دومین جایزه اسکار نیز به اصغر فرهادی رسید!
اصغر فرهادی کارگردان نام آشنای ایرانی باز هم خبر ساز شد و اسکار دوم را نیز از آن خود نمود. درمیان برندگان متعدد این جایزه معتبر دنیای سینما بخصوص هالیوود، کسی جایزه اسکار فیلم خارجی زبان را از آن خود نمود اصغر فرهادی بود که شخصا در مراسم حضور نداشت.

اصغر فرهادی که بجای خود انوشه انصاری و فیروز نادری از نوابغ ناسا را فرستاده بود توانست دومین جایزه اسکار را برای خودش و کشور ما کسب کند. این کارگردان محبوب برای فیلم خود به نام فروشنده جایزه بهترین فیلم خارجی زبان را برای دومین بار برای کشورش به ارمغان آورد.

 اگر چه اصغر فرهادی به دلیل مخالفت و تحریم این مراسم به خاطرسیاست های مهاجرتی دونالد ترامپ به چهره ای مشهورتر از قبل تبدیل شده بود اما این جایزه محبوبیت اورا چه در جهان و چه در کشورمان افزون نمود.

دریافت کننده جایزه اسکار اصغر فرهادی خانوم مهندس ایرانی-آمریکایی انوشه انصاری بود که بیانیه ای را ازطرف وی بر روی صحنه قرائت نمود. بیانیه اینطور آغاز شد: "من متاسفم که امشب با شما همراه نیستم. غیبت من به خاطر احترام به مردم کشورم و شش کشوری که با قوانین غیر انسانی ممنوعیت مهاجرت به کشور آمریکا مورد بی احترامی قرار گرفتند.

اصغر فرهادی قبلا گفته بود که در این مراسم شرکت نخواهد کرد حتی اگر برای او تقدیر نامه رسمی ارسال شود. این گفته بلافاصله بعد از قانون منع مهاجرت 7 کشور اسلامی به آمریکا از جمله ایران صورت گرفت. بعد از رد این قانون توسط دادگاه فدرال اصغر فرهادی بر موضع خود ثابت ماند.

خانوم انوشه انصاری در ادامه مطلب اصغر فرهادی ادامه داد: " تقسیم کردن دنیا به دو دسته ما و دشمنان ما چیزی جز ترس در دنیا ایجاد نخواهد نمود، و یک توجیه فریبکارانه برای تجاوز و جنگ خواهد بود. این جنگ ها از ایجاد دموکراسی و حقوق بشردر کشورهایی که خودشان قربانی تجاوز قرار گرفته اند جلوگیری می کند. فیلم سازان می توانند زاویه دوربین خود را عوض نموده و دروبین های خود را برای به اشتراک گذاشتن کیفیت انسانیت و شکستن کلیشه ها از مذاهب و تنوع ملیت ها استفاده نمایند. این کار یکدلی را بین ما و دیگران ایجاد می کند. یکدلی که امروز بیشتر از همیشه بدان نیازمندیم."

 

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
تبلیغات
loading...
نظرات
  • نایت کلاب :

    تبریک میگم به آقای فرهادی و تیم قویشون که باز هم ما رو در جهان مطرح کردند.


    -622/09/09 00:00:00

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )