خانه تکانی: از بین بردن انواع لکه ها از روی فرش

زمانی که به عید نوروز نزدیک می شویم خانم ها استرس زیادی بابت تمیز نمودن وسایل خانه یا به اصطلاح خانه تکانی پیدا می کنند. یکی از این معضلات تمیز نمودن فرش ها و کف خانه است.

در این مقاله برای شما جدیدترین تجهیزاتی و روش هایی که بوسیله آنها می توان فرش و کف را تمیز نمود را معرفی می کنیم. ناگفته نماند این تجهیزات می تواند برای هتل ها و مهمان خانه ها و تمامی مکان های پر تردد نیز استفاده گردد.

تمیز نمودن کف و فرش ها یکی از مهمترین موضوعات در بخش خانه داری است، تصمیم گیری برای اینکه چه زمانی و چگونه می توان فرش ها و کف باید تمیز شوند از مسائل بسیار مهم است. بوسیله تجهیزات و راه حل های موجود در بازار که وظیفه شان تمیز نمودن است این موضوع که چه وسیله ای مناسب ترین وسیله است کمی پیچیده است.

خانه تکانی: از بین بردن انواع لکه ها از روی فرش

برای تمیز نمودن چیزهایی که بر روی فرش ریخته است و نشست کرده بعنوان اولین کار از آب گرم و مقداری مایع ظرفشویی استفاده کنید. اگر این روش جواب نداد، به سرعت یکی از راه های زیر را انجام دهید:

لکه هایی که مقداری آب در آنها وجوددارد مانند غذا، گل و لای و رنگ پلاستیکی

درمان این لکه ها صابون و آب است و سپس بعد از اآن استفاده از ترکیب سرکه سفید و سه برابر آن آب داغ است.

لکه هایی که کاملا از آب تشکیل شده اند مانند خون، شکلات، نوشابه، کچاپ و قهوه

برای این لکه ها مقداری آب گازدار را با یک پارچه تمیز بر روی آن بکشید. برای لکه های سمج تریک قاشق غذاخوری از آمونبا خانگی را با نصف فنجان آب مخلوط نموده و برروی لکه اسپری کنید. ولی نه در حدی که فرش خیس شود. سپس آن را با یک پارچه تمیز و خشک پاک کنید. در حین تمیز کردن با انتقال لکه به پارچه آن را عوض کنید. این عمل را تا رفتن کامل لکه ادامه دهید.

لکه های چرب

ابتدا مقداری نشاسته ذرت بر روی آن ریخته و با برس کفش ان را بمالید. اجازه دهید 24 ساعت بر روی آن بماند تا به لکه جذب شود. اگر اثری از آن به جای مانده است با جاروبرقی خوب تمیز کنید. سپس محدوده لکه را با محلول آب و صابون داغ تمیز کنید و یک پارچه تمیز و یا دستمال کاغذی روی ان قراردهید تا چربی به آن انتقال پیدا نمایدو از روی فرشتان محو شود.

خانه تکانی: از بین بردن انواع لکه ها از روی فرش

ماشین های تمیز کننده فرش و کف بسیار گرانقیمت هستند بنابراین باید آنها محافظت ، مراقبت، نگهداری شوند و به صورت مناسب استفاده شوند. بعضی از تجهیزات که در این راستا استفاده می شوند به شرح زیر است:

دستگاه تمیز کننده با رطوبت

این دستگاه ها برای ترمیم سطح ظاهری فرش ها، وسایل منزل و پرده ها به کار می رود. آنها عمیق ترین خاک هایی که در بافت فرش ها جاسازی شده است را خارج می کنند که معمولا با جاروبرقی تمیز نمی شود. این وسیله ها همچنین برای از بین بردن رنگ از روی فرش ها به کار می رود.

خانه تکانی: از بین بردن انواع لکه ها از روی فرش

دستگاه تمیز کننده آب داغ

این دستگاه حالت چرخیدن ندارد. یک مخزن آب داغ و مواد شوینده دارند که برای تمیز نمودن عمیق ترین قسمت های فرش استفاده می شود. آب داغ و مواد شوینده به درون قسمتی از فرش که کثیف است از طریق دستگاه اسپری فشار وارد می شود. جرم ها به این وسیله به سطح آمده و توسط قسمت مکنده دستگاه جمع می شوند.

دستگاه خارج کننده حلال

اولین کاربرد چنین نوع دستگاهی تمیز نمودن وسایل خانه و پرده است و کمتر برای فرش به کار می رود.

دستگاه جاروبرقی خیس

چنین دستگاه های مکنده ای برای برداشتن کثیفی ها در طول تمیز نمودن کف و فرش استفاده می شود. بسیاری از دستگاه های مکنده مرطوب می توانند برای برداشت خاک خشک استفاده شوند.

دستگاه های چرخنده کف

این دستگاه ها می تواند برای کاربردهای گوناگونی استفاده شود. برای فرش ها اسن دستگاه ها می توانند با نصب پد ها و فرچه ها برای تمیزی با کف و سطوح سخت کف می تواند استفاده شود.

خانه تکانی: از بین بردن انواع لکه ها از روی فرش

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
شیوه های پاک کردن کاشی خانه | چگونه کاشی های خانه را پاک کنیم
شیوه های پاک کردن کاشی خانه | چگونه کاشی های خانه را پاک کنیم
با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید
با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید
با اینکار مدفوع روی مسواک می نشیند!
با اینکار مدفوع روی مسواک می نشیند!
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )