می خواهید پرینتر خود یا وایرلس خود را در ویندوز 10 اضافه کنید؟ آیا با ویندوز 10 آشنایی دارید؟ در این مقاله قصد داریم نحوه اضافه نمودن پرینتر در شبکه یا وایرلس را در ویندوز 10 به شما نشان دهیم.

 

در مقایسه با گذشته نصب پرینتر فرِآیند بسیار ساده تری می باشد البته در صورتی که پرینترتان قدیمی نباشد. در این مقاله با دپارتمان تولید محتوای نت شهر همرا باشید تا نحوه این کار را مرحله به مرحله برایتان شرح دهیم.

قبل از توضیح، خوب است که مدیریت پرینترها را در ویندوز 10 را توضیح دهیم زیرا این کار مقداری پیچیده ترو گمراه کننده است. در ویندوز 10 از قسمت کنترل پنل یا setting app  می توانید پرینترهای خود را اضافه/حذف/مدیریت کنید.

 

مدیریت پرینتر در ویندوز 10


برای دسترسی به قسمت کنترل پنل و مدیریت پرینترها، بر روی Devices and Printers کلیک کنید. هنوز هم من این ساختار و شکل و شمایل را بهتر و آشناتر از همین قسمت در ویندوز XP می دانم.

 

chegoone printer ra dar windows 10 nasb konim 1


 در این قسمت شما لیتی از تمامی پرینترهای شما و دیگر دستگاه هایی است که ممکن است در شبکه باشند. راه دیگر این است که بر منوی start کلیک نموده و سپس Setting  و بعد از آن بر روی Devices کلیک کنید.

 

chegoone printer ra dar windows 10 nasb konim 2

 

 

 

اضافه نمودن یک پرینتر در ویندوز 10


در این مقاله، ما فرض می کنیم که شما میخواهید پرینتر خود را از دو راه باسیم و بی سیم یا وایرلس به کامپیوتر خود متصل نمایید. اگر روتر شما IP آدرس شما  را به صورت اتوماتیک می گیرد از DHCP استفاده می کند.


برای پرینترهای وایرلس، کافیست به دستورالعمل چگونگی تنطیم پرینتر با wireless network setting رفته و آن را مطالعه کنید. اکثر پرینترهای وایرلس جدید به شما اجازه می دهند تا این کار را از طریق صفحه نمایش پرینترتان انجام دهید. اما بعضی از پرینترهای قدیمی وایرلس نایزمند به اتصال مستقیم با یک کامپیوتر بودند و سپس می توانستید آن را تنظیم و از اتصال خارج کنید.


زمانیکه پرینتر را متصل نمودید، ادامه دهید و بر روی Add a printer در قسمت devices and Printers بر روی کامپیوتر خود کلیک کنید.

 

 

chegoone printer ra dar windows 10 nasb konim 3


حال اگر پرینترها روشن و متصل هستند، اگر اتفاق خاصی نیافتد باید هر پرینتر روشن در شبکه که هنوز به کامپیوتر شما اضافه نشده است در لیست ظاهر شود. اگر پرینترها ظاهر نشدند بر روی لینک  the printer that I want isn’t listed  در پایین کلیک نموده تا عیب یابی آغاز شود.

chegoone printer ra dar windows 10 nasb konim 4


پایین رفته و به قسمت Troubleshoot installing printers in windows 10 بروید و در مورد مشکلات عمدع ای که رخ می دهد مطالعه کنید. بعد از چند ثانیه پرینتر باید به صورت موفقیت آمیز اضافه شده و شما قادر به گرفتن یک برگه آزمایشی شوید. توجه کنید که این روند قادر خواهد بود تا پرینترهای سیمی و بی سیم رادر شبکه جستجو کند.

 

chegoone printer ra dar windows 10 nasb konim 5

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
رفع خطالی اور فلو overflow در kmplayer
رفع خطالی اور فلو overflow در kmplayer
چگونه کارت شبکه خود را در ویندوز فعال و یا غیر فعال نماییم؟
چگونه کارت شبکه خود را در ویندوز فعال و یا غیر فعال نماییم؟
چگونه ویندوز 10 را آپدیت کنیم؟
چگونه ویندوز 10 را آپدیت کنیم؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )