علایم آلزایمر و کشف دارویی جدید برای آلزایمر

از دست دادن حافظه و کاهش هوشیاری معمولا به عنوان علائم اولیه بیماری آلزایمر شناخته می شود، اما مطالعات جدید نشان می دهد که کاهش سطح گلوکز در مغز بسیار زودتر از این علائم رخ می دهد. در واقع به این معنی که ابتدا این اتفاق در مغز ما انسان ها رخ می دهد.

تیم تحقیقاتی این پروژه اعتقاد دارند راهی پیدا نموده اند تا کاهش گلوکز را در این سطوح از همان ابتدا متوقف می کنند، روشی که به صورت بالقوه از آلزایمر جلوگیری می کند.

اگر چه برای اولین بار است که دانشمندان متوجه می شوند که بین کاهش سطح گلوکز درمغز و بیماری آلزایمر ارتباط وجود دارد، مقاله ای به صورت آنلاین در مجله Translational Psychiatry ثابت نموده است که این کاهش سطوح انرژی یک تاثیر مستقیم برای اختلالات شناختی است که از قدیم با این بیماری در ارتباط بوده است.

بر اساس یک بیانیه در این مقاله، این کاهش سطح می تواند توضیح دهد که چرا دیابت، شرایطی که در آن گلوکز نمی تواند وارد سلول ها شود یک عامل شناخته شده برای جنون است. بر اساس این مقاله، یک پروتئین که به عنوان p38 شناخته می شود می تواند قادر به پیشگیری از رخ دادن این عارضه شود.

مطالعات جدید واریانس در تغییرات آب و هوایی را در افزایش میزان مرگ و میر در میان انسان های مسن را موثر می دانند. برای این مطالعه، تیم تحقیقاتی مغز موش ها را از گلوکز محروم کردند تا نتایج را مشاهده کنند. همانطور که انتظار می رفت، موشها علایمی از کاهش را به نمایش گذاشتند که نشان می دهد ارتباط عصبی مسیرها در مغزشان از بین رفته است.

حتی بیشتر از این، محرومیت از گلوکز در موش ها باعث اختلال شدید در عملکرد آن ها در آزمایش مسیر مارپیچی شد. این موش ها سطح بالایی از فسفریله و افزایش سریع مقدار مرگ سلول ها در مغز را نشان می دهد .

این مقاله همچنین نشان می دهد که p38  یک کاندید محتمل برای ساخت دارویی برای پیشگیری از کاهش هوشیاری و شناختی به علت کاهش سطح گلوکز می باشد. بر اساس این تحقیق، این پروتئین به صورت طبیعی در بدن به عنوان یک پاسخ گو در برابر محرومیت از گلوکز به شمار می رود و می تواند پاسخ گوی آن باشد.

پیشگیری از بیماری آلزایمر یکی از بزرگترین اهداف محققین در کل دنیاست. و امسال محققان پیشرفت های خوبی در این مورد دست یافته اند. برای مثال، جولای سال 2016 یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه فلیندر در استرالیا با همکاری یک تیم در مرکز درمانی مولکولار و دانشگاه کالیفرنیا دارویی را ساختند که می تواند از ساخت پروتئین در مغز جلوگیری می کند، این حالت بدترین عامل این بیماریست.

تحقیقات آتی در مورد نقش p38 در اختلالات حافظه را مورد بررسی قرار خواهد داد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
اهمیت تامین آب بدن در وعده سحری
اهمیت تامین آب بدن در وعده سحری
چرا دستم می لرزد؟ | علت لرزش دست چیست
چرا دستم می لرزد؟ | علت لرزش دست چیست
موهای فر را چگونه آرایش کنیم؟
موهای فر را چگونه آرایش کنیم؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )