انتخاب ماهی شام شب عید + طرز تهیه سبزی پلو با ماهی شب عید

سبزی پلو با ماهی، نامی آشنا برای شام شب عید است. شبی که همه فامیل دور هم جمع می شوند و خوش می گذرانند. اما کدام ماهی را برای شام شب عید انتخاب می کنید؟ همانطور که می دانید به علت وسعت دریای خزر، خلیج فارس ماهی های ایرانی از تنوع بسیار خوبی برخوردار هستند.

در این مقاله برای شما به بررسی انتخاب ماهی شب عید می پردازیم که بتوانیم بهترین انتخاب را داشته باشیم. سپس بعد از انتخاب ماهی نحوه درتس کردن آن نیز بسیار مهم است که چطور آنرا سرو کنیم؟

در ابتدا باید این نکته را باید برای شما بیان کنیم که برای سالم ماندن بافت ماهی و از دست ندادن ارزش عذایی آن، فرآیند یخ زدایی باید 24 ساعت قبل از مصرف در یخچال صورت گیرد. روش دیگر این است که باید آن را داخل مایکرو فر قرار داد تا بو و طعم ان تغییر نکند.

ماهی های موجود در بازار عبارتند از: شیر، شوریده، قزا آلا، سالمون، تیلا پیا، هوکی، سنگسر، سرخو که هر کدام ویژگی و روش پخت خاص خود را دارند. اما روشی که ما می خواهیم در این مقاله برایتان توضیح دهیم برای تقریبا تمامی ماهی ها قابل اجرا می باشد.

انتخاب ماهی شام شب عید + طرز تهیه سبزی پلو با ماهی شب عید

روش تهیه ماهی شب عید

برای از بین بردن بوی زخم ماهی و آب شدن آن کافی است مقداری شیر در ظرفی ریخته و ماهی را ددخل آن قرار دهید تا بتدریج آب شود، شیر بوی زخم ماهی را می گیرد.

برای طعم دار نمودن ماهی شب عید و از بین بردن بوی زخم آن کافیست ماهی را داخل پودری از زعفران و زردچوبه و پودرسیر و فلفل سیاه و آرد سفید بخوابانید. این بهترین معجونی است که ماهی را طعم دار می کند.

برای طعم دار نمودن روغنی که قرار است ماهی را در آن سرخ کنید کافی است مقداری زنجبیل تازه را داخل روغنی که قرار است ماهی در آن سرخ شود بریزید.

برای مرحله بعد ماهی را به تیکه های مختلف تقسیم کنید و با پارچه ای تمیز ماهی ها را خشک کنید. سپس آن را داخل مخلوط زده و داخل روغن بگذارید.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چگونه بوی سوختگی برنج را از بین ببریم؟
چگونه بوی سوختگی برنج را از بین ببریم؟
علت خوابیدن پف کیک خانگی بعد از پخت چیست؟
علت خوابیدن پف کیک خانگی بعد از پخت چیست؟
طرز تهیه لازانیای مرغ و اسفناج | مواد لازم برای لازانیای اسنفاج
طرز تهیه لازانیای مرغ و اسفناج | مواد لازم برای لازانیای اسنفاج
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )