پیغام تبریک وزارت امور خارجه آمریکا به مردم ایران برای جایزه اسکار
وزارت امور خارجه آمریکا در روز دوشنبه ابتدا اسکار اصغر فرهادی را بیان نمود و سپس پیغام تبریک را برای برنده شده جایزه اسکار توسط کارگردان برجسته ایرانی حذف نمود. اصغر فرهادی کسی است که منتقذ قانون منع مسافرت دونالد ترامپ بود و آن را غیر انسانی خوانده بود.

وزارت امورخارجه در توییتر رسمی فارسی زبان خود در روز یک شنبه پیغام تبریکی را به مردم ایران به علت برد جایزه اسکار توسط اصغر فرهادی برای بهترین فیلم خارجی زبان منتشر نموده بود.

فرهادی مراسم جشن اسکار را برای مخالفت با فرمان اجرایی ماه ژانویه دونالد ترامپ که مبنی بر ممنوعیت مسافرت 7 کشور مسلمان از جمله ایران بوده است را تحریم نموده است. این قانون ممنوعیت توسط دادگاه فدرال برداشته شده بود اگر چه سازمان ها با قوانین جدید کار می کنند.

فرهادی دو شخص ایرانی-آمریکایی را برای حضور در مراسم اسکار انتخاب نموده بود. یک خانم مهندس به نام انوشه انصاری که اولین زن فضانورد بوده است و یک دانشمند ناسا به نام فروز نادری منتخبین او بودند.

بعد از مراسم حدود ساعت 1 بامداد در توییر پیغام تبریکی از طرف وزارت امور خارجه منتشر شد. این متن به علت برد دومین جایزه اسکار توسط اصغر فرهادی برای ملت ایران بود. سپس این پیغام حذف شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: "یک پیغام تبریک ابتدا گذاشته شد. ما بعدا این پیغام را حذف نمودیم تا از هرگونه تصور نادرست که دولت آمریکا سخنرانی خوانده شده توسط اصغر فرهادی را در مراسم را تایید می کند، جلوگیری کنیم."

شخص دیگری از مسئولین وزارت امور خارجه گفته بود که تصمیم حذف نمودن پیغام تبریک در وزارت خانه گرفته شده است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )