با توجه به افزایش روز افزون کاربران گوشی های هوشمند و وجود اطلاعات شخصی هر فرد درون این نوع گوشی ها اهمیت امنیت گوشی های هوشمند رو به افزایش می باشد.

متاسفانه کابران این گوشی ها اطلاعات دقیق و کافی برای جلوگیری از هک شدن و سوء استفاده از اطلاعات شخصی خود را ندارند. به همین منظور این مقاله که در آن راه های  موثر و کاملا ساده برای جلوگیری از هک شدن گوشی آیفون می باشد را نگارش میکنیم.

 

همیشه ios  خود را به روز رسانی کنید


اولین روش برای ایمن سازی گوشی آیفون خود در برابر هکرها این است که همیشه سیستم ios را استفاده کنید که به روز باشد. هکرها اصولا رخنه هایی را در برنامه نویسی اپل می یابند و از طریق آنها می توانند اطلاعات شما را استخراج کنند و این رخنه ها به آنها در دردسترسی شان به اطلاعات شخصی شما کمک میکند. آپدیت های جدید اپل راهی است برای بستن هرگونه راه نفوذ به سیستم عامل شما، پس همیشه آن را به روز رسانی نمایید.

 

برای به روز رسانی سیست معامل خود به قسمت setting  و بخش general  وسپس Software update بروید. شما در این قسمت می توانید چک کنید که آیا از آخرین نسخه ios استفاده میکنید یا نیاز به دانلود و نصب نسخه جدید آن را دارید.

 

zede hak kardane iphone 1

 


سیستم Find my iphone را فعال کنید


دیگر راهی که میتوانید در جنگ علیه هکرها به کار بگیرید فعال نمودن سیستم “find my iphone”  است. این اپلیکیشن اختیاری است اما در ios 9  جزو اپلیکیشن های پیش فرضی است که نمی توانید آن را حذف کنید. اما چگونه هکرها نمی توانند شما را با فعال نمودن این اپلیکیشن هک کنند؟

 

اگر شما گوشی خود را گم کنید، با ورود به نرم افزار find my iphone از یک گوشی اپل دیگر میتوانید به اطاعات شخصی خود دست پیدا کنید و به گوشی دوستتان انتقال دهید و به همین سادگی از دست هکرها در امان بمانید.

 

برای این منظور در اپلیکیشن مورد نظر لاگ این شوید و آیفون خود را انتخاب نموده و گزینه Erase iphone را فعال کنید.

 

zede hak kardane iphone 2

 


یک پسورد طولانی و قدرتمند بسازید


همه ما با پین کد چهار رقمی گوشی اپل آشنا هستیم. امکان تشخیص پسورد شما یک در هزار است اما در ios 9  این قابلیت اضافه شده است که می توانید پسکد خود را تا 6 رقم ارتقا دهید که باز هم برای هکرها کافی نیست.

 

برای اینکه نفوذ هکرها را به تعویق بیاندازید و یا کار را برایشان تا حدی مشکل کنید باید پسوردی انتخاب کنید که ترکیبی از اعداد، لغات، و علایم نگارشی باشد. برای این منظور مسیر زیر را پیروی کنید:
setting app>genral>touch ID and passcode>change passcode
در این قسمت گزینه passcode option را بزنید و قسمتن custom alphanumeric code را بزنید و یک پسورد قدرتمند و سخت ایجاد کنید.  

 

zede hak kardane iphone 3 

 


فعال نمودن گزینه Autu-wipe


دیگر پیشنهاد ما این است که در قسمت touch ID and passcode  گزینه erase data را فعال نمایید. این سیستم گوشی شما را هوشمندتر از قبل میکند، یعنی زمانیکه شخصی پسورد شما را اشتباه تایپ نمود گوشی تشخیص داده و تمام داده های شما را پاک میکند تا دیگر هکرها نتوانند به آن نفوذ کنند. البته این امکان وجود دارد که شخصی اشتباه پسوردتان را بزند و این یکی از ایرادات این حالت می باشد.

 

zede hak kardane iphone 4

 


لینکهای ناشناتخته را باز نکیند


این پیشنهاد بستگی به خودتان دارد. اگر درون ایمیل یا درون تکست گوشی پیغامی برایتان ارسال شد که حاوی لینک ورود بود و شما فرستنده این لینک را نمی شناسید آن را باز نکیند. ممکن است این لینک از طرف یک هکر برای شما ارسال شده باشد و بتواند با نفوذ به جی میل یا ایمیلتان وارد اطلاعات گوشی شما شود.

 

zede hak kardane iphone 6

 


مجوز دسترسی اپلیکیشن ها را غیر فعال کنید


 زمانی که شما از یک اپلیکیشن خاص استفاده می نمایید ممکن است که نیاز شود که به قسمتهایی از گوشی دسترسی داشته باشید مانند دوربین، میکروفون، لیست مخاطبین و ... که به اپلیکیشن مجوز ورود به داده های شخصی شما را می دهد.

این مطلبی که ارائه شد برخلاف قوانین و سیاستهای اپل است و احتمال آن کم است که چنین اتفاقی بیافتد اما ما احتمالات را نیز در نظر میگیریم. اگر می بینید که یک اپلیکیشن با امنیت پایین نصب نموده اید از قسمت setting>privacy اجازه دسترسی این نرم افزار را به قسمتهای شخصی گوشیتان را غیر فعال نمایید.

 

zede hak kardane iphone 7

 


قسمت siri  را غیر فال نمایید


سیستم siri  یک ویژگی بزرگ IOS است که برای کاربران راهی را برای استفاده از هندزفری را فراهم میکند. با این حال، آنچنان کاربردی بودن این سیستم برای کاربران مهم نیست چون برای هکرها راهی را برای دسترسی به داده های شخصی شما را فراهم میکند.

 

برای غیر فعال نمودن آن از قسمت Setting > Touch ID and passcode  قسمت Siri  را غیرفعال نمایید.

 

zede hak kardane iphone 7

 


Autofill را غیر فعال نمایید


همین موضوع در ویژگی Auto-fill در safari  نیز قابل اعمال شدن می باشد. زمانی که به صورت موفقیت امیز وارد اکانت خود شدید می توانید با به یاد داشتن اطلاعاتتان در سیستم به صورت خودکار به دیگر قسمتهای سیستم مانند کارتهای اعتباری و دیگر عملیتهای بانکی وارد شوید. با غیر فعال نمودن این بخش باعث جدا شدن قسمت عملیات های بانکی با ورود به سیستم می شود.

 

zede hak kardane iphone 9

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
آیا گوشی آیفون x در ایران  به صورت قانونی وارد شده است |  آیا گوشی اپل ایکس که در ایران وجود دارد قاچاق است
آیا گوشی آیفون x در ایران به صورت قانونی وارد شده است | آیا گوشی اپل ایکس که در ایران وجود دارد قاچاق است
مراقب خرید آی‌فون باشید / گوشی ریفربیشد بجای آکبند نخرید / گوشی ریفربیشد چیست
مراقب خرید آی‌فون باشید / گوشی ریفربیشد بجای آکبند نخرید / گوشی ریفربیشد چیست
آیفون 7 قرمز رنگ رکورد شکنی کرد
آیفون 7 قرمز رنگ رکورد شکنی کرد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )