چگونه کفش های تنگ خود را گشاد و مناسب سایز پای خود بکنیم

این مقاله راصرفا برای خانم هایی تهیه کرده ایم که بدون صرف وقت زیادی به مغازه کفش فروشی می روند و کفش خود را سریع می خرند بدون اینکه زیاد آن را امتحان کنند.

آیا شما نیز از این موضوع متنفرید که یک جفت کفش عالی می خرید و سپس درمی یابید که برای پاهایتان تنگ است؟ بله برای شما نیز احتمالا پیش امده است که کفشی که در مغازه امتحان می کنید کاملا در پای شما تناسب دارد و راحت است اما بعد از پوشیدن آن برای  چندین ساعت می فهمید که آن تنگ بوده و راحت نیستند.

اگر نمی توانید به مغازه بازگردید و خجاللت می کشید در این مقاله راهکار هایی به شما نشان می دهیم تا کفش خود را گشادتر کنید. حتما برای خانم ها این روش ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت پس با نت شهر همراه باشید.

کفش خود را درون خانه بپوشید

برای اینکه قادر باشید کفش های خود را مدتی طولانی پا کنید، مانند تمام روز در سر کار یا تمام عصر را در یک دور همی خانوداگی مجبور هستید که کفش هایتان را برای پاهایتان راحت و مناسب سازید. پوشیدن کفش ها در خانه برای مدتی کوتاه به گشد شدن کفش ها و باز شدن آن کمک می کند.

زمانی که کفش های شما پاهایتان را می زند، تنها کار این است که آن ها را در بیاورید. برای سرعت بخشیدن به فرآیند گشاد کردن جوراب ضخیمی به پا کنید و یا چند جفت جوراب را روی هم بپوشید قبل از اینکه کفش تنگ شما بر روی پاستان جا بگذارد.

کفش های خود را فریز کنید

همه ما شنیده ایم که آب زمانی که یخ می زند از نطر حجمی بزرگ تر می شود. پس، کفش های خود را فریز کنید تا این افزایش حجم روی ان نیز تاثیر بگذارد. تمام کاری که قرار است انجام دهید این است که یک پلاستیک فریزر را پر از آب کنید تقریبا میزان آب باید نصف آن باشد. سپس پلاستیک فریزر را درون کفش هایتان قرار دهید و تا زمانی که آب کاملا یخ بزند آن را در فریزر قرار دهید.

زمانی که این عمل را انجام دادید، بگذارید کیسه آب شود و آن را خارج نموده کفش خود را امتحان کنید. اگر یکبار فریز کردن جواب نداد آن را برای بار دوم هم انجام دهید. این روش می تواند کاربردی باشد. حتما چک کنید که آب درون کفش هایتان چکه نکند.

چگونه کفش های تنگ خود را گشاد و مناسب سایز پای خود بکنیم

برای کفش هایی که می توانند خیس شوند و موردی ندارد نیز این روش به خوبی جواب می دهد. می توانید داخل آن را خیس نمایید، آب درون ش بریزید و آن را فریز کنید. زمانی که قسمت یخ زده اش آب شود امیدواریم که کفشتان گشادتر شده باشد.

کفش های خود را حرارت دهید

در کنار روش فریز کردن کفش ها، داغ نمودن کفش هایی نیز که بسیار تنگ هستند یک روش محبوب است. برای این کار جوراب های ضخیم بپوشید و سپس کفش هایتان را پا کنید. یک سشوار بیاورید و آن را بر روی درجه حرارت اخر قرار دهید و تمامی نواحی کفش را با سشوار حرارت دهید.

بعد از اینکه این کار را انجام دادید، پاهای خود را درون کفش حرکت دهید و همچنین انگشتان خود را جمع نموده و دوباره باز کنید و تا می توانید کفش را تکان دهید تا کاملا جا باز کند. این روش زیاد راحت به نظر نمی رسد اما کار می کند.

چگونه کفش های تنگ خود را گشاد و مناسب سایز پای خود بکنیم

هر دو روش فریز کردن و داغ کردن از روش های شناخته شده برای این روش است که از نصف تا یک سایز، سایز کفش شما را تغییر می دهد. کفش های چرم در این دو روش بسیار عالی عمل می کنند و احتمال برگشت به یایز قبلی در کفش های چرم بسیار پایین و غیر محتمل است.  

چگونه کفش های تنگ خود را گشاد و مناسب سایز پای خود بکنیم

از خانم هایی که این مشکل را داشته اند و مقاله ما را خوانده و از آن جواب گرفته اند تقاضا داریم تجربه خود را با تیم ما و دیگر مخاطبین به اشتراک بگذارند.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
از مضرات خوردن گوجه و خیار با هم چیست؟
از مضرات خوردن گوجه و خیار با هم چیست؟
تلخی دهان، بررسی علل و روش های درمان
تلخی دهان، بررسی علل و روش های درمان
اهمیت تامین آب بدن در وعده سحری
اهمیت تامین آب بدن در وعده سحری
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )