تاکنون کمپانی مایکروسافت تلاش های زیادی برای مقابله با مرورگر محبوب گوگل به نام Google Chrome کرده که جدیدترین آن ها، انتشار یک ویدیو در سرویس آنلاین یوتیوب و همچنین وبسایت های خودش بوده است. مایکروسافت در ویدیوی خود ادعا می کرد که مرورگر کروم تأثیر بسیار بدی بر روی باتری لپ تاپ کاربران می گذارد، در صورتی که مرورگر Edge این چنین نیست و کاربران می بایست از آن استفاده کنند. اما اکنون مایکروسافت شعله های جنگ خود را روشن تر کرده و تصمیم گرفته تا از طریق نوتیفیکشن های درون ویندوز 10، پیام هایی را بر ضد گوگل کروم به کاربران نشان دهد.

 

به گفته ی کاربران ویندوز 10، با فعال سازی بخش Tips در این سیستم عامل، پیام هایی با متن "Chrome is draining your battery faster." به کاربران نمایش داده می شود و پس از آن با پیام "Switch to Microsoft Edge for up to 36 percent more browsing time." از آن ها خواسته می شود تا به جای کروم، از مرورگر مایکروسافت ادج استفاده کنند.


بنابر گزارشات، این پیام در اوایل ماه جولای به کاربران هر دو مرورگر محبوب فعلی جهان یعنی گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس نمایش داده شد اما همه ی کاربران ویندوز 10 آن را مشاهده نکرده اند. به عنوان نمونه، برخی کاربران به تازگی و در چند روز اخیر این پیام ها را مشاهده کرده اند و به نظر می رسد که مایکروسافت در مراحل مختلف و یا بر اساس منطقه ی زندگی کاربران، اقدام به تبلیغ بر علیه گوگل کروم می کند.


البته باید به این موضوع نیز اشاره کرد که گوگل هم در گذشته از چنین تاکتیکی برای جلب کاربران به مرورگر خود و عدم استفاده از اینترنت اکسپلورر استفاده کرده است. این کمپانی در صفحه ی اصلی گوگل پیامی را به کاربرانی که با مرورگرهای دیگر وارد شده اند، نمایش می داد و به آن ها پیشنهاد می داد که از مرورگر برتر و سریع تر Chrome استفاده کنند. روش هایی که گوگل به کار گرفته به نظر می رسد که توانسته اند در تبدیل شدن این مرورگر به محبوب ترین مرورگر جهان مفید باشند اما گوگل هرگز نمی تواند در داخل محبوب ترین سیستم عامل جهان یعنی ویندوز، نوتیفیکشن هایی را نمایش دهد. از آنجایی که استفاده از ابزارهای درون ویندوز برای تبلیغ بر علیه یک محصول، تاکنون اتفاق نیافتاده است، باید دید که این راهکار مایکروسافت واقعاً باعث جلب کاربران بیشتر می شود یا آنکه بر خلاف انتظار این کمپانی، باعث آزرده شدن کاربران و دوری از مرورگر Edge خواهد شد.


زمانی که از سخنگوی مایکروسافت درباره ی مدت زمان نمایش این نوتیفیکیشن ها و دلیل آن ها پرسیده شد، در پاسخ گفته شد: "بخش نوتیفیکشین های Windows Tips به جهت ایجاد اطلاعات سریع و آسان برای کاربران طراحی شده که می تواند به بهبود تجربه ی کاربری ویندوز 10 کمک کند. از جمله ی این اطلاعات، پیشنهادهایی برای افزایش عمر باتری آن ها است. با وجود این، کاربران ویندوز 10 می توانند مرورگر پیش فرض و موتور جستجوی دلخواه خود را انتخاب کنند."


مایکروسافت می گوید که در صورتی که نمی خواهید این نوتیفیکیشن ها برای شما نمایش داده شود، می توانید در بخش تنظیمات Notifications Settings، بخش "tips" را غیر فعال کنید.

 

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
مدیریت، نصب و حذف پرینتر در ویندوز 10
مدیریت، نصب و حذف پرینتر در ویندوز 10
رفع خطالی اور فلو overflow در kmplayer
رفع خطالی اور فلو overflow در kmplayer
چگونه کارت شبکه خود را در ویندوز فعال و یا غیر فعال نماییم؟
چگونه کارت شبکه خود را در ویندوز فعال و یا غیر فعال نماییم؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )