مکان کردشگری کیش کشتی یونانی

جزیره کیش یکی از مکان پر گردشگر ایران می باشد که این جزیره مکان دیدنی زیادی دارد که امروز درباره مکان دیدنی کشتی به گل نشسته یونانی می خواهیم آشنا شویم.

در قسمت غرب این جزیره یک کشتی غول پیکر در سواحل کیش جا خوش کرده است. که به کشتی یونانی معروف می باشد که این کشتی در یک روز تابستانی در سال 1345 این  در جزیره کیش در نزدیکی روستا باغو به گل نشست بود دیده شد که هنوز پس از سال ها زمان در جای خود باقی مانده است و دلیل به گل نشستن این کشتی درهاله ای ابهام می باشد. ولی بعضی علت به گل نشستن آن را مه آلوده بودن دریا و نبود فانوس  دریایی می دانند.

مکان کردشگری کیش کشتی یونانی

این کشتی در سال 1322 شمسی توسط شرکت ویلیام هامیلتون به وزن 7061 تن وبه طول 136 متر در بندر گلاسکو در کشور اسکاتلند ساخته شد است. که این کشتی در 4 مرداد سال 1345در هنگام برگشت از ایران به سمت یونان در حال حرکت بود که به طور ناگهانی در جزیره کیش به گل نشست. که پس از به گل نشستن این کشتی  تلاش های فراوانی برای بیرون کشیدن این کشتی شد. که 80 روز تلاش اورینوکو , یدک کش های هلندی برای بیرون کشیدن این کشتی ثمری نداشت و در جای خود ماند وسرنشین های این کشتی مجبور به ترک این کشتی شدن. اطلاعات بدست آمده درباره این کشتی توسط بیمه لویدز که نشان دهنده این است که این کشتی در زمان به گل نشستن متعلق به کشور یونان و به نام کولااف بوده است . و در سال 1338تلا یکسال قبل از توقف در مالکیت خطوط کشتیرانی ایران به نام های سیروس فارس ,  همدان, در ترددبوده است.

این کشتی از نظر تاریخی قدمت آن چنان ندارد و در اثرگذشت زمان دچار فرسودگی شده و قسمت انتهای این کشتی در آب است بر اثر برخورد امواج دریا با آن پوسیده شده است که هر لحظه ممکن  است فرو بریزد.

در هنگام غروب که زمانی که خورشید می خواهد غروب کند  خورشید به آهستگی در پشت این کشتی غروب می کنند که صحنه تماشای از درخشش آخرین شعاع نور با رنگ های قرمز و نارنجی ایجاد می کند که خاطره انگیز می شود.

مکان کردشگری کیش کشتی یونانی

روبروی این کشتی یک پارک ساحلی وجود دارد که نام آن همان کشتی یونانی می باشد که به مساحت 60 هزار متر مربع  با امکاناتی چون آمفی تئاتر , کافه تریا , رستوران  ایرانی و لبنانی و فروشگاه های متنوع وجود که ایستگاه کرایه اسکیت و دوچرخه سواری  و فروش وسایل ورزشی  در این مکان وجود دارد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشف مار 3 چشم در استرالیا
کشف مار 3 چشم در استرالیا
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )