اپل آی دی، اگر گوشی موبایلتان آیفون است حتما با این نام برها برخورد کرده اید. همانطور که از نامش پیداست یعنی مشخصات اپل شما، در واقع اپل آی دی مشخصات کاربری شما برای یک گوشی آیفون است. از این کد برای ورود به اپل استور و خرید اپلیکیشن های گوناگون می توان استفاده نمود.


اگر شما از گوشی آیفون یا هر دستگاهی که سیستم عامل ios دارد استفاده می کنید مانند مک، اپل آی دی شما یک کلید ورود به خدمات آنلاین شرکت اپل می باشد. اگر خواسته باشید که به خدمات اپل مانند icloud رفته و از فروشگاه اینترنتی اپل آیتم هایی را خرید کنید و یا اپلیکیشن های بیشتری برای آیفون یا مک خود پیدا کنید و یا موزیک و فیلم دانلود کنید به یک اپل آی دی نیاز دارید.


به صورت ساده، اپل آی دی همان user name شما در دنیای اپل است که نشان دهنده این است که شما که هستید و مانند ایمیل نیازی به وارد نمودن جزئیات اطلاغات خود نیستید، این اطلاعات شامل آدرس شما،و روشهای پرداختی است که شما می خواهید برای پرداخت اپلیکیشن ها انتخاب نمایید.


اپل آی دی شما همچنین یک کلید برای تمامی انواع ویژگی هاست، شامل توانایی همگام سازی رویدادهای تقویم، مخاطبین گوشی و نشانه های نرم افزار سافاری  برروی چندین دستگاه از جمله کامپیوتر شما می باشد.


اپل آی دی شما همچنین برای ویژگی های ios مانند اشتراک گذاری عکس ها که به شما قابلیت اشتراک گذاری هر عکسی که توسط آیفون انداخته اید بسیار مهم است. همچنین دروازه ورود شما برای اتصال با دنیای رقابتی بازی ها از طریق گیم سنتر می باشد. از طریق این ویژگی با دوستان خود به صورت آنلاین بازی کنید، و دستاوردهای خود در بازی را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


این امکان وجود دارد که یک آی برای خرید از فروشگاه خود و یک آی دی متفاوت برای icloud استفاده نمایید. با این حال داشتن یک اپل آی دی زندگی شما را راحت تر می نماید. اما داشتن دو اپل آی دی برای کسانی مناسب است که می خواند گوشی خود را به بچه هایشان بدهند تا از آن استفاده کنند، برای مثال به آنها این امکان را می دهد تا اپلیکیشن های رایگان را دانلود کنند اما پولی نپردازند، به همین منظور می توانید یک اپل آی دی جدید بدون کارت اعتباری برای آنها بسازید.

 

مراقب باشید که این کار بر روی سیستم کامپیوتری و مک قابل استفاده نیست. یعنی نمی توانید بر روی مک خود از چندین اکانت استفاده نمایید، زمانی که به itune store با یک اکانت وارد شوید با هیچ اکانت دیگری تا 90 روز نمی توانید وارد شوید. این موضوع یعنی شما می توانید مطمئن باشید که فرزندانتان با اکانت شما پول خرج نمی کنند. شما می توانید پسورد خود و اطلاعات شخصی خود را در هر زمانی که دوست دارید تغییر دهید. همچنین هر زمانی که خواستیذد می توانید اپل آی دی خود را تغییر دهید.


 فقط کافیست از تمامی قسمت های مربوط به اپل آی دی خارج شوید و مطمئن شوید که ایمیل وارد شده معتبر است. شما یک ایمیل معتبر می فرستید تا فرآیند دسترسی شما کامل شود. تنها نکته موجود این است که شما نمی توانید از ایمیل آدرس icloud خود استفاده کنید. (@icloud.com , @me.com , @mac.com ) به خاطر اینکه این ایمیل همان اپل آی دی شماست.


یکی از کارهایی که شما نمی توانید آن را انجام دهید ادغام نمودن چند اپل آی دی درون یک اکانت است. یعنی اگر شما با ایک اکانت یا اپل آی دی قدیمی آهنگ و فیلم و بازی خریده اید برای دسترسی به آنها نمی توانید از اپل آی دی جدید استفاده نمایید و حتما باید از همان اپل آی دی قدیمی خودتان استفاده نمایید.

 

اگر اپل آی دی شما به ایمیلی متصل است که دیگر ازآن استفاده نمی کنید، حتما تاکید میکنیم حتما آدرس ایمیل خود را تغییر داده و یک ایمیل جدید را به سیست متعریف نمایید این ایمیل آدرس باید چیزی غیر از icloud email باشد، در این مورد شما نیاز به اضافه نمودن یک ایمیل آدرس معتبر به عنوان ایمیل آدرس اضافی دارید.

 

چگونه می توان یک اپل آی دی ساخت؟


می توانید با وارد شدن به وب سایت applied.apple.com  و کلیک بر روی گزینه create an apple ID برای ساخت اپل آی دی اقدام نمایید. برای ساخت اپل آی دی نیاز به داشتن یک دستگاه از کمپانی اپل نیست. هر شخصی می تواند برای خود یک اپل آی دی داشته باشد حتی اگر از کاربران لینوکس و ویندوز هستید. شما می توانید اپل آی دی را زمانی که دستگاه مک و یا ios خود را تنظیم می کنید، و یا زمانیکه شما می خواهید چیزی از itunes  بخرید و یا از App sotore  دانلود کنید، بسازید و یا از طریق یک مرورگر به Apple ID website رفته و آن را بسازید.


گزینه Create Apple ID را بزنید و فرم اطلاعات آن را پر کنید، حتما مطمئن شوید که آدرس ایمیلی که وارد می کنید معتبر باشد و سپس گزینه create apple ID را کلیک کنید. سپس اکانت ایمیل را برای پیغام از سمت اپل چک کنید. Verify را کلیک کنید و دستورالعمل ها را تا به پایان رسیدن مراحل انجام دهید.

 

sakhte apple id chegoone ast


روش دیگر ساخت اپل آی دی از طریق دستگاه شماست.


1-    Setting app را باز کنید.
2-    Icloud را بزنید.
3-    گزینه Create a new Apple ID را بزنید.

 

ijade apple id 3

 


4-    Birth date را وارد نمایید.
5-    Next را بزنید.
6-    First and last name را وارد نمایید.
7-    Next را بزنید.
8-    ایمیل آدرس خود را وارد نمایید و یا یک ایمیل آدرس icloud بگیرید.

 

nahve sakhte apple id 8


9-    ایمیل آدری خود را وارد نمایید.
10-    یک پسورد بسازید.
11-    پسورد خود را تایید بگیرید.
12-    یک سوال امنیتی Security question را انتخاب کنید.
13-    جواب را تایپ کنید.
14-    دوبار تکرار کنید.

 

chegoone apple id besazim 14


15-    Term and conditions را بپذیرید.
16-    Merge و don’t Merge را بزنید تا داده ها را از سافاری و مخاطبین و تقویم همگام سازی کیند.
17-    OK را بزنید و چک کنید find my iphone را روشن نمایید.

 

ijade apple id be rahati 17

چگونه از icloud و از اپل آی دی خود خارج شویم؟
1-    Setting app را باز کنید.
2-    Icloud را بزنید.
3-    پایین بیایید و sign out را بزنید.

 

nahve taghyire ramze apple id 3


4-    Sign out  را برای تایید نمودن
5-    Delete from my iphone  را بزنید تا تمام اطلاعات شما بر روی icloud  از روی گوشی آیفون شما حذف شود.
6-    Delete یا keep  را انتخاب نمایید.

 

chegoone ramze apple id ra taghyir dahim 6


7-    پسورد را وارد نمایید.
8-    گزینه turn off  را بزیند.

 

taghyire ramze apple id

 

شما با استفاده از اپل آی دی می توانید به تمام سرویس های Apple یا یک اپل آی دی و پسورد وارد شوید. اپل آی دی شما یک اکانت برای دسترسی به تمامی سرویس های اپل مانند اپ استور، اپل موزیک، ICLOUD، imessage، FaceTime و غیره می باشد. این اطلاعات شامل آدرس ایمیل و پسوردتان است که برای ورود بهتر به عنوان یک مخاطب می باشد. در این قسمت لیستی از پراستفاده ترین و پرکاربردترین سرویس های خدماتی اپل است که شما با اپل آی دی خود می توانید به آن متصل شوید.

 

•    App Store
•    Apple Music
•    Apple Online Store
•    Apple Retail services and programs (Concierge, Joint Venture, workshops, and youth programs)
•    Apple Store app
•    Apple Support Communities
•    FaceTime
•    Find My Friends
•    Find My iPhone
•    Game Center
•    iBooks Store
•    iCloud
•    iMessage
•    iTunes Genius
•    iTunes Home Sharing
•    iTunes Match
•    iTunes Store
•    iTunes U
•    Mac App Store
•    Photo Print Products


آیا پسورد خود را فراموش نموده اید؟


اگر پسورد خود را فراموش نموده اید یا می خواهید اطلاعات خود را تغییر دهید چه می کنید؟ بر روی آیفون یا آی پد می توانید به بخش Setting > itunes & App store رفته و بر apple ID  را از قسمت بالا در صفحه بعد انتخاب کنید سپس appropriate option را بزنید، برای اینکه جزئیات را تغییر دهید قسمت View Apple ID را بزنید و پسورد خود را وارد کنید.


روش دیگر برای حالتی که پسورد خود را فراموش نموده اید به وب سایت apples ifotgot website بروید و user name  اپل آی دی خود را بزنید. اگر شما دو مرحله تایید سنجی را فعال نکرده اید، شما قادر به ریست کردن پسورد خود از طریق ارسال یک ایمیل به آدرس ایمیلی است که شما قبلا برای سیستم تعریف نموده اید یا از طریق پاسخ گویی به سه سوال امنیتی است که قبلا برای ساخت اپل آی دی به آن پاسخ داده بودید. همچنین شما برای آخرین گزینه باید تاریخ تولید خود را وارد نمایید. وب سایت اپل برای تغییر پسورد فراموش شده iforgot.apple.com  می باشد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
آیا گوشی آیفون x در ایران  به صورت قانونی وارد شده است |  آیا گوشی اپل ایکس که در ایران وجود دارد قاچاق است
آیا گوشی آیفون x در ایران به صورت قانونی وارد شده است | آیا گوشی اپل ایکس که در ایران وجود دارد قاچاق است
مراقب خرید آی‌فون باشید / گوشی ریفربیشد بجای آکبند نخرید / گوشی ریفربیشد چیست
مراقب خرید آی‌فون باشید / گوشی ریفربیشد بجای آکبند نخرید / گوشی ریفربیشد چیست
آیفون 7 قرمز رنگ رکورد شکنی کرد
آیفون 7 قرمز رنگ رکورد شکنی کرد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )