نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به طرح پرداخت یارانه دارو به مردم، اظهار کرد: هنوز معلوم نیست یارانه دارو قرار است چگونه پرداخت شود.

به گزارش ایسنا از سمنان، عبدالرحمان رستمیان با تاکید بر اینکه اختصاص یارانه دارو به خانوارها باید در مجلس بررسی شود٬ گفت: دولت باید درباره واریز یارانه دارو٬ با ارایه طرح‌ خود تاییدیه مجلس را دریافت کند. وی با اشاره به بحث واریز یارانه دارو به حساب خانوارها افزود: مسئولان بهداشت و درمان نمی‌توانند بدون هماهنگی مجلس و ارایه برنامه‌های خود٬ دست به چنین اقدامی بزنند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه هنوز معلوم نیست یارانه دارو قرار است چگونه پرداخت شود٬ تاکید کرد: باید میزان اعتبارات و نحوه پرداختی آن به حساب خانوارها یا پوشش بیمه‌ای آن٬ در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مشخص و بررسی شود و نمی‌توان بدون انجام کار کارشناسی دست به اقدامی شتابزده زد. این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه دولت نمی‌تواند بدون مشورت با مجلس تصمیم بگیرد٬ تصریح کرد: دولت باید درباره واریز یارانه دارو٬ با ارایه طرح‌ خود٬ تاییدیه مجلس را دریافت کند تا از حمایت نمایندگان برخوردار شود.

رستمیان با اشاره به چگونکی نحوه اختصاص یارانه دارو به خانوارها تاکید کرد: باید بررسی شود که آیا بهتر است فرانشیز دارو کم شود یا یارانه دارو به حساب خانوارها ریخته شود؛ به عبارت دیگر در پرداخت یارانه دارو باید تصمیم‌گیری شود که بهتر است به صورت نقدی به خانوارها پرداخت شود یا به حساب بیمه‌ها واریز شود. وی٬ با تاکید بر اینکه کم کردن فرانشیز تاثیر زیادی در کاهش سهم مردم از پرداخت هزینه‌های دارویی دارد٬ یادآور شد: در حال حاضر یا برخی از داروها و خدمات درمانی بیمه نیستند یا اگر هم بیمه باشند سهم پرداختی مردم از هزینه‌های درمانی زیاد است در حالی که اگر بیمه‌ها را تقویت کنیم می‌توانیم بسیاری از معضلات بهداشت و درمان را رفع کنیم.

نماینده مردم دامغان در مجلس در پاسخ به این پرسش که "پرداخت یارانه دارو به خانوارها تا چه حد می‌تواند افزایش هزینه‌های درمان را جبران کند؟"٬ تصریح کرد: در این زمینه باید کار کارشناسی کرد ولی به نظر می‌رسد بهترین اقدام، پرداخت یارانه دارو به بیمه‌هاست زیرا به طور مستقیم بر کاهش فرانشیز و قیمت داروها تاثیرگذار خواهد بود. وی تاکید کرد: امروزه افزایش قیمت داروهای داخلی چیزی حدود ۳۰ الی ۷۰ درصد است که این مهم به دلیل نبود نظارت٬ بیش از سطح تورمی است که در کشور وجود دارد. ما افزایش بیش از ۳۰ درصد قیمت دارو را قبول نداریم و اگر این افزایش انجام گیرد مسئولان بهداشت و درمان موظفند تا نسبت به آن توضیح دهند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: مسئولان وزارت بهداشت نزدیک به دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای یارانه دارو بودجه در نظر گرفته‌اند در حالی که مبلغ واقعی باید چیزی حدود سه هزار میلیارد تومان باشد که همین امر نشان می‌دهد در بحث یارانه دارو نیز با کمبود مواجه خواهیم شد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
سود سهام عدالت اسفند97کی واریزمیشود | زمان واریز سود سهام عدالت اسفند 97
سود سهام عدالت اسفند97کی واریزمیشود | زمان واریز سود سهام عدالت اسفند 97
جزییات و علت آتش سوزی اهواز | ماجرای انفجار در اهواز | تلفات آتش سوزی در اهواز
جزییات و علت آتش سوزی اهواز | ماجرای انفجار در اهواز | تلفات آتش سوزی در اهواز
نحوه ثبت نام یارانه نوزاد 98 | چگونه یارانه نوزاد متولد 98 را بگیریم
نحوه ثبت نام یارانه نوزاد 98 | چگونه یارانه نوزاد متولد 98 را بگیریم
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )