تاسیس واحد بین‌الملل در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خویمجوز تاسیس واحد بین‌الملل در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی با موافقت معاونت امور بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی صادر شد.

محمدباقر محسنی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی از صدور مجوز تاسیس واحد بین‌الملل این دانشگاه خبر داد و افزود: سرعت پرشتاب علم و فناوری و ظهور پیشرفت‌های عظیم علمی در هزاره سوم، کشورهای جهان را در شرایطی قرار داده است که تعامل سازنده با کشورهای مختلف در راستای انتقال آخرین یافته‌های علمی را در دستور کار خود قرار دهد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها به‌عنوان نهادهای مولد اندیشه و کار می‌توانند نقش کلیدی در توسعه همه‌جانبه ایفا کنند، افزود: در راستای تحقق این مهم امیدواریم با همکاری و تعامل با اساتید دانشگاه‌های کشورهای همسایه و استفاده از دانش و تجارب عملی آنها گام‌های خوبی در پیشرفت و توسعه شهری برداریم.
محسنی در ادامه با تمجید از علاقه‌مندی زیاد جوانان استان برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی خاطرنشان کرد: متاسفانه بیشتر جوانان ما پشت درهای کنکور تحصیلات تکمیلی به دلایلی جا می‌مانند و در بسیاری از موارد با صرف مخارج گزاف روانه کشورهای خارجی و همسایه می‌شوند که نه‌تنها سرمایه زیادی از کشور خارج می‌شود، بلکه نگرانی خانواده‌ها را نیز به همراه دارد بنابراین دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی در طول سالیان گذشته درصدد بود با تاسیس یک واحد بین‌المللی امکان تحصیل در داخل کشور را برای این علاقه‌مندان فراهم کند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی از تجهیز، بسترسازی و پیگیری‌های متعدد مسوولان دانشگاه و شهرستان در ادوار مختلف قدردانی کرد و افزود: در جلسه اخیر کمیته گسترش واحدهای بین‌المللی با درخواست بین‌المللی شدن واحد خوی موافقت شد که تلاش می‌کنیم از فرصت پیش‌آمده در جهت ایجاد تحول راهبردی و رشد و توسعه روزافزون این واحد دانشگاهی نهایت بهره‌برداری را داشته باشیم.
وی در پایان با بیان اینکه واحد بین‌الملل مجوز پذیرش دانشجویان مقیم خارج از کشور را نیز دارد، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی در حال مکاتبه جهت گسترش ارتباطات علمی با دانشگاه‌های کشورهای همسایه بوده و در تلاش است زمینه لازم برای پذیرش استاد و دانشجو از کشورهای همسایه را فراهم کند.

تگ ها:
مطالب مرتبط
تکلیف کنکور 98 مشخص شد
تکلیف کنکور 98 مشخص شد
آدرس سامانه گلستان دانشگاه پیام نور | reg.pnu.ac.ir | ثبت نام و ورود به سیستم جامع دانشگاهی گلستان پیام نور
آدرس سامانه گلستان دانشگاه پیام نور | reg.pnu.ac.ir | ثبت نام و ورود به سیستم جامع دانشگاهی گلستان پیام نور
متن توافقنامه بین دونالد ترامپ و کیم جونگ اون | تعهدات کره شمالی به امریکا
متن توافقنامه بین دونالد ترامپ و کیم جونگ اون | تعهدات کره شمالی به امریکا
تبلیغات
loading...
نظرات