.

در بند الحاقی دیگری تعرفه غرامت استفاده از بی‌سیم‌های اختصاصی و غیرحرفه‌ای حداقل چهارصد هزار تومان و حداکثر دو و نیم میلیون تومان تعیین شد.

به موجب مصوبه مجلس، تعرفه‌های رسیدگی به دعاوی حقوقی و کیفری شوراهای حل اختلاف به ترتیب از سه هزار تومان به ده هزار تومان و از پانصد تومان به پنج هزار تومان افزایش می‌یابد.

اختصاص تسهیلات هزار و 440 میلیاردی برای اشتغال مددجویان سازمان زندان‌ها

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (شنبه) بانک مرکزی را مکلف کردند، تسهیلات 1440 میلیارد تومانی برای اشتغال مددجویان سازمان زندان‌ها پرداخت کند.

در بند الحاقی به ماده واحده لایحه بودجه 92، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایرن مکلف شد از طریق بانک‌های دولتی نسبت به تأمین و پرداخت تسهیلات به مبلغ 1440 میلیارد تومان از محل پس‌اندازهای قرض‌الحسنه با در نظر گرفتن دوره تنفس دو ساله و در اقساط پنج ساله جهت اشتغال مددجویان سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور به بنیاد تعاون و حرفه‌آموزی و صنایع زندانیان کشور اقدام کند.

معافیت دولت از پرداخت هزینه دادرسی تبعیض آشکار است

نمانیده مردم کرمانشاه گفت: ‌معافیت دستگاه‌های اجرایی از پرداخت هزینه‌ دادرسی تبعیض آشکار بین حقوق مردم و دولت است.

عبدالرضا مصری با استناده به اصل سوم قانون اساسی گفت: رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه و تأمین حقوق همه‌جانبه برای همه و تساوی عموم در برابر قانون باید مبنای مجلس باشد.

عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی افزود: بند 85 لایحه بودجه سال جاری، تبعیض‌ آشکار بین حقوق مردم و دولت در پرداخت هزینه دادرسی است.

نماینده مردم کرمانشاه افزود: اگر زمین، ملک و حقوق مردم که توسط دولت مورد تعدی قرار گرفته است، مورد شکایت مردم باشد، مردم چگونه می‌توانند حقوق خود را استیفا کنند؟

لاریجانی در پاسخ به تذکر نماینده مردم کرمانشاه با وارد ندانستن این اخطار گفت: ‌بند 85 لایحه بودجه مربوط به معافیت دولت از پردخت هزینه‌های دادرسی است و هیچ ربطی به بحثی که شما گفتید، ندارد.

وی افزود: اگر این ماده به تصویب نرسد، باید بودجه دیگری برای دعاوی دولتی و هزینه‌های دادرسی اختصاص دهیم.

پایان جلسه علنی نوبت صبح شنبه

نایب رئیس مجلس دقایقی قبل زنگ پایان جلسه علنی نوبت صبح امروز قوه قانونگذاری را به صدا درآورد.

محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس زنگ پایان نشست علنی نوبت صبح امروز(شنبه ۲۸ اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی را راس ساعت ۱۲:۰۸دقیقه به صدا درآورد.

شایان ذکر است که مجلس جهت بررسی لایحه بودجه در نوبت بعدازظهر امروز نیز جلسه خواهد داشت.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )