آیا تا بحال با این پیغام مواجه شده اید؟  “insufficient storage available”  این یک خطاست که به معنی موجود نبودن فضای کافی می باشد. در این مقاله قصد داریم تا علت این خطا را توضیح دهیم و راه حل رفع آن را نیز برایتان شرح دهیم .


فضای حافظه خارجی شما SD خالی خالی است ولی هنوز سیستم عامل اندروید شما از دانلود یک اپلیکیشن خودداری می کند و می گوید حافظه شما پر است. ما توضیح خواهیم داد که چرا این پیغام خطا را دریافت می کنید و راه رافع آن چه می باشد.


ظاهر شدن این پیغام که شما فضای کافی قابل دسترس ندارید ممکن است برایتان یک سوپرایز باشد زمانی که فضای خالی بسیاری در SD کارت خود دارید، اما این پیغام هنوز هم ظاهر می شود و به یک علت می باشد.

 

rafe moshkele por boodane hafeze 2


 زمانیکه شما اپلیکیشن خود را دانلود می کنید، بعضی از داده های آن بر روی حافظه داخلی گوشی شما نصب می شود. اگر این حافظه به صورت کامل پر باشد، شما قادر به دانلود و حتی نصب اپلیکیشن بر روی گوشی خود نیستید حتی اگر حافظه خارجی شما کاملا خالی باشد.


گوشی های قدیمی هوشمند دارای فضای داخلی 1 گیگیابیت و یا حتی کمتر می باشد. علت اینکه زمانیکه شما یک اپلیکیشن با حجم بالا را دانلود و اجرا می کنید و سرعت گوشی شما کاهش پیدا می کند، همین است.

 

rafe moshkele por boodane hafeze 3


یک پیشنهاد خوب برای اینکه همیشه حجم حافظه داخلی را که یک اپلیکیشن اشغال می کند را چک کنید و اپلیکیشنی که زیاد بریاتان ضروری نمی باشد را ببندید. برای دیدن این اطلاعات به setting بروید. روند کار بسیار ساده خواهد بود اگر آپدیت Marshmallow باشد.


کار دیگری که میتوانید برای خالی کردن فضای RAM  خود انجام دهید بستن تمامی فرآیندهایی است که شما در پشت زمینه دارید. از Home screen  با فشردن کلید مربعی شکل می توانید اپلیکیشن های بازی که در حال استفاده از RAM هستند را ببینید. هر کدام را که بنظرتان غیر ضروری آمد ببندید.

 

rafe moshkele por boodane hafeze 1


چگونه می توان این مشکل را رفع نمود؟ بسیار ساده است تا حافظه داخلی خود را مرتب کنید. اگر می خواهید همه چیز را نگه دارید ببنید چه چیزی را می توانید جابجا کنید. اعم از آهنگ، ویدئو، فیلم، عکس و یا غیره که باید به حافظه خارجی منتقل کنید. برای ایجاد حافظه بیشتر از راه حل های ذخیره ابری استفاده کنید.


ذخایر ابری مانند google drive  و dropbox و غیره می باشند. بعضی اوقات نیز حافظه داخلی شما کاملا پر نمی باشد اما آن فضای خالی برای توابع و اپلیکیشن هایی که مورد نیاز سیستم از قبل رزرو شده است. آخرین راه حل ریست کردن دستگاه به حالت کارخانه است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چطور اندروید را آپدیت کنیم؟  | نحوه آپدیت اندروید
چطور اندروید را آپدیت کنیم؟ | نحوه آپدیت اندروید
قابلیت نرم افزار اندرویدی فید  |  Pheed رقیب اینستاگرام |  Pheed چیست
قابلیت نرم افزار اندرویدی فید | Pheed رقیب اینستاگرام | Pheed چیست
تاکسی های آنلاین‌ در مظان جاسوسی !!
تاکسی های آنلاین‌ در مظان جاسوسی !!
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )