الکسا چیست؟ چگونه رتبه الکسای Alexa وب سایت خود را بالا ببریم؟

هدف از ایجاد هر وب سایتی کسب درآمد از طریق تبلیغات و یا گرفتن رتبه های بالا در بین سایت های دیگر می باشد.
یکی از سایت هایی که رتبه بندی آن بسیار مهم است الکسا Alexa است. در این مقاله قصد داریم تا در مورد بالا بردن رتبه الکسا توضیح دهیم.
اما قبل از هر چیز باید بدانیم که الکسا چیست؟

الکسا یک کمپانی عظیم است که به بررسی وب سایت ها از لحاظ بازدید پرداخته و رنکینگی بر اساس آن و معیارهای دیگر می پردازد.
رتبه بندی الکسا بر اساس اطلاعاتی است که عبارتند از: تعداد بازدید از سایت، لینک های خارجی، سرعت وب سایت و موارد بسیار دیگر است.
برای اینکه بدانید این رتبه بندی چگونه صورت می گیرد ابتدا باید نوارابزار الکسا را از وب سایت www.Alexa.comm/toolbarبر روی مرورگر خود قرار دهید.
در مقاله زیر راه کارهایی را توضیح خواهیم داد که چگونه می توان در بحث SEO سایت خود را ارتقا بخشیده
و رتبه الکسای خود را پایین بیاریم.


1- باور کردن الکسا و نقدهای الکسایی


نقد کردن وب سايت در حساب الکسا نيز مي تواند از عوامل موثر باشد، مخصوصا اينکه از ديگر کاربرها نيز درخواست کنيد وب سايت شما را درالکسا مورد نقد و بررسي قرار دهند و به آن امتيازدهي کنند.

2- مقالات و مطالب جديدي كه مخاطبان زيادي دارند بنويسيد.

بايد سعي كنيد در وب سايت خود مطالبي داشته باشيد كه به درد همه اقشار جامعه بخورد اين كار نه تنها ترافيك سايت شما را بهبود مي بخشد بلكه سبب مي شود رتبه (رانكينگ) وب سايت شما در آلكسا و موتور هاي جستجو بهبود يابد. و اين كار صادقانه ترين و موثرترين كاري است كه مي تواند رتبه شما را در هر سيستم رده بندي وب سايتي بهتر كند.

3- وب سایت خود ا به فضای مجازی متصل کنید

از ديگر عوامل بسيار تاثيرگذار در رتبه ي الکسا ارتباط مستقيم وب سايت با جامعه هاي مجازي مي باشد. سعي کنيد صفحات طرفداري وب سايت خود در جامعه هاي مجازي را در وب سايت خود لينک کنيد تا هم بازديد خود را افزايش دهيد و هم به شدت بر رتبه ي الکساي خود تاثيرگذار باشيد.

4- صادقانه قدم بردارید

هميشه به دنبال راه هاي ميان بر براي افزايش رتبه ي الکساي خود نباشيد و روي محتواي وب سايت خود نيز دقت بالايي خرج کنيد. داشتن ارسال ها و پست هاي مناسب در وب سايت، خود به خود باعث جذب کاربران بيشتر و باقي ماندن کاربران در وب سايت شما براي مدت زمان بيشتري خواهد شد.
پس اين نکته را مي توان مهم ترين نکته براي افزايش بازديد کننده و رتبه ي الکسا دانست.

5- مباحث SEO را فراموش نکنید

اين بخش نيازمند توضيحات بسيار بيشتري مي باشد و از مهم ترين بحث هاي اين روزه ي توسعه دهنده هاي وب محسوب مي شود. در وب سايت ما نيز با يک جست و جوي ساده، اطلاعات مناسبي در مورد SEO و مبحث بهينه سازي براي موتور هاي جست و جو پيدا خواهيد کرد.

6- یک پست در مورد الکسا بنویسید

يکي از راه هاي جالب ديگر نوشتن پستي در مورد الکسا در وب سايت است که اين موضوع باعث وارد شدن افراد علاقه مند به الکسا از راه هاي مختلف به وب سايت شما که قاعدتا داراي نوارابزار الکسا مي باشند شده و رتبه ي الکسا شما را بهبود مي بخشد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
مودم های 5G اپل در راه هستند | جزییات مودم های فایو جی جدید اپل
مودم های 5G اپل در راه هستند | جزییات مودم های فایو جی جدید اپل
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )