راهنما خرید آجیل شب عید نوروز

ترفندهای برای خرید آجیل تازه و سالم برای ایام عید که آجیل یکی از پر طرفدار ترین خواراکی ایام عید می باشد.

خواص آجیل موجب میشود که کلسترون خون پایین رود و باعث جلوگیری از خطر بیماری های قلبی می شودو همچین منبع پروتئین و یتامین و مواد معدنی می باشد. آجیل از نظر ارزش غذای یکی از پر انرژی ترین مواد می باشد. که مصرف بی رویه آن عوارض دارد و موجب مبتلا شدن به فشار خون و بیمار های کیلوی می شود

برای خرید آجیل این نکات را رعایت کنید.

حتما برای خرید آجیل به فروشگاه های معتبر بروید که اجناس با کیفیت دارند هیچ وقت از دست فروشان خرید نکنید یا به صورت گذری از این عمل خود داری کنید.

درموقع خرید حتما به تازگی آجیل دقت داشته باشید. آجیل تازه هیچ وقت بوی بد نمی دهد بوی ماندگی بوی تندی یا ترشیدگی نشانه نا سالم بودن آجیل می باشد.

 آجیل را قبل از خرید رنگ آن را با دستتان تست کنید اگر به دست شما مالیده شد حتما به آن رنگ خوارکی زدن که از خرید آن خود داری کنید.

از خرید پست های که بسیار باز هستند یا به عبارتی دیگر بسیار خندان هستند  خودداری کنید.زیرا فروشندگان آن را در اب جوش می جوشاند وبه آب سرد ریخته تا شوکه شود پسته و بسیار باز شود. که باعث پایین آمدن  کیفیت می شود.

مضرات نمک اطلاع دارید. هیچ وقت از آجیل شور استفاده نکنید و نخرید.

هنگام خرید مغزات آجیل مانند گردو خیلی دقت کنید.روغن زیاد در مغز گردو نشانه کهنه گی است و باعث تغییر مزه می شود.

 نکته دیگر این است که بر نگهداری خشکبار و آجیل ؛ قابلیت آلودگی به سموم قارچی نظیر آفلاتوکسین را دارند. حتما برای خرید آجیل محصولات واحد های صنعتی را تهیه کنید زیرا مقدار آفلاتوکسین در آن تا حدی مجاز می باشد.

و نکته آخر این است اگر آجیلتان زیاد آمد و خواستید آن را برای مناسبت بعدی نگهداری حتما با پوست و درون ظرف در بسته و در جای خنک خشک نگهداری کنید.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
شیوه های پاک کردن کاشی خانه | چگونه کاشی های خانه را پاک کنیم
شیوه های پاک کردن کاشی خانه | چگونه کاشی های خانه را پاک کنیم
با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید
با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید
با اینکار مدفوع روی مسواک می نشیند!
با اینکار مدفوع روی مسواک می نشیند!
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )