شنیده شده است که ساختمانی چهار طبقه در میدان ونک برای این فعالیت در نظر گرفته شده است و به همه امکانات هم مجهز شده است. اما باید منتظر ماند و دید که آیا این موسسه تشکیل خواهد شد اگر تشکیل شد مانند تجربه رئیس جمهور پیشین با محدودیت و فیلتر مواجه می شود؟

به گزارش انتخاب به نقل از تابناک، «بنیاد آزادی رشد و آبادی ایران» یا همان بنیاد باران نام موسسه ای است که رئیس جمهوری پیشین ایران، پس از پایان دوره دوم ریاست جمهوری با همکاری چند تن از وزیران و استانداران راه‌اندازی کرد.

سیدمحمدخاتمی، محمدرضا عارف، حسن حبیبی، محمد ستاری فر، سید صفدر حسینی، جعفر توفیقی و محمد باقریان افرادی بودند که این موسسه توسعه مدار را با هدف تقویت زمینه‌های رشد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و بالابردن سطح دانش و فناوری جامعه، توسعه منابع انسانی و پرورش نخبگان برای برنامه ریزی و مدیریت‌های راهبردی - کاربردی در عرصه‌های مختلف توسعه، بسط و نهادینه کردن آزادیهای نونی، تعمیق فرهنگ ملی، عدالت اجتماعی، رفاه عمومی،پاسداری از حرمت و کرامت انسان با استفاده از همه امکانات ملی و بین‌المللی تاسیس کردند.

این بنیاد که هم اکنون با هیات مدیره ای متشکل از  محمدرضا عارف، هادی خانیکی،احمد مسجد جامعی،جمشید انصاری،حسن رسولی و اسداله رازانی اداره می شود. اما وب سایت این موسسه هم اکنون فیلتر شده است و اطلاعات چندی را نمی توان از فعالیت های این موسسه به دست آورد. اما با شرایطی که برای سید محمد خاتمی پس از دوران ریاست جمهوری وی پیش آمد، این موسسه با رکودی نسبی مواجه شد و به نظر نمی رسد اهداف عالیه موسسان و هیات مدیره را محقق کرده باشد.

تجربه بنیاد باران گویا، محمود احمدی نژاد و دوستان را به فکر ایجاد، موسسه ای مشابه، اما با نام بنیاد بهار انداخته است. بنیادی که به نظر می رسد بنا است محل گردهمایی رئیس جمهور کنونی و دوستان نزدیک وی در دورانی باشد که آنان قدرت را ترک می کنند. 

اطلاعات چندانی درباره حوزه فعالیت بنیاد احتمالی بهار در دسترس نیست. اما به نظر می رسد این بنیاد به شرط تاسیس، همانند بنیاد باران با محدودیت مواجه نشود، چرا که با مشی اعتدالی رئیس جمهور جدید و رویکرد اصلاح طلبانه‌اش در حوزه های توسعه و فرهنگ، احتمالا احمدی نژاد و دوستانش تحرک بیشتری از بنیاد باران خواهند داشت.

شنیده شده است که برای این بنیاد ساختمانی چهار طبقه در خیابان ولیعصر هم تهیه شده و امکانات لازم هم برای فعالیت بنیاد بهار فراهم شده است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
پیام رهبر انقلاب در پی حادثه سیل ویرانگر شیراز | متن پیام آیت الله خامنه ای در خصوص سیل در شیراز
پیام رهبر انقلاب در پی حادثه سیل ویرانگر شیراز | متن پیام آیت الله خامنه ای در خصوص سیل در شیراز
نرم افزار Boeing 737 Max 8 توسط FAA تایید شد
نرم افزار Boeing 737 Max 8 توسط FAA تایید شد
۱۲رویداد مهم سیاسی سال ۹۷
۱۲رویداد مهم سیاسی سال ۹۷
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )