مکان تفریحی تنگه ی مهریان

تنگه ی مهریان یک دشت بسیار زیبا در دامنه کوه قرار دارد در استان کهگیلویه و بویر احمد قرار داردکه یک مکان تفریحی زیبا می باشد.

 

 نام این مکان به خاطر قرار گرفتن در روستا مهریان استان کهگیلویه وبریر احمد به نام تنگهی مهریان در آمده است که در بخش مرکزی این روستا سروده شمالی واقع شده است.

که این دشت با ارتفاع ی1850 متری از سطح دریا قرار گرفته که داری یک رودخانه  مهریان در شرق کوه های دناکه در شمال  دشت قرار دارد.

مکان تفریحی تنگه ی مهریان

روستا مهریان روستای است که در دشتی پای کوه  واقع شده که عنصر طبیعی در ان وجود دارد کوه و دشت و رودخانه که آب هوای آن سرد و مرطوب کوهستانی یکی از مناسب ترین آب هوای برای زندگی کردن می باشد.

رود خانه این دشت به رنگه سبزو فیروزه ای  در دره نه چندان عمیق انگاری فرش سبز مواجی را به نمایش گذاشته است که اطارف رودخانه پوسیده شده از درخت های سر خم کرده می باشد که شکلی عاپشقانه به این محیط داده است.

بخش از آب رود خانه از چشمه های تنگ معروف به کبوتری است تامین مکی شود که ابی زلال شفاف دارد این رودخانه طی مسیری  به رود خانه بشار یاسوج و رود خانه کارون  استان خورستان می ریزد.

مکان تفریحی تنگه ی مهریان

این مکان تفریحی هزاران چشم انداز طبیعی با نقش رنگه های مختلف مانند یک تابلوی نقاشی شده شکل گرفته است که هر گردشگری را به خود جذب می کند.

تنگ مهریان در فصل بهارو تابستان بسیار دیدنی می باشد که هرساله مقدار زیادی گردشگر به خود جذب می کند.

مکان تفریحی تنگه ی مهریان

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشف مار 3 چشم در استرالیا
کشف مار 3 چشم در استرالیا
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )