درمان خانگی دندان درد و کاهش درد دندان به صورت سنتی

دندان درد سخت ترین و بدترین دردی است که ممکن است به آن دچار شوید. این نوع درد می تواند دردی متوسط تا دردی غیر قابل تحمل باشد. بعضی از علت های اصلی برای دندان درد: پوسیدگی، آلودگی، پوسیدن ریشه دندان، ترک خوردن دندان، بیماری لثه، پرکردن شل دندان، و یا اختلالات فکی است.

یک دندان درد زمانی رخ می دهد که ناحیه مرکزی دندان، که به عنوان پالپ شناخته می شود تحریک شده و ملتهب می شود. پالپ شامل انتهای چند عصب است که به صورت بسیارزیادی حساس هستند.

پالپ می تواند تحریک و ملتهب شود که دلایل بسیاری دارد، بعضی از این دلایل دربالا اشاره شده است. اگر شما دندان درد دارید، بهتر است به دنبال یک پیشنهاد فوری از طرف دندان پزشک باشید قبل از اینکه مشکلاتان حادتر شود. همچنین می توانید چند روش درمان طبیعی را برای رهایی از درد به صورت موقفت انجام دهید.

در این مقاله به توضیح و بررسی راهکارهای خانگی برای دندان درد می پردازیم.

       نمک و فلفل

نمک مخلوط شده با فلفل می تواند بزرگترین ماده مورد استفاده در زمانی باشد که دندان درد شما بسیار زیاد شده است چون این دو محصول آنتی باکتریالف ضد التهاب و خاصیت دارویی مسکن دارند.

  • مقدار مساوی از فلفل و نمک را با هم مخلوط نموده و با چند قطره آب میکس کنید تا حالت خمیری پیدا کند.
  • این خمیر را مستقیم بر روی دندان قراردهید و اجازه دهید تا چند دقیقه بر روی آن بماند.
  • این کار را هر روز و به مدت چند روز انجام دهید.

        سیر

استفاده از سیر می تواند یک رهایی بزرگ از دندان درد باشد. سیر خصوصیات آنتی بیوتیک و پزشکی بیشتری دارد که می تواند در کاهش درد دندان بسیار موثر باشد.

  • یک حبه سیر خردشده را با یک قاشق نمک یا نمک سیاه ترکیب نموده و مستقیم بر روی دندان بگذارید. اگر ترجیح می دهید می تواند یک یا دو حبه سیر را بجوید تا از درد دندان رها شوید.
  • این روش طبیعی را برای چند روز تکرار کنید.     
  • درمان دندان درد خانگی و کاهش درد دندان به صورت سنتی

       میخک

میخک خاصیت ضد التهاب، آنتی باکتریال، آنتی اوکسیدان و بی حس کنندگی دارد که به کم شدن دندان درد کمک می کند و با عفونت مبارزه می کند.

  • دو میخک کامل را رنده کنید. آنها را در روغن زیتون و یا هر روغن گیاهی میکس نموده و آن را بر روی دندان آسیب دیده قرار دهید.
  • گزینه دیگر یک توپ پنبه را در روغن میخک وارد نموده و به صورت مستقیم بر روی دندان بگذارید.

درمان دندان درد خانگی و کاهش درد دندان به صورت سنتی

        پیاز

پیازها خاصیت ضدعفونی و ضد میکروبی دارد که دندان درد را کنترل می کند. پیاز می تواند شما را از دندان درد از طریق کشتن میکروب هایی که علت عفونت هستند خلاص کند.

اگر قادر هستید که آن را بجوید راه حل بسیار موثری است، برای این مورد یک تیکه ازپیاز را مستقیم بر روی دندان خراب و یا میکروب قراردهید.

 

  • درمان دندان درد خانگی و کاهش درد دندان به صورت سنتی

 

     آب نمک گرم

یک لیوان آب نمک گرم ساده می تواند به شما برای درمان دندان درد کمک کند. برای این کار یک قاشق نمک را در یک لیوان آب داغ ریخته و دهان خود را شستشو دهید. این روش به کاهش التهاب و ورم و همچنین جنگ با باکتری های عامل عفونت کمک می کند.

اینها گوشه ای از روشهای خانگی برای درمان و کاهش دردو التهاب دندان به کار می رود اگر شما نیز روشی دارید برای ما و مخاطبینمان در قسمت کامنت ها قرارداده و به اشتراک بگذارید.

درمان دندان درد خانگی و کاهش درد دندان به صورت سنتی

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چرا دستم می لرزد؟ | علت لرزش دست چیست
چرا دستم می لرزد؟ | علت لرزش دست چیست
آیا سبزی ها هم نیترات دارند؟ نیترات کدام سبزی ها بیشتر است؟
آیا سبزی ها هم نیترات دارند؟ نیترات کدام سبزی ها بیشتر است؟
سنگ کلیه و روزه داری | باید ها و نبایدهای سنگ کلیه داران و روزه
سنگ کلیه و روزه داری | باید ها و نبایدهای سنگ کلیه داران و روزه
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )