گردگیری گوشه دیوارو کف چگونه است
بیست روز باقی مانده به عید یک کابوس بزرگ برای زنان خانه دار است. بیشتر ذهنشان را تمیزی خانه و گردگیری خانه اشغال نموده است. از قدیم رسم خانه تکانی در ایران همه گیر بوده است و حال و هوای سال نو را برای ما به ارمغان می آورد.  یکی از معضلات بزرگ برای خانم ها تمیز کردن کف و دیوارها بخصوص گوشه دیوارهاست. گوشه ها یک آهنربا برای جذب کثیفی درآشپزخانه هستند. غبار و کثیفی تمایل دارند تا به گوشه ها بروند، که گوشه ها مانند فضای بین کابین ها و یا کابینت و دیوار از دید پنهان می باشند.

با گذشت زمان،وقتی شما از این کثیفی اطلاع پیدا می کنید که یک لایه از جرم اجیاد شده است که براحتی تمیز نخواهد شد. تمیز نمودن گوشه ها و خاک جمع شده هم بر روی زمین و هم درکنار تخته ستون ها از جمع شدن جرم و سنگین شدن لایه های جرم جلوگیری می کند و کل آشپزخانه را تمیز جلوه می دهد.
گردگیری گوشه دیوارو کف چگونه است

 

  • کل کف آشپزخانه را جارو بزنید. از یک جارو دستی کوچک برای گردگیری گوشه ها استفاده کنید چون ممکن است جاروی استاندارد برای این کار بزرگ است. به صورت جایگزین، می توانید از سری جاروبرقی مخصوص زیرکابینت ها برای گرفتن جرم ها و خاک از گوشه ها استفاده کنید.
  • دو قاشق غذاخوری سرکه سفید یا آمونیاک را با یک چهارم آب در بطری اسپری مخلوط نمایید. این محلول گوشه ها را بر روی گوشه ها اسپری نمایید که هم برای بیشتر سطوح ایمن است و هم سطوح رنگ شده گوشه دیوارها را خراب نمی کند.
  • با یک مسواک نمره نرم قدیمی و بلا استفاده گوشه ها را مالش دهید. از مسواک برای دسترسی به گوشه ها و درزها که پایه های ستونی بر روی زمین قرار می گیرند استفاده کنید.
  • گوشه ها را با آب تمیز بشویید و با یک پارچه تمیز خشک کنید. مناطق تمیز کرده را برای جرم های باقی مانده بررسی کنید.
  • مابقی آشپزخانه را بعد از تمیز نمودن گوشه ها تمیز کنید. برای این کار دو راه حل دارید یکی تمیز کننده کف و دیگری سرکه است که هر کدام را که می پسندید انتخاب کنید. اگر از آمونیاک برای تمیز کردن گوشه ها استفاده نموده اید دیگر از وایتکس استفاده نکنید. کف را تمیز کنید و دوباره خشک کنید تا از جمع شدن کثیفی در گوشه ها جلوگیری شود.
گردگیری گوشه دیوارو کف چگونه است
تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
شیوه های پاک کردن کاشی خانه | چگونه کاشی های خانه را پاک کنیم
شیوه های پاک کردن کاشی خانه | چگونه کاشی های خانه را پاک کنیم
با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید
با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید
با اینکار مدفوع روی مسواک می نشیند!
با اینکار مدفوع روی مسواک می نشیند!
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )