پاک کردن فرش با مواد طبیعی
روش تمیز کردن لکه ها یا مواد ریخته شده روی فرش با روش چند نکته اساسی که فرا گیرید.

بهترین روش پاک کردن لکه از روی فرش استفاده از جوش شیرین و سرکه می باشد .

برای تمیز کردن لکه فرش فقط کافی است جوش شیرین را روی لکه ریخته و سرکه سفید را به آن اضافه  کنید. بعد از با دستمال خشک که قدرت جذب بالای دارد استفاده کنید و فرش را پاک کنید. و قسمت باقی مانده را با جارو برقی جوش شیرین را جمع کنید. برای پاک کردن لکه های بزرگ فقط از جوش شیرین استفاده کنید و نیم ساعت بگذارید روی فرش بماند.

 روش بعدی روش پاک کردن با نمک است.

سرکه و نمک را باهم مخلوط کرده و به صورت خمیری در بیاورید روی لکه فرش  برزید ؛ بگذارید تا جذب شوند. دستمال مرطوب را روی محل مورد نظر بمالید بعد از خشکشدن جارو برقی  بکشید.

روش بعدی با بخار آب است.

برای تمیز کردن فرش با بخار آب را داخل دستگاه بخارشور برزید. درصورت که دستگاه شما می شد مواد شوینده بریزید از محلول آب و سرکه  استفاده کنید.

روش بعدی استفاده از پراکسید هیدروژن است.

این پراکسید هیدروژرن یکی از پاک کننده  های عالی برای پاک کردن لکه می باشد این ماده را روی فرش  ریخته  و می توانید از بین رفتن لکه ها را مشاهده کنید.

روش بعدی  استفاده از زمین شورها است.

مقدار 2 پیمانه جوش شیرین را با یک چهارم  پیمانه بوره یا تکه های صابون مخلوط کنید به این مواد 10 تا 20 قطره  اسانس معطر اضافه کنید  مواد خوب به هم بزنید و با اسپره روی فرش بپاچید و در مرحله بعد یک چهارم  پیمانه آب گرم رابا  یک پیمانه سرکه سفید مخلوط کنید و از زمین شور اسفنجی را داخل آن کرده  و فرش پاک کنید وبگذارید فرش خشک شود و جارو برقی بکشید

روش بعدی استفاده از پودر ذرت می باشد .

یک پیمانه پودر ذرت را یک پیمانه بوره یک دوم جوش شیرین  مخلوط کنید  و روی فرش برزید و با کشیدن یک دستمال مرطوب لکه را تمیزه کنید.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
شیوه های پاک کردن کاشی خانه | چگونه کاشی های خانه را پاک کنیم
شیوه های پاک کردن کاشی خانه | چگونه کاشی های خانه را پاک کنیم
با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید
با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید
با اینکار مدفوع روی مسواک می نشیند!
با اینکار مدفوع روی مسواک می نشیند!
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )